Skocz do zawartości

Urząd Skarbowy - wezwanie


Ninja

Rekomendowane odpowiedzi

... Miły pan pouczył mnie o wysokosci mandatu i mowi ze to wszystko co moze dla mnie zrobic to dac najniższy czyli 100zł...

szkoda ze nie skozystales z tzw. "czynnego żalu" wtedy moglo by sie skonczyc na pouczeniu ale widac "uprzejmy" Pan z US nie chcial cie o tym poinformowac :evil::evil::evil:

Ps. Zalatwialem podobna sprawe za Mame tyle ze chodzilo o zakup akcji i sie obeszlo bez mandatu :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szkoda ze nie skozystales z tzw. "czynnego żalu" wtedy moglo by sie skonczyc na pouczeniu ale widac "uprzejmy" Pan z US nie chcial cie o tym poinformowac

no wlasnie nie poinformowal.

Mowil ze jak nie przyjme mandatu to sprawa idzie do sądu. Powiedzial tez ze od czasu gdy jestesmy w Uni to Naczelnik US sam nie moze podejmowac nawet decyzji o zaniechaniu ukarania. Ja sie nie znam wiec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instytucję czynnego żalu definiuje art. 16 kodeksu karnego skarbowego z 1999 r. (DzU nr 83, poz. 930 ze zm.). Pozwala on na uwolnienie się od kary osobie, wobec której postępowanie kwalifikuje się jako przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, jeśli o swoim czynie zawiadomi organ ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu.

 

Takim czynem może być niezapłacony lub zaniżony podatek wynikający z zatajenia dochodu (przychodu) lub zawyżenia kosztów uzyskania przychodu. Aby skorzystać z bezkarności, trzeba wpłacić w wyznaczonym przez urząd skarbowy terminie w całości niezapłacony podatek, cło, akcyzę etc. łącznie z odsetkami.

 

Takze w moim przypadku nie moglem z niego skorzystac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Instytucję czynnego żalu definiuje art. 16 kodeksu karnego skarbowego z 1999 r. (DzU nr 83, poz. 930 ze zm.). Pozwala on na uwolnienie się od kary osobie, wobec której postępowanie kwalifikuje się jako przestępstwo lub wykroczenie skarbowe, jeśli o swoim czynie zawiadomi organ ścigania, ujawniając istotne okoliczności tego czynu, w szczególności osoby współdziałające w jego popełnieniu.

 

Takim czynem może być niezapłacony lub zaniżony podatek wynikający z zatajenia dochodu (przychodu) lub zawyżenia kosztów uzyskania przychodu. Aby skorzystać z bezkarności, trzeba wpłacić w wyznaczonym przez urząd skarbowy terminie w całości niezapłacony podatek, cło, akcyzę etc. łącznie z odsetkami.

 

Takze w moim przypadku nie moglem z niego skorzystac.

 

Ja wpłaciłam za PCC z odsetkami a baba i tak jak się uparła to dowaliła chyba ze 200 PLN mandatu (wpłata główna była 470 zł).

 

Poza tym w czynnym żalu trzeba wyjasnić okoliczności i "nie wiedziałem" albo "zapomniałem" nie działa na urzędników. Kiedyś do czynnego żalu musiałam dołączyć historię choroby ojca ze szpitala, żeby pan sobie przeczytał i uwoerzył, że rzeczywiście przez 2 tygodnie nie było komu złożyć deklaracji. Normalnie porażka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Starszy gość zajrzał na sumę widniejącą na umowie, potem spojrzał do Eurotaxu (czy co tam miał) i zauważywszy pewną rozbieżność :wink: doradził - "dopisz pan na druku, że jest bity"

Bergen, jakbyśmy wpisali pierwotnie zakładaną kwotę, to pan musiałby Ci chyba doradzić dopisek o spaleniu i rozjechaniu przez walec :mrgreen:

 

pzdr

Seb@

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...