Skocz do zawartości

Przywal jak mozesz


Simon

Rekomendowane odpowiedzi

A jeżeli to nie byłoby przedszkole, tylko np. rzeźnia, huta żelaza, betoniarnia, czy inne krematorium ?? też mogło by bezprawnie powstać? to że koleś akurat pomyślał że wybuduje przedszkole to jest zajebisty i stoi ponad wszelkim prawem?

Ani ja , ani Ty nie znamy wszystkich okoliczności. Jedną ze stron jest Simon1 Jestem przekonany, że jeżeli przedszkole powstało bezprawnie to szybko zniknie!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 98
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ale jeżeli jest tak jak, w skrócie, opisał w tym wątku, to ja go rozumiem, bo może się teraz czuć oszukany, kiedy kupując działkę i oglądając plan przestrzennego zagospodarowania, wiedział, że wokół niego będzie tylko osiedle domków jednorodzinnych. Być może poszukałby działki gdzie indziej.

A jak to się stało, że gość jednak buduje skoro nie wolno to już grubsza sprawa i w tym temacie nie znamy wszystkich okoliczności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli jest tak jak, w skrócie, opisał w tym wątku, to ja go rozumiem, bo może się teraz czuć oszukany, kiedy kupując działkę i oglądając plan przestrzennego zagospodarowania, wiedział, że wokół niego będzie tylko osiedle domków jednorodzinnych. Być może, poszukałby działki gdzie indziej.

Nie znam dokładnie Prawa Budowlanego, ale coś mi świta, że Plan Zagospodarowania Przestrzennego można zmienić. To, że pierwotnie planowane było osiedle domków jednorodzinych a później zmienia się koncepcja nie jest czymś nadzwyczajnym, a napewno nie jest przestępstwem.

Jeszcze raz podkreślam, że jako Forumowicz Forum Subaru nie mam wiedzy w tym temacie, dlatego nie mogę przyjąć żadnego stanowiska...poza tym, przedszkole nie jest końcem świata i tyle :!: :mrgreen:

 

P.S. Takie fajne masz dzieciaki pod domem -> http://www.przedszkole-iwiczna.pl/node/31

:mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

P.S. Takie fajne masz dzieciaki pod domem -> http://www.przedszkole-iwiczna.pl/node/31

:mrgreen:

ło, jaka przedszkolanka :) :wink:

 

z tymi planami przestrzennego zagospodarowania to jest tak, że one są dopiero tworzone, a tam gdzie są, są od niedawna. Ktoś opracował dla danego terenu, a potem leżał sobie jakiś okres czasu w urzędzie gminy, gdzie każdy zainteresowany zgłaszał skargi i zażalenia, po czym naniesiono na niego poprawki. Dalej jest do wglądu dla każdego zainteresowanego ale już bez możliwości zmian. Nie wiem dokładnie jak to jest kiedy ktoś się uprze, ale po to się to robi, żeby oddzielić strefy zamieszkania, od stref usługowo-handlowych, oświatowych, przemysłowych, itp. Wcześniej, zanim wprowadzono te plany, to wydawano tzw. decyzje lokalizacyjne, na których pisało się co się komu podoba :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli przedszkole powstało bezprawnie to szybko zniknie!!!

 

Nie jestem co do tego przekonana, to gmina Piaseczno z tego co widzę :evil: .

Parę lat mieszkałam w Piasecznie, więc rozumiem Simona, chociaż znam dramatyczną sytuację z brakiem miejsc w przedszkolach w Piasecznie.

W kazdym razie życzę powodzenia w walce o swoje prawa :idea: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jeżeli jest tak jak, w skrócie, opisał w tym wątku, to ja go rozumiem, bo może się teraz czuć oszukany, kiedy kupując działkę i oglądając plan przestrzennego zagospodarowania, wiedział, że wokół niego będzie tylko osiedle domków jednorodzinnych. Być może poszukałby działki gdzie indziej.

A jak to się stało, że gość jednak buduje skoro nie wolno to już grubsza sprawa i w tym temacie nie znamy wszystkich okoliczności.

 

 

Jest dokladnie tak jak piszesz. KAZDY z nas gdyby kupowal dzialke za grube pieniadze i bral kredyt zeby postawic sobie dom, to sprawdzilby 3-4 razy czy teren spelnia jego wymagania. Nie mialo tu byc zadnych uslug. Wiec stad teraz nasza zlosc i protesty. Czujemy sie po prostu oszukani przez gmine i starostwo, ktore sa w ewidetnej zmowie z inwestorem i nawet nie probuja sie z tym kryc. Inwestor czuje sie zupelnie bezkarny, bo jak inaczej mozna nazwac wynoszenie i falszowanie dokumentacji budowlanej zeby zgadzala sie ze wymaganiami z planu zagospodarowania (a w rzeczywistosci obiek przekracza swoimi rozmiarami wszystkie mozliwe normy dla tego terenu) albo juz po wstrzymaniu pozwolenia na budowe gosc sobie jeszcze gaz podlaczal (kiedy wg. prawa nie ma prawa palcem kiwnac na budowie)

 

