Skocz do zawartości

kupno forestera


jorgen

Rekomendowane odpowiedzi

witam wszystkich.

Jestem nowicjuszem, potrzebuje porady.

Zamierzam kupić forestera rocznik 2002 lub 2003, ale nie wiem jaki silnik wybrać, czy 2.0 130KM czy 170KM, który jest bardziej wytrzymały i niezawodny.

Zaznaczam że nie zależy mi na wysokich osiągach, do tej pory jeżdziłem bmw 725 wić chyba wolniej juz sie nie da :))

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a tak szczerze, jak jest z awaryjnością forestera, z tego co czytałem to są mało awaryjne auta.

Trzeba też brać pod uwage że nie kupuje nowego auta.

Tak jak pisałem mam obecnie bmw 7 e38 i naprawde jest to samochód dosyć awaryjny, bo w ciągu roku wydałem na około 8000zł na naprawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasadniczo Forester jak i inne Subaru jest mało awaryjny.

 

W sieci można znaleźć ratingi np. Dekry. Ogólnie awaryjność jest dużo poniżej średniej. Forester w badaniach Dekry za rok 2006 był w klasie SUV czy coś takiego drugi za ravką.

 

Tu masz raport: http://tinyurl.com/2ur6yb

 

Za to serwis jest stosunkowo* drogi, no ale po BMW to możesz mieć wrażenie, że tanio...

 

Spróbuj poszukać samochodu w dziale [kupię/sprzedam] pojazdy, tam są oferty głównie z forum i szansa na zakupienie zaszpachlowanego sztrucla odzyskanego z przystanku autobusowego jest znacznie mniejsza.

_____________

* jest taka fama. Na The Forum są tematy (np. w technicznym) dotyczące cen części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witaj.jako byly posiadacz forestera 2003 (na szczescie mi ukradli) 125KM ODRADZAM potworny wol.beemka 7 to rakieta przy foresterze.generalnie auto super tyle ze wolowate strasznie.

 

bardzo polecam tyle ze z mocniejszym silnikiem. 2XT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie że XT lepsze ale też i znacząco droższe w eksploatacji.

Sprawdź sobie w serwisach ile co kosztuje w jednej i drugiej opcji. Jak różnica nie zrobi wrażenia to kupuj XT bez dwóch zdań.

 

taniej więcej zapłacic od razu za XT niz sprzedawać zbytwolnegossaka(strata) i kupować po pół roku XT :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyjątkowo trwały samochód, 3 lata nic nie było robione, jedyny "problem" jaki wystąpił to szum od uszczelek okien, niby serwis wymienił je (gwarancja) ale nic to nie zmieniło - znaczy sie albo serwis nie umie tego zrobić albo kłamie,że wymienił - obie wersje mnie lekko zażenowały :cry: Świetne auto generalnie, genialne własności trakcyjne i zwinnośc, które rekompensują z nawiązką inne mankamenty.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorgen.kupujac forka 125km myslalem ze jestem bogiem bo ...mam subaru.osiagi po zapakowaniu dziecka nart i zony z bagazami pozwalalo mi jedynie na wyprzedzenie citroena 2CV na autostradzie...

 

w momencie kiedy chcialem przyspieszyc i krecilem pazdzia do 6000 obrotow smiec palil ze 20 litrow.powiem szczerze:stal sie cud ze go ukradli pomimo tego ze dostalem finansowo strasznie w dupe od firmy leasingowej...

 

pomijam fakt ze lubie szybko jezdzic forek przy wyprzedzaniu byl poprostu zalosny...

 

tylko 2 xt lub 2,5xt chyba ze nowy 165 koniuszy.daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jorgen.kupujac forka 125km myslalem ze jestem bogiem bo ...mam subaru.osiagi po zapakowaniu dziecka nart i zony z bagazami pozwalalo mi jedynie na wyprzedzenie citroena 2CV na autostradzie...

 

:mrgreen::mrgreen::mrgreen: ,

 

z tym 2CV to Cię poniosło chyba :grin:

 

stal sie cud ze go ukradli

a to też podobno nieczęsta sprawa (mam nadzieję) :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten 2,0 obecny od tego poprzedniego 125 kuni to jeździ iluzorycznie lepiej, znaczy jak go dokręcisz do tych kuni co się pasa na wysokich halach to wtedy wykazuje swoją wyższość. Tylko dokręcenie go niestety trwa nieco. Tak empirycznie to mi wyszło, że może będzie z 10% lepszy więc jak tamtym damy radę wyprzedzić tylko Cytryne 2CV to tym nowszym jeszcze pewnie autobus Jelcz typu Ogórek ale wyłącznie z przyczepą, autobus Ogórek bez przyczepy takiego Forestera kiluje jak chce, kiedy chce i w każdych warunkach, nawet na śliskim i z rolowanego :twisted::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz auto z turbo.

 

Co Ty! Bierz bez turbo, bo ono ma taki fajny dynks - reduktor :razz: :mrgreen:

 

I już nie przesadzajcie z tym wołem :lol: .Wiadomo, rakieta to nie jest, ale jeździć się da, tym bardziej jak jorgen-owi nie zależy na osiągach prędkości. Przecież te 140 km/h można jechać spokojnie, a z górki to nawet i 170 km/h, trochę trzeszczy ale to w końcu Subaru i może :mrgreen:.

 

i zwinnośc

 

 

w przypadku forestera nie mylic z małą średnica zawracania :mrgreen:

 

Mała średnicę zawracania to ma Komarek :twisted::mrgreen:

 

I znowu pomówienia :grin: . Jak przesiadłam się z hondy, to nie chciało mi się wierzyć, że takie pudło jak forester może być takie zwrotne :idea:. W każdym bądź razie, spodziewałam się że będzie gorzej :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...