Skocz do zawartości

Gwizdy (wycia) na 5. biegu


aerospin

Rekomendowane odpowiedzi

Może ktoś z Szanownych Forumowiczów spotkał się takim objawem - jadąc na 5. biegu, (ok. 3-3,5k obrotów) przy dodawaniu gazu samochód pogwizduje, robi takie miarowe 'ziu ziu ziu' :) Dźwięk dobiega gdzieś z przodu, jakby z silnika, znika po puszczeniu gazu. Nie słychać tego właściwie na innych biegach, tylko na 5. Będę wdzięczny za jakąś wskazówkę. Pzdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło było wymieniane u Was całkiem niedawno (przy gwarancyjnej zmianie piszczącego koła dwumasowego na jednomasowe). Nie wiem czy to ma znaczenie, ale pedał sprzęgła jest teraz bardzo miękki, no i jednak czasami szarpie przy wolnym ruszaniu (np. w korkach). Wcześniej był twardy i... też szarpał :)

 

Dodam, że gwizd nie jest ciągły tylko miarowy i przerywany (2-3 razy na sekundę), a najlepiej chyba go słychać gdy trzymam równo pedał gazu w okolicy 3,5k obrotów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęgło było wymieniane u Was całkiem niedawno (przy gwarancyjnej zmianie piszczącego koła dwumasowego na jednomasowe). Nie wiem czy to ma znaczenie, ale pedał sprzęgła jest teraz bardzo miękki, no i jednak czasami szarpie przy wolnym ruszaniu (np. w korkach). Wcześniej był twardy i... też szarpał :)

 

Dodam, że gwizd nie jest ciągły tylko miarowy i przerywany (2-3 razy na sekundę), a najlepiej chyba go słychać gdy trzymam równo pedał gazu w okolicy 3,5k obrotów.

To slizgajace sprzegło odpada....

Opony moze sa głosne......5 bieg ...3.5 tys obrotow....to jaka szybkosc... :?: :cool:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No z tą prędkością to szału nie ma, fakt...

 

Opony raczej nie, bo miałem ten objaw na letnich i teraz mam na zimowych. Mam wrażenie, że tak pogwizduje jakby za konsolą środkową, w dole.

 

Może po prostu zawrócę głowę chłopakom u Pana i posłuchają, ale nie chciałem wyjść na jakiegoś subarochondryka :)

 

Z drugiej strony jak już bym był, to może zapytam, dlaczego jak trzymam prosto kierownicę to powolutku mi zjeżdza w prawo?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przy dodawaniu gazu samochód pogwizduje, robi takie miarowe 'ziu ziu ziu'
dlaczego jak trzymam prosto kierownicę to powolutku mi zjeżdza w prawo?
Może po prostu zawrócę głowę chłopakom u Pana i posłuchają,

No to doszlismy do jakis wnioskow... :wink:

AK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...