Skocz do zawartości

Kolejny dziwny dźwięk


adaś

Rekomendowane odpowiedzi

Po zrobieniu kilku szybkich kółek na maksymalnym skręcie pojawia sie dźwięk podobny doi tego jaki wydaje skrzynia PPG :twisted:

zlokalizowałem, że to z pompy wspomagania, po kilku kilometrach spokojnej jazdy przestaje być słyszalny.

Co mogłem zepsuć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem czemu ale pompy wspomagania w japoncach maja to do siebie ze lekko wyja przy obciazeniu

 

podobnie mialem w prinierze 2.0 slx podobnie w 626 2.5 V6 i teraz w forku. poprostu sie do tego przzwyczailem

 

wazne jest aby siedziala cicho jak sie kiera nie rusza. bo inaczej oznacza to jej poczatek konca... komplet regeneracyjny do pompy wspoamagania (impreaz/forester) to ~50Euto

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tym dźwiękiem jest coś w rodzaju "jęczenia". Nie wiem jak to opisać... u mnie jak się do oporu skręci kierę to słychać pracę pompy. Z tego co czytałem na tym forum to po osiągnięciu oporu lepiej jest odpuścić troszkę bo inaczej pompa się "zażyna". Ale dźwięk ten występuje przy oporze. Przy normalnym kręceniu i otwartej szybie slychać tylko normalną cichą pracę pompy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też to mam w OBK. Jak dokręce na maxa to hałasuje że ją przez radio słychać. Po przejechaniu kilku kilometrów jest ok ;]

 

Można się przyzwyczaić i jak się już osiągnie maksymalny skręt nie trzymać kierownicy na siłe. Wystarczy dosłownie lekko odpuścić i problem znika a promień skrętu ten sam :P ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...