Skocz do zawartości

Interfejs diagnostyczny


dma

Rekomendowane odpowiedzi

Jak wyglada sprawa interfejsu diagnostycznego w subaru impreza ? czy w zaleznosci od rocznikow sie zmienialo duzo w tym temacie ? Jakie protokoly to wykorzystuje ? I jaki sprzet/soft je obsluguje ?

 

interesuja mnie imprezy sedan z rocznikow:

 

96

97

98

99

 

P.S.

cos slyszalem ze interfejsy diagnostyczne w imprezie sa dopiero po 96 ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten standard wprowadzono w 96 we wszystkich autach 95 subarynki tez pownny miec OBDII az do dzisiaj. Najnowsze maja OBDII z CAN Controller Area Network (chodzi tutaj o szybkosc przesylo informacji pomiedzy zespolami takim jak TPS uklad hamulcowy i wspomagania kontrola stabilizacji itd wszystko produkowane po 2008 ma to miec) system potrzebny jest troche nowoczesniejszy czytnik ale ogolnie zasady sa te same i kody wygladaja tak samo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio poruszałem temat złącza diagnostycznego w SI MY99 w jednym z postów i dowiedziałem się że w MY99 to nie jest OBDII choć jest 16-pinowy.

Tu jest link do tego postu: http://www.forum.subaru.pl/viewtopic.php?t=112157

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ImprezaSTi, nie wszystki auta od 96 roku mają OBD II (no chyba, że to był pierwszy rok modelowy, to tak mogło być - ale w Subaru nie był). A druga sprawa to w prawym górnym rogu jest funkcja edytuj - będzie miło jak się z nią zaprzyjaźnisz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ten standard wprowadzono w 96 we wszystkich autach 95 subarynki tez pownny miec OBDII az do dzisiaj. Najnowsze maja OBDII z CAN Controller Area Network (chodzi tutaj o szybkosc przesylo informacji pomiedzy zespolami takim jak TPS uklad hamulcowy i wspomagania kontrola stabilizacji itd wszystko produkowane po 2008 ma to miec) system potrzebny jest troche nowoczesniejszy czytnik ale ogolnie zasady sa te same i kody wygladaja tak samo

obd II weszło w subaru od rocznika 98.VIII

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może ktoś ma schemat tego OBD-II w Imprezie GT MY99 lub schemat tej dużej wtyczki co jest do ECU silnika podłączona?

Mam ciekawy problem mianowicie podłączyłem turbo timer do przewodu który podaje impulsy do prędkościomierza i ku mojemu wielkiemu zdziwieniu podczas jazdy TT podaje mi dokładnie dwukrotną wartość tego co pokazuje prędkościomierz a to jest ten sam przewód.Dwoję się i troję i nie mogę tego rozwiązać.Jedyne co mi przychodzi do głowy to to że w instrukcji od TT podają żeby się podłaczyć do przewodu podającego impulsy przy wtyczce od ECU a ja się podłączyłem przy wtyczce do zegarów bo łatwiej mi było znaleźć ten przewód - może to jest ta różnica? Ma ktoś może jakiś pomysł?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...