Skocz do zawartości

Spoty na Podbeskidziu


Paweł_P

Rekomendowane odpowiedzi

krótkie pytanie - czy rozważał ktoś wybrać się grupowo do wartego odwiedzenia miejsca w Europie (motoryzacyjne)? W Polsce praktycznie nic nie ma - a ja bym chętnie odwiedził takie muzeum Skody, BMW itd Razem raźniej :)

 

Wypad na zasadzie - wyjazd w piątek popołudniu i dojazd w nocy. Sobota na zwiedzanie i party ;) a niedziela rano spokojny powrót.

 

Zainspirowała mnie wczorajsza rozmowa z żoną o Nurnburgringu oraz post o muzeum Meśia od Dyzia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomysł wart realizacji :mrgreen: Tylko trzeba by to tak dograć, aby każdy miał wolny pewien konkretny weekend, bo z regóły jest tak, że gdy jeden ma weekend'owy luz to drugi akurat ma ważny wyjazd itp. Mażna by nawet pomyśleć o tym Nurburgu... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh albo wybrać się do przełęczy Stelvio... Droga dla twardzieli- ,,istny raj''- J. Clarkson :twisted:

Zresztą kto nie widział, niechaj zobaczy:

 

 

Tylko nie radzę jeść podczas oglądania, bo koło połowy jest niemal nagi James, ponieważ jedzie ,,Prodrive' owskim" Astonem więc ni ma klimy... :neutral:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zdzisek, no konkretna droga, podobnie jest jeszcze też na przełęczy Col de Turini koło Monte Carlo (tak wogle trasa Rajdu Monte Carlo). Też bym się wybrał i napewno w końcu tam się przejadę :grin: Ale najpierw chyba chcę zaliczyć Nurburgring :twisted::twisted::twisted: Lecz narazie to czekam na śnieg i pierwsze boki w Forku :cool:

 

PS. W czwartek ma być 1. stopień na plusie i jakiś śnieg przelotny... :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i po SMT VIII, grubo było :twisted::twisted::twisted: kto nie był niech żałuje :razz: Było bardzo mokro ale na szczęście bez kałuż, ślisko i baaaardzo szybko, pierwszy i trzeci przejazd w trakcie opadów deszczu, trasa ciekawa - start obok budynku, od razu ostry nawrót na watersplasha, potem hak w prawo, w prawo, potem nawrót w lewo i od razu owal pod mostem, owal bardzo śliski przy liściach (z szykaną na środku) i potem gruby wyjazd do slalomu (znowu przy liściach), następnie dalej 400m prosto w kierunku drugiego owalu (prędkość pod 180 km/h) i zhamowanie do ciasnego slalomu, dopiero potem placyk ale z wjazdem od lewej za drzewami - piękna konfiguracja z pięknymi bokami na liściach i błocie po cięciach, potem wyjazd w kierunku drugiego owalu i przed owalem lotna meta, czad :cool: park maszyn był na tej drodze 2-jezdniowej z barierką po środku.

Pierwszy raz byłem w deszczu w Tychach i jestem zachwycony, miałem dużą frajdę z szybkiej jazdy mimo że rozsądek prosił o bardziej rozsądną jazdę, nastawiałem się głównie na zabawę :grin: fun był dzisiaj wielki, jeszcze nigdy w Tychach tak bardzo nie polatałem bokami :grin:

 

Co do mojej jazdy to pierwszy przejazd jak zwykle ostrożnie (zbyt ostrożnie) ale na szczęście wygrana 0,1 sekundy z Premo i Tommim (czas ok. 2:21.47), drugi przejazd byłby 5-6 sekund szybszy ale nie zhamowałem przed slalomem i maską podjechałem pod taśmę pomiędzy beczkami - musiałem cofać i tracić czas (czas przejazdu 2:22 z groszami) ale przynajmniej obyło się bez taryfy, niestety Premo z Tomim nie mieli tyle szczęścia bo nie wyhamowwali po tej długiej prostej i dostali niestety chyba taryfę za ścięcie 2 taśm na slalomie :sad: ale czas wykręcili coś 2:15.70

Trzeci przejazd pojechałem ładnie bokami i czysto, jedynie hamowanie u mnie jak zwykle za słabe i za wczesne :mad: ale wykręciłem równe 2:14 (Tommi i Premo coś ok. 2:18), najlepsi na początku cięli ok. 2:04 a później pewnie jakieś 2:00 (nie sprawdzałem później wyników).

