Skocz do zawartości

Ustawienie rozrządu 2,5 STi


subarumragowo

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, czy ktoś mi może wskazać gdzie znajde jakis schemat ustawienia rozrządu w Impreza WRX STI 2,5, wersja USA rok 2005? Mam strzelonego lekko z przodu i dolne prawe koło rozrządu niestety pękło, aby sprawdzic czy nie ma większej szkody w silniku chce na początek założyc rozrząd i obrócic silnikiem. Chodzi mi gównie o zmienne fazy rozrządu. Dzieki z góry za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim przypadku niezbędny jest demontaż przynajmniej dekla zaworów uszkodzonej głowicy. Powszechnym uszkodzeniem w takim przypadku jak ten - uszkodzenie koła rozrządu - jest złamanie rantu zewnętrznego ostatniej panewki, tzn tej od strony koła. Wiem, że niektórzy próbują to spawać, lecz najzasadniejszą metodą jest wymiana całej głowicy, niestety.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam. Chciałbym pociągnąć dalej część dyskusji o ustawieniach rozrządu. Czy ktoś spotkał się z usterką - .."za wczesne położenie walka rozrządu lub wadliwie działanie systemu " - domyślam się, że chodzi o system zmiennych faz rozrządu. Czy zatem ustawienia początkowe położenia wałków różnią się w stosunku do silnika bez tego systemu. Jak sprawdzić prawidłowość działania kontrolera w kołach wałków oraz zaworu sterującego podawaniem oleju do tego kontrolera. Bardzo proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Chciałbym pociągnąć dalej część dyskusji o ustawieniach rozrządu. Czy ktoś spotkał się z usterką - .."za wczesne położenie walka rozrządu lub wadliwie działanie systemu " - domyślam się, że chodzi o system zmiennych faz rozrządu. Czy zatem ustawienia początkowe położenia wałków różnią się w stosunku do silnika bez tego systemu. Jak sprawdzić prawidłowość działania kontrolera w kołach wałków oraz zaworu sterującego podawaniem oleju do tego kontrolera. Bardzo proszę o pomoc.

 

 

po pierwsze lepiej podaj kod błedu a nie polskie tłumaczenie by bosch :wink:

ustawienia są identyczne jak bez zmiennych faz

mozesz sprawdzić to jezdząc z odpowiednim komp. i oprogramowaniem, na biegu jałowym one nie działają lub prawie nie, max wychył to chyba 1% , pod obciazeniem do 40% w Twoim modelu chyba 30% , wartosci z jednej i drugiej głowicy powinny sie pokrywac

Jak fazy nie działają sprawdz czujnik pozycji jałowej, a jak działają tylko za mało , lub wogule ti wywal sitka jesli w tym modelu są

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sprawdziłem ustawienie rozrządu pasek - koła - wszystko O.K. Czujniki pozycji obu wałków sprawdzono oscyloskopem - są w porządku, rozebrałem i wyczyściłem mechanicznie oba regulatory faz rozrządu łącznie z przepłukaniem i wymianą oleju ( u mnie sitek nie było ) . Komunikacja pomiędzy komputerem a regulatorami prawidłowa. Niby wszystko gra a po ujechaniu ok. 15-20 km dalej pojawia się P0021. Czy może być to spowodowane niewłaściwym oprogramowaniem, czy można tym parametrem sterować przez tzw.remap - przeprogramowanie komputera?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy pomogę, ale u mnie tez nie działały zmienne fazy rozrządu w prawej głowicy, bo kilkunastu wizytach w ASO okazało się, że padł czujnik przepływu oleju zmiennych faz rozrządu. ( przed ta diagnoza i naprawą wymienili mi świece, cewki, czujnik położenia wałka rozrządu)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Dzięki za zainteresowanie i podpowiedź.

Określ proszę jeszcze gdzie jest ten czujnik ( przepływu oleju zmiennych faz ). Jak się zorientowałem olej z magistrali wpływa do regulatora - to rodzaj zaworu elektromagnetycznego - który kieruje ciśnienie na jedną lub przeciwną stronę łopatek zmieniacza faz ( w kole pasowym wałków dolotowych ) w ten sposób zmienia ustawienie kątowe wałka względem paska rozrządu. Stąd nie potrafię zlokalizować czujnika przepływu o którym piszesz.

 

-- Wt wrz 28, 2010 3:32 pm --

 

Po wielu próbach doszedłem defektu. Padło wyjście komputera na obwodzie sterującym zaworem elektromagnetycznym zmieniacza faz. Komputer został sprawnie i szybko naprawiony w firmie Labormot i po sprawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...