Skocz do zawartości

Demontaż kieszeni i radia - Impreza 2007


Tomasz_555

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, może mi ktoś łopatologicznie wytłumaczyć jak wytargać kieszonkę pod radiem a następnie samo radio bez szkody dla deski w Imprezie 2007 ?? Metoda prób i błędów nie wchodzi w grę bo nie chcę sobie narobić problemów w nowym samochodzie. Niestety radio by Subaru nie spełnia moich oczekiwań i zamierzam wepchnąć coś innego :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spróbuj zdemontować osłonę drążka zmiany biegów pod nim powinny być widoczne wkręty mocujące środkową konsolę, dalej potrzebujesz plastikowe łyżki do wypięcia z zatrzasków konsoli środkowej, trzeba odpiąć jeszcze wiązki kabli. Po demontażu będziesz miał widoczne śruby mocujące podwójną (2DIN) kieszeń z radiem i półeczką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bart99, dzięki za odpowiedź :) Zabrałem się dzisiaj za to i lekko utknąłem. Odkręciłem owe śruby, dwa zatrzaski w połowie konsoli puściły ale u góry nadal trzyma i nie bardzo chce puścić. Próbowałem coś od góry podważyć, ale poza drobnymi ryskami to nic dobrego nie wymyśliłem. Nie wiem jak te górne zatrzaski wyglądają, to by ułatwiło nieco dalsze próby - mimo wszystko boję się trochę, że narobię sobie problemu.

 

Zleciłbym to w ASO ale mam dziwne przeczucie, że oni nie bardzo ten temat ogarniają :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Górne zatrzaski są solidne i trzeba je mocno podważyć. Nic więcej oprócz siły i wyczucia nie jest potrzebne. Podważaj najlepiej czymś plastikowym, nie śrubokrętem metalowym bo będziesz musiał kupić nowy panel...

Wydaje mi się że są owe zatrzaski są symetrycznie nad wylotami...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pięknie udało mi się wszystko zrobić, założyłem radio, śmiga jak ta lala. :)

 

Ostatnie moje pytanie brzmi jak ma się sprawa podtrzymania pamięci radia. Za kazdym razem jak wyjmę kluczyk to tracą mi się z pamięci zapisane stacje radiowe i kasuje się pamieć ost. odtwarzanego utworu. Mam radyjko PIONEER'a jeśli to ma znaczenie :>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...