Skocz do zawartości

Zaginela nowa turbina IHI VF45 RHF5H


GRAF

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzie zniknela z paczki ktora szla z Japonii nowa turbina IHI VF45 RHF5H (montowana w Legacy GT JDM 2007). Dzis byl odebrac paczke, ktora wychodzac z Japonii wazyla 8kg a w chwli odbioru 0,55kg (dopisane recznie). Mam prosbe jesli ktos natkal by sie na ogloszenie sprzedazy takiej to prosze dac znac mi: 608 065 205, graf78@wp.pl

lub bezposrednio koledze: 662 172 999, karolwaglewski@gmail.com

Dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Współczuję...bo pewnie paczka nie była ubezpieczona....

szczegolow nie znam, kolega paczki nie odebral, bo byla za lekka -co swiadczylo ze turbiny nie ma napewno w srodku, w poniedzialek ma byc komisyjne otwarcie, sam jestem ciekaw jak sie sprawa rozwiaze. Mam pytanie jesli paczka byla otwierana przez celnikow w Polsce to powiniem byc jakis dokument swiadczacy o tym??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest protokol stwierdzajacy zawartosc paczki i wartosc tego co w niej jest i podane sa naleznosci celne. Jezeli paczka przyszla uszkodzona do urzedu celnego to na poczcie przed odbiorem trzeba podpisac protokol uszkodzenia paczki gdzie jest napisane co bylo w paczce w momencie gdy dotarla do urzedu.Jezeli sie tego nie podpisze na poczcie to nie mozna odebrac paczki. Podpisujac go traci sie wszelkie rozsczenia bo potwierdza sie to ze wie sie co jest w paczce i sie to akceptuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest protokol stwierdzajacy zawartosc paczki i wartosc tego co w niej jest i podane sa naleznosci celne. Jezeli paczka przyszla uszkodzona do urzedu celnego to na poczcie przed odbiorem trzeba podpisac protokol uszkodzenia paczki gdzie jest napisane co bylo w paczce w momencie gdy dotarla do urzedu.Jezeli sie tego nie podpisze na poczcie to nie mozna odebrac paczki. Podpisujac go traci sie wszelkie rozsczenia bo potwierdza sie to ze wie sie co jest w paczce i sie to akceptuje.

dzieki za informacje, z tego wynika ze nie przeszla przez Urzad Celny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak nie zapłacona bo płatne przy odbiorze to nie tak zle jeszcze. Nie odbiera - nie płaci.

Jak zapłacone - to współczuje.

 

nikt nie wysle paczki nieoplaconej ;) do osoby prywatnej

 

co do UC jezeli otwierali to musi byc protokol rewizji celnej albo opis na SADzie, jezeli paczka przyszla uszkodzona wtedy trzeba wystapic o rewizje i skladac reklamacje na poczcie. Jedyny minus jest taki, ze bedzie mozna sie ubiegac o ograniczone odszkodowanie (limitowana odpowiedzialnosc przewoznika) jezeli paczka nie byla dodatkowo ubezpieczona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...