 

Podsumowując wziąłem lekki rewanż na Premo i Tommim oraz tej świeżej ekipie w niebieskim STI bug-eye na blachach KWA za nie-ASO, do zobaczenia następnym razem :twisted:

 

Zobaczcie jak ślisko było:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kogo miałeś na prawym?

Z Adamem (solber_g) i Kubą (Kuzi69) przyjechał Mirek z Raciborza (ten od niebieskiego STI hawk-eye) i on ze mną jechał, chłop ma doświadczenie i ładnie mi dyktował :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel - no to gratulacje z fajnej jazdy, wazne ze jestes zadowolony, ja dalej leze w lozku i kuruje sie :(

Juz sa nastepne filmy na necie, Tomka555:

 

 

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 9:18 pm ]

Zdzisek, no konkretna droga, podobnie jest jeszcze też na przełęczy Col de Turini koło Monte Carlo (tak wogle trasa Rajdu Monte Carlo). Też bym się wybrał i napewno w końcu tam się przejadę :grin: Ale najpierw chyba chcę zaliczyć Nurburgring :twisted::twisted::twisted: Lecz narazie to czekam na śnieg i pierwsze boki w Forku :cool:

 

PS. W czwartek ma być 1. stopień na plusie i jakiś śnieg przelotny... :!:

 

Nawet nie wiesz jak ja czekam... :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz sa nastepne filmy na necie, Tomka555:

 

Hehe, 0:55-0:57 widać jak przelatuję za nimi i mijam ich jakieś pół metra od ich zderzaka, chłopaki się troche przestraszyli :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

 

Fajna była ta sekwencja 2:56-3:08 --> objazd tego lasku, prawy hak po liściach i wjazd od tyłu na placyk :grin:

 

Aaa Panowie, dzisiaj rano jadąc na Tychy mało nie miałem dzwona przy Zamku Sułkowskich :evil::evil::evil: stałem na światłach na lewym pasie, obok na prawym Golf III, naprzeciwko nas Audi A4, zapala się zielone, ruszamy (ja i Golf), wbijamy dwójkę a Audi z przeciwka nagle też ostro rusza i wjeżdża wprost przede mnie, depnąłem lekko hamulec i strąbiłem gościa mijając go o kilkadziesiąt cm ale niestety wjechał wprost pod Golfa i BUM :shock: zjechałem od razu na prawo na chodnik i podbiegłem do nich, gościowi z Golfa podałem swoje namiary jakby potrzebował świadka i od razu poradziłem wezwać Policję bo gościu z Audi jakiś taki wczorajszy mi się wydawał :roll: Golf potężnie zniszczony z przodu a Audi cały prawy narożnik rozbity, kurde niewiele brakowało a ja bym się z nim walnął, gdybym ostrzej ruszył a taki miałem zamiar bo gościu z Golfa od kilku skrzyżowań jakoś cisnął za mną to by było kiepsko :mad:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pawel - na tym filmie nie tyle sekund... moze na jakims innym ??

Paweł zapewne mówi o tym :) ->

 

Paweł ładnie podsumował dzisiejsze zawody więc nie będę powtarzał. Popełniliśmy dziś błąd, głównie z mojej winy i zapłaciliśmy za to wysoką cenę w postaci taryfy - cóż takie rajdy :) Grunt, że Premo opanował auto i pojechał prosto - głupio byłoby przydzwonić w beczki i pokiereszować auto.

