Skocz do zawartości

OBK 2.5? OBK 3.0?


antolll

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, to mój pierwszy post na tym forum.

Mój tata szuka sobie auta, myślał o audi A6 3.0 tdi ale to przebajerzone i zbyt penerskie, dodatkowo za drogie. Biorąc pod uwage bezawaryjność mojej 12-letniej mazdy (w przeciwieństie do obecnego mondeo taty) szukaliśmy wśród japońców i najciekawsze okazuje sie subaru outback. I teraz pytanie:

Czym sie różnią wersje 2.5T 260KM i 3.0 250KM (interesuje nas tylko i wyłącznie skrzynia automatyczna)? Spalaniem? Osiągami?? Wyposażeniem?

 

PS chodzi o auto 2-3 letnie.

 

Pozdrawiam

(jeśli umieściłem posta w złym dziale, prosze o przeniesienie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

2.5T to tylko US spec, w Europie nie byl dostepny.

 

Silnik 2.5T jest bardziej agresywny od 3.0, lepiej przyspiesza i przy nizszych predkosciach robi trzylitrowke raczej obojetnie. Wiaze sie z tym jednak wyzsze spalanie w trasie. Zreszta w trasie i przy wyzszych predkosciach ta przewaga maleje i mi sie osobiscie wydaje, ze 3.0 znacznie lepiej pasuje do ogolnego charakteru tego auta (sam mam Legacy z trzylitrowka).

 

W zwiazku z tym, ze 2.5 to specyfikacja amerykanska, nie mam informacji o roznicach w wyposazeniu.

 

 

ale powtarzam, ja bym bral trzy litry. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam mazde i jestem z niej zadowolony (póki nie pojawi sie jakieś subaru na światłach obok, obojetnie jakie :razz: ), a żal mi taty w tym mondeo które klekocze, wyje, a nie jedzie. A kiedyś miał taką fajną benzynową mazdę :mrgreen:

 

A skrzynie w tych silnikach są te same? Wlasnie, moze są różnice w skrzynaich w poszczególnych wersjach? Kompletnie sie na subaru nie znam, wiec prosze o zrozumiałe odpowiedzi (symbole skrzyn mi nic nie powiedza :lol: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antolll, witam.

 

Mój tata szuka sobie auta, myślał o audi A6 3.0 tdi ale to przebajerzone i zbyt penerskie, dodatkowo za drogie.

 

Dobry wstęp, wódki mu dać bo chłopak mądrze gada. :cool: :mrgreen:

 

Co do OBK to trudny wybór. Jestem pewien że z jednego i drugiego tata byłby zadowolony. Pomimo niewielu różnic, dwie sprawy zasługują na wyszczególnienie. Pierwsza: silnik. 2.5T ma lepsze osiągi i w razie potrzeby (gdyby tata stwierdził kiedyś że za wolny) o wiele łatwiej w nim dłubnąć. Druga sprawa to to gdzie auto zostało wyprodukowane. 2.5T są produkowane tylko w USA natomiast 3.0 w Japonii (za wyjątkiem US spec'ów).

 

w H6 jest na pewno 5 biegow. W 2.5....? Kuba, ratuj :lol:

 

W 2.5T AT jest dokładnie taka sama skrzynia jak w 3.0 . 2.5T ponadto dostępny jest z 5MT w przeciwieństwie do 3.0 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wódki mu dać bo mądrze gada. :cool: :mrgreen:.

i Tobie też, za tego posta. :cool:

 

1. Tata dłubać nic nie będzie "bo nie, bo po co, bo jest jak ma być, bo tak jest zaprojektowany, bo skrzynia sie potem zepsuje etc :razz: ".

2. Szukamy auta made in japan - czyli H6. :mrgreen: (mamy 3-letniego mondeo i 12-letnia mazde. I to w maździe zmieniamiy tylko klocki, tarcze i olej. W mondeo już pół auta jest nowe, po gwarancji oczywiście)

3. Manual ani mnie ani taty nie interesuje (wiem, jako 18 latek powinienem teoretycznie wolec machać, ale nie wole :oops: Wole mieć prawą reke wolną do różnych innych, o wiele przyjemniejszych celów :mrgreen: . Manuala chciałbym mieć raz w tygodniu, jak na hetmańskiej jakieś subaru gazuje spod świateł, ale na codzień wybieram wygode (i 2.5 V6 żeby za wolno tez nie było) :wink:

 

OK. Zakładamy więc, że szukamy outbacka H6. Cena 60-70-80? Zależy za co :) Macie jakieś rady, uwagi, na co zwracać uwage itp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...