Skocz do zawartości

Nagla poprawa dzialania sprzegla


Kario

Rekomendowane odpowiedzi

Wracając z długiego weekendu wpadłem w nieunikniony korek. Z moim sprzęgłem oczywiście były dodatkowe atrakcje - to był ostry test dla sprzęgła i chodź starałem się korzystać z niego najdelikatniej jak tylko sie da to i tak dało mi w kość.

Po powrocie zauważyłem coś dziwnego, efekt dalej sie utrzymuje:

- sprzęgło chodzi znacznie lżej,

- jest znacznie lepiej wyczuwalne, dawniej było on/off, a teraz czuć, ze bierze

- dawniej na luzie jak puszczałem sprzęgło to samochód raczej wpadał w drgania a nie podjeżdżał do przodu, teraz trochę drga ale jedzie do przodu w miarę normalnie.

Sprzęgło nadal sie przegrzewa w korkach i zaczyna szarpać ale teraz jest to zdecydowanie łatwiejsze do opanowania ze względu na to, ze sprzęgło można znacznie lepiej wyczuć.

 

Samochód legacy III 2.5i, kolo dwumasowe + ręczna skrzynia.

 

Pytanie - co sie mogło stać ??????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie ślizga sie. Mam takie wrażenie, ze teraz to działa to jak powinno działać.

Zapomniałem dodać, ze ze sprzęgłem bylem u szeregu rożnych specjalistów, wymieniałem 2x, wymieniłem dwumasówke....

 

[ Dodano: Wto Maj 27, 2008 12:04 pm ]

No i sprzęgło dalej działa bez szarpnięć. Wg mnie wynika z tego, ze szarpanie nie ma związku kołem dwumasowym, a pewnie kolo sie od tego szarpania niszczy.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co mogło sie stać ? przesmarować ? Odetkać ?

 

Moje obecne kolo dwumasowe i sprzęgło ma może z 15tys km przebiegu i już ćwierka, a przy wyłanczaniu silnika coś jakby lata. Nie było tego zaraz po wymianie. Pewnie z powodu faktycznego problemu ze sprzęgłem kolo już jest znowu uszkodzone.

Myślę, ze będę sie domagał ponownej wymiany kola dwumasowego na gwarancji (2 lata z tego co wiem na części kupione w ASO subaru). Pytanie tylko czy mi nie zrobią tak, ze znowu popsują, chcę rozgryźć w końcu temat, żeby jak ewentualnie problem wróci wiedzieć gdzie szukać rozwiązania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...