Alex, plan oczywiscie mozna zmienic, ale trzeba miec dobry powod do tego. Gmina powinna byc rowniez przygotowana na naplyw roszczen o odszkodowanie dla kilkudziesieciu mieszkancow, ktorych dzialki po przekwalifikowanie terenu traca na wartosci. I to wszystko przez jednego przekreciarza, ktory mysli, ze mu wszystko wolno... Zalosne sa czasem te Polskie realia... :???:

 

Apal, ja ta sytuacje z brakiem miejsc rowniez znam. Tyle, ze Lesznowola, to jedna z najbogatszych gmin w Polsce, wybudowanie PUBLICZNEGO przedszkola to przy jej budzecie przyslowiowy pryszcz. Niech sie wezma do roboty i wybuduja przedszkole na terenie, gdzie moze ono stac (jest cala masa terenow przeznaczonych pod zabudowe uciazliwa i uslugowa) i wszyscy beda zadowoleni...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Apal, ja ta sytuacje z brakiem miejsc rowniez znam. Tyle, ze Lesznowola, to jedna z najbogatszych gmin w Polsce, wybudowanie PUBLICZNEGO przedszkola to przy jej budzecie przyslowiowy pryszcz. Niech sie wezma do roboty i wybuduja przedszkole na terenie, gdzie moze ono stac (jest cala masa terenow przeznaczonych pod zabudowe uciazliwa i uslugowa) i wszyscy beda zadowoleni...

 

Ależ oczywiście, że się z Tobą zgadzam. Moja córka w związku z problemami przedszkolnymi chodziła do Konstancina.

 

Generalnie to Ci współczuję, bo przeciwko sobie macie już też sporą grupę rodziców tych dzieci. Specyfikę urzędu w Piasecznie znam, niestety jest dość sławna :roll: .

 

Jakiś prawnik się tym zajmuje :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś prawnik się tym zajmuje :?:

 

Jeden ze wspierajacych nas sasiadow jest prawnikiem. Niestety nie od prawa budowlanego. Tyle, ze po prawie 2 latach wojowania, to ja moglbym sobie sam fakultet zrobic z prawa budowlanego, siedze w tym po uszy i konca nie widac...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jak to zwykle bywa, z każdej strony to inaczej wygląda :wink:

 

Ja tylko jednego w tym wszystkim nie bardzo rozumiem... :roll:

Skoro działki z przeznaczeniem na budownictwo jednorodzinne są tak znacząco droższe od tych "usługowo- handlowych" to po jaką cholerę ten inwestor się uparł budować przedszkole na droższej działce "jednorodzinnej" a nie na tańszej "usługowej" :?:

Chodzi o lokalizcję :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bartekfi, pozwolisz, ze sie nie zgodze. Prawda jest jedna. Jedni oszukuja, drudzy staraja sie tylko egzekwowac prawo. Tu nie ma zadnej mozliwosci interpretacji tych przepisow. Uslugi nieuciazliwe na terenie 30MN na ktorym wybudowano przedszkole nie maja prawa siegac wiecej niz chyba 20% calosci budynku. A tu gosc wali bez zenady molocha na ponad 150 dzieciakow, bez wymaganej ilosci miejsc parkingowych, budynek jest za wielki, za wysoki, woda z dachu zalewa wszystkich wokol (bo kanalizacji nie ma, a dran podwyzszyl sobie teren)

 

:!: :!: ALE TO WSZYSTKO JEST ZUPELNIE NIE WAZNE, PONIEWAZ DZISIAJ SIE DOWIEDZIALEM, ZE WSA ODRZUCIL JEGO ZAZALENIE NA DECYZJE GINB i WOJEWODY, CZYLI W PRAKTYCE POMIDOROWY OSZUST MUSI ZACZAC ROZBIERAC TA POMIDOROWA BUDE :!: :!: :!:

 

Szczegoly podam jak uda mi sie dobrac do uzasadnienia tej decyzji. Zaproszenie na uroczysta rozbiorke dam na forum. :cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALE TO WSZYSTKO JEST ZUPELNIE NIE WAZNE,

Simon1Dzięki Bogu nie jesteś moim sąsiadem. Bałbym się kontynuować grilla po 22:00 :evil:

P.S.Latając swoim odrzutowcem zastanawiałeś się, że innych może to wq...ć ...bardziej niż Ciebie teraz przedszkole koło Twojego domu? Czy ja powinienem dzisiaj oprotestować Lotnisko Balice, że nagle nad moją głową (jak kupowałem mieszkanie tego nie było) przelatuje kilkadziesiąt więcej samolotów i jest ZNACZNIE głośniej :?: Czy zaskarżyć (może podpowiesz kogo)o to, że nagle ruch się wzmógł i o kilka -kilkanaście Decybeli wzrósł poziom hałasu.

