Skocz do zawartości

xenonowa afera


michal

Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z samochodem zacnej, czeskiej marki, a mianowicie Skoda Octavia 1.8T RS. Auto ma pol roku i generalnie jest O.K.. Problem pojawil sie ostatnio z prawym swiatlem xenonowym. Owszem, oba swiatla odpalaja przy wlaczeniu, jednak po przejechaniu kilku kilometrow prawe gasnie. Po wylaczeniu i ponownym wlaczeniu swieca oba, lecz po pokonaniu kolejnych kilometrow problem powtarza sie. W serwisie oczywiscie nic nie umieja w tej sprawie zrobic, gdyz sprawdzaja na sucho, a jak juz gdzie pojada, to nie dosc, ze zrobia od razu ze 20km i maja srednie spalanie dochodzace do 20l/100km, to nie pofatyguja sie, aby przed octavia jechal ktos w drugim aucie i sprawdzal, kiedy xenon gasnie. Macie blade pojecie, czemu ow nieszczesny xenon moze gasnac? Za cieplo mu sie robi, czy co?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przetwornica lub kabel do niej. (kabel - mało prawdopodobne)

2. żarówka lub jej mocowanie.

 

tam więcej nic nie ma :D

 

jeżeli przetwornica to poszukaj na allegro bo w salonie kosztuje jakiś koszmar, jeżeli to przetwornica VALEO (na 99 proc.) to mogę ci taką pożyczyć na próbę bo mam dobrą w zapasie (ew. polecić ludzi którzy Ci to naprawią). Ogólnie przetwornice wkładane przez Skoda/VW/Audi mają jeden podstawowy poblem. Nie są izolowane od wilgoci i jeśli ktoś ma nieszczelny reflektor to padną szybko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mialem podobna sytuacje w s2 (mam tam xenony od a4 ) wymienilem zarowke ktora kupilem na allegro za 85 zl i wszystko chula jak nowe ..

dokladnie byla taka sama sytuacja po zapaleniu jakies 100 - 200 m jazdy i jedna gasla ..

 

jednak najlepiej przelozyc zarowke z jednej lampy do drugiej i wszystko bedzie wiadomo .. jak nie zarowka to przetwornica ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przetwornica lub kabel do niej. (kabel - mało prawdopodobne)

2. żarówka lub jej mocowanie.

 

tam więcej nic nie ma :D

 

 

To fakt :) Jutro powalcze z roznymi kombinacjami zarowek i przetwornic.

 

jeżeli przetwornica to poszukaj na allegro bo w salonie kosztuje jakiś koszmar, jeżeli to przetwornica VALEO (na 99 proc.) to mogę ci taką pożyczyć na próbę bo mam dobrą w zapasie (ew. polecić ludzi którzy Ci to naprawią). Ogólnie przetwornice wkładane przez Skoda/VW/Audi mają jeden podstawowy poblem. Nie są izolowane od wilgoci i jeśli ktoś ma nieszczelny reflektor to padną szybko.

 

Auto ma dopiero pol roku, wiec jest na gwarancji, tyle ze Ci mistrzowie z serwisu to chyba sie zatrzymali w epoce Skody 105L (nie obrazajac Skody 105L)

 

OZ, czy przygladales sie moze reflektorom swojej STi. Mysle o wymianie calych lamp na te od amerykanskiej STi w swoim STi, gdyz nie ma co ukrywac, swiatla Imprezy do naskuteczniejszych nie naleza. Interesuje mnie tylko, czy wersja Imprezy na USA ma reflektory symetryczne, czy moze asymetryczne?

 

A tak wyglada slepa na jedno oko Skoda:

 

podbite_oczko.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 ma prawie symetryczne HID (mniej oświetlają pobocze niż ksenony ale jeździ się normalnie a matematycznie symetryczne to one nie są), jakość super, dziwiłem sie że świecą tak jak ksenony a nimi nie są bo też myślałem o wymianie na ksenony "robione", możesz rozważyć i taką opcję - tel. na bokserską 4, 602216066, wybór opcji zależy pewnie od ceny. Ja zrezygnowałem bo to by była sztuka dla sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OZ, czy przygladales sie moze reflektorom swojej STi. Mysle o wymianie calych lamp na te od amerykanskiej STi w swoim STi, gdyz nie ma co ukrywac, swiatla Imprezy do naskuteczniejszych nie naleza.

 

Mogę załatwić xenony do STi, sprowadzane z UK.

Zestaw jest gotowy i działa doskonale, nic nie trzeba przerabiać.

Kontakt na PW.

 

pozdr!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2.5 ma prawie symetryczne HID (mniej oświetlają pobocze niż ksenony ale jeździ się normalnie a matematycznie symetryczne to one nie są), jakość super, dziwiłem sie że świecą tak jak ksenony a nimi nie są bo też myślałem o wymianie na ksenony "robione", możesz rozważyć i taką opcję - tel. na bokserską 4, 602216066, wybór opcji zależy pewnie od ceny. Ja zrezygnowałem bo to by była sztuka dla sztuki.

 

Czy to tam, gdzie jest Unitronic?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jednak najlepiej przelozyc zarowke z jednej lampy do drugiej i wszystko bedzie wiadomo .. jak nie zarowka to przetwornica ..

Spróbuj zrobić dokładnie jak ci polecił volki

 

Jeśli chodzi o lampy xenony to znalazłem w sieci ciekawy linkhttp://www.tuning24.pl/xenon.php

 

Dzięki, diagnoza w zasadzie gotowa bez przemontowywania gratów. Zakładam że jest to lampka bo po dłuższej pracy jak się podjedzie do ściany to widać że snop światła z podejrzanej lampy jest lekko "mrugający" - łuk elektryczny jest niestabilny. Gotów jestem kupić nową lampkę tylko kurna nie wiem gdzie :? W sklepach mają tylko jakieś dziadostwo co ksenonem jest tylko z nazwy, a nie chcę kupoować nic co leży na półce z napisem TUNING, ani kupować drogą wysyłkową :evil:

Jeśli ktoś zna jakiś dobry sklep z tym sprzętem w rejonie poznańskim to będę dźwięczny za namiary.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...