Była dobra zabawa, emocje, rywalizacja i strugi deszczu :) I to się liczy :)

Następnym razem powalczymy znowu :)

 

[ Dodano: Nie Paź 11, 2009 11:09 pm ]

Aaaa zapomniałem. Paweł zająłeś 4 miejsce w klasie i 5 w generalce :) Trzeba przyznać, że bardzo ładny wynik :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A no to teraz OK :)

Tomku - nastepnym razem bedzie lepiej i powalczysz z Pawlem, dajac mu rewanz :)

 

A szukajac filmow na YouTubie, znalazlem film z imprezy nie-ASO, ktorego nie widzialem (skoki na hopie) - zapraszam w okolice 6.00 min :) Widac jak przed hopa tne kraweznik i uderzam w niego tylnym kolem :(

 

http://www.youtube.com/watch?v=-e2HVE1V ... re=channel

 

P.S. No to Pawel GRATULACJE za wynik !!!! Opijemy to mysle ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Paweł ładnie podsumował dzisiejsze zawody więc nie będę powtarzał. Popełniliśmy dziś błąd, głównie z mojej winy i zapłaciliśmy za to wysoką cenę w postaci taryfy - cóż takie rajdy :) Grunt, że Premo opanował auto i pojechał prosto - głupio byłoby przydzwonić w beczki i pokiereszować auto.

Była dobra zabawa, emocje, rywalizacja i strugi deszczu :) I to się liczy :)

Następnym razem powalczymy znowu :)

 

Paweł gratulacje postawy rajdowej i miejsca. Daliśmy ci fory tym razem żebyś się nie zniechęcił :mrgreen: .

Powiem szczerze, że wg mnie to troszke chyba przegieli z organizacją bo jeżeli w takich warunkach (deszcz) prędkości dochodziły u nas i u was do 180km/h to chyba troszke za szybko jak na amatorów. My mieliśmy właśnie ten problem bo auto poustawiane jest raczej na kręte, wolne partie a w hamowaniu z dużych prędkościach jest bardzo niestabilne i więcej sie ratowaliśmy niż hamowaliśmy. Ta feralna szykana to zbieg wielu okoliczności źli obydwaj na nią jesteśmy ale trudno. Zazwyczaj jechaliśmy za wolno i potem żałowaliśmy a teraz pojechaliśmy za szybko i bez żalu bo w ostatnim odcinku nadrobiliśmy sobie bokami a nie czasem. :wink:

 

Pozdrawiam wszytkich spotkanych dzisiaj bardzo było miło pomimo przebywania w mokrych butach od 7 rano do 17 :mrgreen:

 

do następnego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będą nowe gadżety

Jakie :?:

Jak skończę to napiszę. Bo nie wiem czy wszystko dojdzie na czas...

 

Kierownica obszyta futerkiem, pokrowce foteli w panterkę, nowe kołpaki, fioletowe świetlówki pod progi, regulowany aluminiowy spoiler na tylną klapę, napis Abarth na tylną klapę, 8 halogenów, basowa tuba 500watt, końcówka wydechu z dwoma rurkami, i co tam jeszcze Dyzio, bo zapomniałem.... :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Paweł zapewne mówi o tym :) ->

Tak tak, chodziło mi o zapoznanie :wink:

 

Paweł zająłeś 4 miejsce w klasie i 5 w generalce :)

Kurcze wydawalo mi się że jest gorzej, ale widocznie nie tylko Wy złapaliście taryfę lub karę a na 9 załóg w klasie szału nie ma.

No to kto był przede mną? Przecież było przynajmniej kilika dobrych osób (Szymaniec?, Biłek, Maciączyk, Ciosiński i inni), niestety nie było Matuszyka, Nygi, Drewniaka, Simsa z forum Evo, Dawida Barosza (właśnie sprzedaje auto) i wielu innych osób z klasy, może pogoda im nie spasiła.

 

P.S. No to Pawel GRATULACJE za wynik !!!! Opijemy to mysle ? :)

Taa, co za wynik jak taka mała frekwencja, nie wygrałem z nikim z którym nigdy nie miałem szans, wygrałem praktycznie tylko z Premem no i ekipą z niebieskiego bug-eye z którymi mogłem powalczyć na nie-ASO, reszty i tak nie miałem szans objechać więc moje miejsce jest dalej tam gdzie było i długo tam pozostanie, trzeba być realistą :wink: ale fajnie było się pościnać z tymi dwoma "naszymi" załogami i do następnego razu.

 

i co tam jeszcze Dyzio, bo zapomniałem.... :lol:

Diodek wokół kurnika :mrgreen::mrgreen::mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...