Skocz do zawartości

Odpryski lakieru - jak naprawiać?


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

 

mam kilka odprysków lakieru w moin forku. głownie na krawędziach drzwi i na krawędzi tylnej klapy. Do moich nissanów miałem nissanowski zestw naprawczy kolor lus bezbarwny i po aplikacji prawie nie było widać. Czy coś takiego jest też do subaru? Czy ktoś wie jak to naprawić? Da się samemu? Dodam, że kolor to czarna perła.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy mikro odpryskach na krawędziach całego elementu się nie maluje, to są mało widoczne miejsca. Też mam czarny wozik i u mnie po zrobieniu to muszę się przyjrzeć z bliska i wiedzieć gdzie były te odpryski aby coś zauważyć. Co innego jeżeli jakieś ubytki są na płaskich powierzchniach wtedy trzeba pomalować cały element lub do "załamań" elementu. I tu już musi być oczyszczenie, malowanie i lakier...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi powiedzieli w serwisie, że nie ma czegoś takiego.

 

Znam tę samą wersję. Kilka razy próbowałem otrzymać taki zestaw, aż zrezygnowałem.

 

Spróbuj poszukać w sklepie z lakierami - można kupić małe tubki z lakierem w bardzo zbliżonym kolorze i to od razu w wersji metalic. One są już rozrobione - jak się potrząśnie tubką, wówczas lakier bazowy miesza się z tą warstwą, która zapewnia efekt metaliczny/perłowy i można czymś takim zaprawić krawędzie. Efekt można osiągnąć naprawdę zadowalający.

 

Dodam, że kolor WR Blue Mica jest osiągalny w ten sposób - pan w sklepie powiedział mi, że w palecie fiata jest jakiś zbliżony kolor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bylem w poniedzialek w mieszalni Motipa i dobrali mi 47A (black mica) - wzialem w spray'u na wieksze kawalki (odprysk 6x60mm na przednim blotniku i purchle na tylnym blotniku) oraz mala buteleczke z pedzelkiem na zaprawki. Do tego wzialem sobie w takiej buteleczce, jak lakier do paznokci, klar na zaprawki i pare innych gadzetow ;-)

 

Tylko nie wiem kiedy sie za to zabiore, bo na dobre zrobienie tych wiekszych powierzchni ponoc jest juz za zimno i za wilgotno.

 

p.s. spray jakies 20zl, ta buteleczka ze 12zl chyba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja posiadam korektory srebrne do mojego Forka, zakupione w usa. Raczej nadają się do łatania odprysków po kamieniach ale czy nadadzą się na drzwi i klapę to nie wiem. Nie miałem jeszcze okazji ich testować, lepiej niech tak zostanie :mrgreen:

 

Czy można to nabyć w Polsce, to nie odpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...