Skocz do zawartości

Co włożyć do garnka ... co macie dziś na obiad?


Aga

Rekomendowane odpowiedzi

światło ;):P

 

to sie nie liczy, pod bokiem mam sklep.... szukam inspiracji ;)

 

Zupa krem z brokułów, zupa tajska, cycki albo pizza ;)

 

cycki ;):):P

 

No i były, na osstrrro :D;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

światło ;):P

 

to sie nie liczy, pod bokiem mam sklep.... szukam inspiracji ;)

 

Zupa krem z brokułów, zupa tajska, cycki albo pizza ;)

 

cycki ;):):P

 

No i były, na osstrrro :D;)

 

no niestety.. nie bylo cycków, a tym bardziej na ostro ;)

było chili tez na ostro, ale niestety bez cycków ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Chleb na zakwasie

 

1 kg mąki tortowej

1 kg mąki żytniej (typ 720 lub inna, np. razowa)

½ szkl. płatków owsianych

1 szkl. otrąb pszennych

½ szkl. nasion dyni

½ szkl. nasion słonecznika

5 łyżeczek soli

Zakwas

1,5 l ciepłej wody

 

Wszystkie składniki połączyć w misce, wymieszać dokładnie drewnianą łyżką (ok. 10 min.). Z wyrobionego ciasta odłożyć do słoiczka 2 łyżki zaczynu i włożyć do lodówki (do 10 dni, można go „odświeżyć” poprzez dodanie ciepłej wody i wymieszanie z niewielką ilością mąki żytniej).

2 lub 3 (w zależności od długości) podłużne foremki wysmarować margaryną, olejem, oliwą (wg upodobań) posypać mąką lub ziarnami, przełożyć ciasto do wysokości ¾ foremki, przykryć ściereczką i odstawić na 8 godzin.

Nagrzać piekarnik do 220oC, wstawić ciasto na 10-15 minut, następnie zmniejszyć temp. do 200 oC by po 10-15 minutach obniżyć ją do 180 oC i piec przez około godzinę. Pozostawić jeszcze na jakiś czas w piekarniku, wyjąć z form na deseczkę i poczekać aż ostygnie.

 

Smacznego :)

 

 

PS często zmieniam proporcje mąki na korzyść żytniej ;)

Czasem dodaję orkiszową, z nasion można dodać też siemię lniane, kminek, co kto chce. Niektórzy robią z suszonymi śliwkami. W każdym razie nie należy dawać za dużo ziarna, bo ciasto nie urośnie i będzie zakalec ;)

Ciasto można również wymieszać robotem, nie ma z tym problemu. Często tak robiłam.

 

Kiedyś piekłam taki chleb co tydzień, później nie było komu tego jeść i zaprzestałam... ale zatęskniło mi się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK,już wszystko wiem.Tylko nie napisałaś ile zakwasu do tego chleba :)

 

Główna różnica między naszymi wypiekami polega na robieniu zaczynu.W Twoim przepisie jest zrobienie za jednym razem wszystkiego.Ja stosuję metodę trójfazową,czyli najpierw do trzech łyżek zaczynu dodaje się 100ml wody+100gmąki i tak 3x co 10,8 i na koniec 5 godzin,,potem naraz 400g mąki +woda i do piekarnika .Troche bardziej skomplikowane,poprostu ciasto sie po kolei rozkręca.

Dodatki sprawa drugorzędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko nie napisałaś ile zakwasu do tego chleba :)
Z wyrobionego ciasta odłożyć do słoiczka 2 łyżki zaczynu

To sobie rośnie przez tydzień i dodaję wszystko ;)

 

Mój chlebek wygląda tak:

 

Ten jest tylko ze słonecznikiem i otrębami.

post-2614-0-29751200-1364241855_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Przypomniało mi się ;)

Zazwyczaj piekę z kilograma mąki i wychodzą mi dwa chleby ;)

Tym razem kupiłam gotową mieszankę mąki pszennej, żytniej i orkiszowej, bo żytniej nie było w sklepie. No i się udał nawet :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję :)

 

Przypomniało mi się ;)

Zazwyczaj piekę z kilograma mąki i wychodzą mi dwa chleby ;)

Tym razem kupiłam gotową mieszankę mąki pszennej, żytniej i orkiszowej, bo żytniej nie było w sklepie. No i się udał nawet :)

właśnie zauważyłem że dużo jakoś,no ale jak jest popyt :)

Z gotowych mąk wychodzi zawsze dobry chleb,coś tam takiego dodają że zawsze wychodzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dzisiaj miałem przyjemność jeść w restauracji "Firlejowe Sioło" przy trasie Kock - Lublin.

