Skocz do zawartości

zegarek


szuster

Rekomendowane odpowiedzi

Glupie male urzadzonko, wiec co moglo sie popsuc? Probowalem ruszac kostka wchodzaca do zegarka ale nie pomoglo. Znaczy sie ze dokonal swojego zywota? jakis czas temu zaczal przygasac, przygasac az w koncu zgasl.

 

Teraz pytanie z serii niemadrych - gdzie mozna dostac taki pierdolek? :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pierdolek

 

Czy mogę prosić o używanie polskich znaków przy takich słowach? :twisted::mrgreen:

 

Tak jest Panie kierowniku, to bylo przedostatni raz :smile:

A chodzilo oczywista o slowo pierdółki, czytaj duperelki i taki tam ;-)

 

"...winna była żarówka od podświetlenia. ..."

a jak sie do niej dobiore? (i nie brac tego doslownie :razz: )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu samochód Ci sygnalizuje, że trzeba to w diabły wyrzucić i zamontować tam daszek z zegarami :twisted:

 

A na poważnie - w WRX nie ma tam żarówki. Temat ten był kiedyś poruszany, nie pamiętam już dokładnie, ale mniej więcej chodzi o to, że jakiś lut puszcza i coś przestaje łączyć. Pamiętam też, by nie próbować tego lutować samemu, bo łatwo uszkodzić, tylko powierzyć komuś, kto specjalizuje się w lutowaniu powierzchniowym.

 

pzdr;

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy chodzie o ten zegarek nad lusterkiem, tak jak to jest w forku?

 

Chodzi o taki sam zegarek, tylko ze u mnie jest on na desce rozdzielczej nad radiem. Troche ciezko sie tam dostac bo klipsy od strony szyby puszczaja latwo ale dwie zaczepki od strony kabiny juz nie chce sie tak latwo poddac :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po prostu samochód Ci sygnalizuje, że trzeba to w diabły wyrzucić i zamontować tam daszek z zegarami :twisted:

 

A na poważnie - w WRX nie ma tam żarówki. Temat ten był kiedyś poruszany, nie pamiętam już dokładnie, ale mniej więcej chodzi o to, że jakiś lut puszcza i coś przestaje łączyć. Pamiętam też, by nie próbować tego lutować samemu, bo łatwo uszkodzić, tylko powierzyć komuś, kto specjalizuje się w lutowaniu powierzchniowym.

 

pzdr;

 

No wlasnie. To wyglada na LCD :wink: Czyli mam wyjac caly zegarek z plastikiem, tak. A gdzie jest niby ten caly lut - przy zegarku czy w innym m-cu?

 

Probowalem szukac w archiwum ale niestety nic nie znalazlem o zegarku wiec otworzylem nowy..

 

Jak zamontuje daszek z zegarami to bede mogl ustawic na kazdym inny czas :grin:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to taki sam zegarek jak w forku, to nie ma żarówki, mnie też przestał działać i z tego co zdążyłem sprawdzić to zasilanie jest ok: masa, 12V z aku. 12V po stacyjce, u mnie nie zauważyłem żadnych zimnych lutów i z tego co pamiętam elementy nie są lutowane powierzchniowo (nie jestem pewien bo to było ze 3 m-ce temu). W każdym razie doszedłem do wniosku że skończył sie sam wyświetlacz, i że najłatwiej bedzie poszukać nowego zegarka, ale przy najbliższej okazji (pewnie w sobote) chyba sie za niego zabiore, wtedy dam znać.

Dobrze by było gdybyś zrobił fotke zegarka z przodu i z tyłu jeśli uda ci sie rozebrać :!:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze by było gdybyś zrobił fotke zegarka z przodu i z tyłu jeśli uda ci sie rozebrać :!:

 

Przod z pewnoscia taki sam, tyl pewnie nieinny :) Sprobuje wyjac ta diabelska polka i zobacze. Gdzie mozna dostac sam zegarek? Oprocz ASO, bardziej interesuje mnie sklep wysylkowy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum był już poruszany ten temat ale nie mogę go odgrzebać, przyczyną kłopotów jest zimny lut przy zegarku. Poszukaj w google na jakiejś amerykańskiej stronie była instrukcja jak dokładnie to zrobić, na tej stronie była też instrukcja jak usprawnić automatyczną klimatyzację w foresterze która jest nieobliczalna :evil:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A to nie jakaś bateryjka tam siedzi? :shock: Też miałam problem z zegarkiem, i będąc przejazdem w okolicach serwisu wstąpiłam zapytać co to może być. Po pięciu minutach odebrałam naprawiony, nie pamiętam kosztu... a skoro nie pamiętam, nie był zatrważający :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

ja dzis wlasnie w miejsce zegarka zalozylem termometr z funkcja: temp zew., temp wew., zegarka i pomiaru napiecia akumulatora. calosc kosztowalal mnie 60PLN, troche gimnastyki i tasmy dwustronnej.

 

 

 

wszystko ladnie i estetycznie sie zmiescilo w obudowe podsufitki i teraz wreszcie wiem ile stopni jest na dworze i podglad na stan ladowania i akumulatora :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik, chyba lepiej zwykłym stopem (ołowiowym) lutować, a nie pastą do SMD. Stop ołowiowy jest bardzej wytrzymały, a przy wstrząsach to ważne.

 

Jesteś pewny że chcesz dyskutować ze mną o technikach lutowania?

 

P.S. kto by dodawał takiej stosunkowo drogiej pasty do lutowania tak wielkiego rezystora w tak prymitywnym układzie? używam jej tylko do układów BGA a tutaj posłużyła za podstawke :wink:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesteś pewny że chcesz dyskutować ze mną o technikach lutowania?

 

P.S. kto by dodawał takiej stosunkowo drogiej pasty do lutowania tak wielkiego rezystora w tak prymitywnym układzie? używam jej tylko do układów BGA a tutaj posłużyła za podstawke

 

:mrgreen: W sumie możemy kiedyś podyskutować... :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Janosik napisał/a:

Jesteś pewny że chcesz dyskutować ze mną o technikach lutowania?

 

P.S. kto by dodawał takiej stosunkowo drogiej pasty do lutowania tak wielkiego rezystora w tak prymitywnym układzie? używam jej tylko do układów BGA a tutaj posłużyła za podstawke

 

 

:mrgreen: W sumie możemy kiedyś podyskutować... :twisted:

 

W czym siedzisz, w telefonach?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie raz dzialal, raz nie dzialal. Naprawialem go metoda lekkiego uderzenia - zawsze pomagalo. W pewnym momencie zgasl na dobre. W ASO powiedzieli, ze jest niestety zepsuty i trzeba kupic nowy (czas oczekiwania nieznany). Wyjalem go, poogladalem, moze troche przeczyscilem, wlozylem i... dziala :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...