Skocz do zawartości

ile pali Outback 2,5 i ?


smihi

Rekomendowane odpowiedzi

...a czy to nie wszystko jedno?....jak kupowalem Subaru to spalania w ogole nie bralem pod uwage. W miescie b.duzo, poza miastem tez duzo (bo styl jazdy moze byc tylko JEDEN - :twisted: !!!!). Diesle pala mniej. A ze Subaru diesla nie planuje (przynajmniej nic nie udalo mi sie znalezc na ten temat, chyba ze w jakims Saaabaru) - nie ma problemu wyboru. Poza tym o rekordach spalania np. w WRXach bylo juz pare razy mowione i pisane, OB nie powinien zbytnio odbiegac od tych rekordow. Z osobistego doswiadczenia z zaledwie 2.0 silnikiem - w Warszawie >13 (bez znaczenia styl jazdy), na autobahnie ok. 9.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Outback 2.5i MY 2004

 

Miasto 12 do 13 litrów (13 spalił ostatnio, ale to chyba zbyt ostra jazda)

Miasto kobieta 10,5 litra (jak widać bardzo dużo zależy od sposobu jazdy)

 

Trasa 10 do 10,5 litrów przy ostrej jeździe, ale jak jechałem na mazury z 9 tygodniową córką to spalił 9 litrów

 

najwyższa średnia spalania w trasie to 12 litrów z wielkim boxem (metr szerokości i 30 wysokości) i dwiema deskami windsurgowymi na dachu.

 

To są wyniki ze stacji a nie z komputera, ponieważ komputer zaniza średnio o 1 litr w dół (co poprawia samopoczucie, ale tylko do momentu tankowania

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a czy to nie wszystko jedno?....jak kupowalem Subaru to spalania w ogole nie bralem pod uwage. .

 

ja jednak biorę to pod uwagę, bo jeżdżę subarakami od wielu lat. mój forester turbo zawsze pali 14 i mam tego dość, jak płacę 600 zł za benzynę na trasie wwa bieszczady wwa. w związku z tym turbo w ogóle nie biorę pod uwagę, jedynie kusi mnie zwykły outback.

pozdrawiam,

 

piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Droga Moniqo

 

jak to w życiu bywa wariantów jazdy jest wiele:

 

-jazda z teściową przez przełecz

do tej pory praktykowane bez teściowej (i niech tak zostanie, w końcu teściowe nie wytrzymują takiej jazdy) trasa Chrzanów-Zakopane w ostrym sniegy i odrobiną fantazji mogłaby zatrzymać jej serce (a, że od niedawna potrzebuję babci do opieki nad córką to postaram sie jej nie uśmiercać)

Spalanie nieważne tu liczy sie FUN

-jazda z zakupami na ostrą bibe

z zakupami to do domu, a na bibę z przyjaciółmi spalanie nieważne

 

-jazda synchroniczna z sąsiadem posiadającym Fiata 126 p

nie praktykowałem, ale spróbuję. Poprzednim outbackiem próbowałem jazdę "synchroniczną" z imprezą GT 97. (dzięki wyrozumiałości imrezodrivera dało sie wykonać do czasu aż stracił cierpliwość :(:( )

spalanie MAX (ale ile frajdy)

 

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem,że są na forum zwolennicy i przeciwnicy LPG w Subaru :)

Ja miałem w moim Outback'u rocznik 2000 instalację gazową....

Auto jeździło doskonale i nadal jeździ (mam kontakt z nabywcą). Żadnych strzałów, gaśnięcia silnika, odczuwalnego spadku mocy. Naprawdę super.

W moim Outbacku wlew gazu był zamontowany pod klapką wlewu paliwa. Wygodnie i estetycznie.Polecam. Auto paliło przy dynamicznej jeździe 15l gazu w mieście.

Silnik 2.5 litra

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jazda z teściową przez przełecz

 

w locie pionowym FHI nie podaje, a żadna czarna skrzynka z teściową nie wytrzymała jak dotychczas :)

 

-jazda z zakupami na ostrą bibe

 

ciężko ocenić bo po 2 dniach odnaleziony 'u koleżanki' pojazd wykazuje 5 letnie ślady użytkowania. Przyjmuję że 20 osób na bibce było to jakieś 20 litrów wysokoprocentowej idzie na dobe. :)

 

-jazda synchroniczna z sąsiadem posiadającym Fiata 126 p

8)

 

stawiam na 20l ... musisz holowac aby nadążył się synchronizować :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jazda synchroniczna z sąsiadem posiadającym Fiata 126 p

8)

 

stawiam na 20l ... musisz holowac aby nadążył się synchronizować :D

 

Moniqa proponowała jazdę synchroniczną , a ty stawiałeś na 20L

ale to i tak bez sensy (a 40000 post już chyba rozstrzygnięty, ale walczymy chyba o 50000)

pozdrawiam

WJR

PS: post schodzi na manowce (z maluchem synchronicznie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postu i meritum

Outback jak na subaru jest super ekonomiczny (nie licząć mniejszych silników 2,0 i 1,6 i justy)

pozdrawiam zaturbionych suboroholików oni to dopiero maja wir w baku (i ja niedługo do was dołącze :twisted::twisted: )

pozdrawiam

WJR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...