Zamówiłem placki ziemniaczane z kawałeczkami drobiu, w sosie z ziół prowansalskich. Obawiałem się tego sosu, bo zioła prowansalskie źle dodane, potrafią zdominować, czyli zepsuć smak najwykwintniejszej potrawy.

To, co mi podano było cudem kulinarnym!!! Smak wprost nie do opisania. Delektowałem się każdym kąskiem. Już dawno nie bylem ta zachwycony jedzeniem. Polecam gorąco każdemu, kto będzie w tej okolicy.

Tym bardziej, że ta chwila raju w gębie kosztuje 19zł.

Oczywiście nie zapomniałem wyrazić swego zachwytu i podziękowałem właścicielce restauracji. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Chciałbym w tym miejscu się trochę pochwalić moim nowo otworzonym serwisem kulinarnym ;) , a jednocześnie wszystkich Was zaprosić do jego częstych odwiedzin.

 

Portal powstał po 2 latach przygotowań, inspiracji i podróży kulinarnych. A także dzięki wielkiemu sercu, jakie mam do gotowania. Dzielę je na pół z drugą miłością- rajdy i SUBARU oczywiście! :bowdown:

Ideą naszej strony jest pokazanie w maksymalnie przejrzysty i łatwy do naśladowania sposób wideo przepisów. Chcemy, żeby nasi odbiorcy odtworzyli to u siebie w domu.

Nagraliśmy już ponad 300 filmów, teraz je montujemy i umieszczamy na stronie, oczywiście tworząc cały czas nowe. Do końca roku mamy ambicję dobić do 1000!

Odwiedzajcie i komentujcie.

 

Link do strony:

http://www.kulinarnatv.pl/

 

A jak w przypływie uprzejmości chcielibyście polubić nas na FB to proszę link: :)

https://www.facebook...444236555668785

 

Bo przecież na kogo jak na kogo, ale na The Forum zawsze można liczyć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym w tym miejscu się trochę pochwalić moim nowo otworzonym serwisem kulinarnym ;) , a jednocześnie wszystkich Was zaprosić do jego częstych odwiedzin.

 

Portal powstał po 2 latach przygotowań, inspiracji i podróży kulinarnych. A także dzięki wielkiemu sercu, jakie mam do gotowania. Dzielę je na pół z drugą miłością- rajdy i SUBARU oczywiście! :bowdown:

Ideą naszej strony jest pokazanie w maksymalnie przejrzysty i łatwy do naśladowania sposób wideo przepisów. Chcemy, żeby nasi odbiorcy odtworzyli to u siebie w domu.

Nagraliśmy już ponad 300 filmów, teraz je montujemy i umieszczamy na stronie, oczywiście tworząc cały czas nowe. Do końca roku mamy ambicję dobić do 1000!

Odwiedzajcie i komentujcie.

 

Link do strony:

http://www.kulinarnatv.pl/

 

A jak w przypływie uprzejmości chcielibyście polubić nas na FB to proszę link: :)

https://www.facebook...444236555668785

 

Bo przecież na kogo jak na kogo, ale na The Forum zawsze można liczyć :)


  •  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Link do strony:

http://www.kulinarnatv.pl/

 

 

Baaardzo mi się podoba, aż się zrobiłem głodny ;)

Cieszę się, że się podoba. :D

Skoro się zrobiłeś głodny to odpowiem tak jak to mówię w każdym filmie: "musisz to koniecznie zrobić w domu" ;)

Jak widzisz, wszystkie przepisy są realizowane tak, aby każdy miłośnik dobrego jedzenia mógł je powtórzyć w swoich domowych warunkach.

Tak więc zapraszam do oglądania i gotowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...