Jak już pisałem wcześniej: mieszkam koło przedszkola i gwar bawiących się dzieci nie jest czymś uciążliwym :!:

Boże! Strzeż mnie przed upierdliwymi sąsiadami typu Simon1 :!: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ja powinienem dzisiaj oprotestować Lotnisko Balice, że nagle nad moją głową (jak kupowałem mieszkanie tego nie było) przelatuje kilkadziesiąt więcej samolotów i jest ZNACZNIE głośniej :?:

 

co do lotniska podobny problem jest w Poznaniu (dotyczy to także toru samochodowego, znanego paru osobom na tym forum), ale zarówno w przypadku Poznania jak i Balic (z tego co piszesz) nieśmiało pragnę zauważyć, iż obiekty te były już przed wybudowaniem domów, nie powstały później, a to pewna różnica..... :wink:

 

Boże! Strzeż mnie przed upierdliwymi sąsiadami

 

z tym się zgadzam całkowicie :wink: tyle, że nie wiemy czy kolega Simon1 do takich są zalicza (fakt, że emocje, aż buzują), ja wychodzę z założenia, że jeżeli Pan inwestor naruszył prawo i stwierdziły to odpowiednie organy (a w tym sąd) no to nie jest OK i dochodzenie egzekwowania prawa to nie pieniactwo.....a jeżeli naruszenia prawa nie było to już nie jest fajnie i takich ludków nie lubię :evil: i nie popieram takiego działania :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ALEX, nie naleze do osob "upierdliwych" mieszkalem sobie w ciszy i spokoju do momentu pojawienia sie pana przekreciarza. Kazdego na moim miejscu szlag trafilby juz kilkukrotnie. Nawet nie wiesz ile zdrowia kosztuje walka z lobuzem, ktory ma wszedzie chody. Dzisiaj od rana atakuje mnie telewizja, bedzie w tvn24 i pewnie w Uwadze.

Jesli Tobie nie przeszkadza gwar bawiacych sie dzieci to jest to Twoja sprawa. Mnie przeszkadzalby wrzask ponad 150 dzieciakow (mieszkalem kiedys w miescie niedaleko szkoly i wiem co to jest za halas) a poza tym ruch pod brama z ktorej nie bede mogl wyjechac od rana do wieczora stanowi "pewna" przeszkode na drodze do normalnego mieszkania i cieszenia sie z kosztujacych fortune w podwarszawskich miejscowosciach ciszy i spokoju.

 

Co do mojego latania odrzutowcem, to kwestia jest dokladnie taka jak napisal Andrzej, to nie lotnisko zostalo wybudowane nagle pod Twoim domem (wtedy mialbys prawo byc zly i protestowac tak jak ja protestuje przeciwko przedszkolu), tylko Twoj dom wybudowal sie pod lotniskiem. Jak sie ktos buduje w okolicach lotniska a potem narzeka, ze mu lataja nad glowa, to ja nie mam wiecej pytan. :roll:

Zreszta start odrzutowca to ok 120-150dB a halas wrzeszczacej gromady dzieci wcale mu nieustepuje wartoscia a jest niemal permanentny. :roll:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewienie wiekszosc z Was jest zalogowana na forum.gazeta.pl jesli mozecie, odwiedzcie ten watek

 

http://forum.gazeta.pl/forum/72,2.html? ... a=84385437

 

i postarajcie sie narobic troche szumu po stronie przeciwnikow przedszkola. Nie polecam czytania histori, w skrocie wyglada to tak, facet za lapowe i dzieki znajomoscia wystawil przedszkole w miejscu, gdzie miejscowy plan zagospodarowania nie przewiduje uslug. Na poziomie gminy i starostrwa lobuz byl nie do ruszenia i smial sie wszystkim w twarz. Siegnelismy go z poziomu wojewody, ktory podzielil nasze stanowisko i wstrzymal pozwolenie na budowe, ktore potem glowny urzad nadzoru budowlanego podtrzymal. Koles sie teraz miota, nazakladal sobie kont i udaje, ze ma tylu zwolennikow. Jesli mozecie, to pusccie jakas notke, ze to skandal, oszustwo, i ze jak sie nie zna prawa, to sie trzeba cierpiec a nie udawac niewiniatko.

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Nie Wrz 14, 2008 12:40 am ]

I nie to, zeby mi jakos strasznie zalezalo, ale gosc sie strasznie spina odpowiadajac na teksty moje i sasiadow, wiec jak go zaleje nowa fala przeciwnikow przedszkola, to nie bedzie nic innego robil, tylko odpisywal i pewnie go szlag trafi :mrgreen: "Nasze" nicki to abd-er, wierzcholski73 i spokotek, reszta to klony inwestora-oszusta

 

A co plan zagospodarowania tam przwiduje ,że Ci przedszkole przeszkadza ??? Agencję towarzyską ??? Będziesz miał dzieci to zobaczysz jak w Wawie trudno o przedszkole,ile kosztuje i jakie to szczęście mieć blisko.A swoją drogą to nawet jak ktoś szanuje prawo i prawo budowlane to rzadko się zdarza aby podejmować działania przeciwko dobru dzieci... sól tej ziemi :!:

 

A co do chałasu dzieciaków to nieporównuj przedszkola ze szkołą. Przedszkolaki sa jak seria wydech GT a szkoła to jak przelot 3" :lol:

 

PS. Ale z Ciebie kozak , że się postawiłeś 150-ciu 4,5 i 6 latkom. :oops:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...