Skocz do zawartości

zapala się "VDC OFF"


rydzada

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie - od wczoraj zapala się po 5-10 km jazdy VDC OFF, czasem świeci się przez wiele następnych kilometrów, czasem gaśnie na jakiś czas i znowu zapala. Nie zauważyłem związku zapalania się kontrolki ani z prędkością, ani z obrotami silnika, czy stylem jazdy, itp. Przy pierwszym zapaleniu się VDC OFF włączył się również Check Engine i świeci się cały czas do teraz, musiał zapamiętać jakieś błędy właśnie w VDC. Co może być przyczyną takiego stanu rzeczy ? Pędzić do serwisu, czy na razie samemu to jakoś wstępnie zdiagnozować ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do serwisu i tak pojadę bardzo niedługo na wymianę płynów, ale może ktoś miał taką przypadłość i pochwali się przyczyną. Jeśli padł VDC - trudno, wszystko da się naprawić, ale może to drobiazg - jakiś czujnik albo złącza elektryczne - nie wiem ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawa nieco się rozjaśniła. Instalacja LPG wprowadza co jakiś czas błąd do systemu, który powoduje faktycznie czasowe wyłączenia VDC. Przy pracy na benzynie problem się nie pojawia - sprawdziłem. Jaki ma związek jedno z drugim - na razie nie wiem. Może ma ktoś jakieś pomysły ? Oczywiście będę dręczył od jutra gaziarzy, może coś wymyślą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega Jaca, rowniez z Gdanska, mial (ma) podobna przypadlosc. Winnym okazala sie - o dziwo - uszkodzona (dziurawa) rura doprowadzajaca plyn chlodniczy do chlodnicy. Plyn kapal na jakies czujniki i komputer zdurnial. Brzmi przedziwnie, czyz nie?

Dokladnie. Gdzie moglem to i wyczyscilem szmatami, ale jako, ze sikalo dokladnie na paski zebate z przodu silnika to rozumiecie, ze plyn porozbryzgiwany byl dokladnie w calej komorze silnika... echhh - wciaz jest go pelno.

 

Dzis pojezdzilem nim po miescie (ca. 30km) i wszystko jest prawie OK ;-) Prawie, bo jednak RAZ zapalila sie lampka VDC OFF doslownie na sekunde. Sam uklad VDC oraz ABS dziala dobrze. Nieprawdaż, że ciekawe? Acha - moje autko to OBK H6 MY'01 wiec juz nie jest na gwarancji ;-)

 

Jakies pomysly?!? Pozdrowka z Gdańska

Jacek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie vdc jest konsekwencją błędu emisji, który zarejestrował na stałe komputer samochodu.

 

W innych subaru zapala (i odłącza) się np. cruise control.

 

Jeżeli zabudowa instalacji jest ok, jej elementy o odpowiednio dobranych wydatkach, to powinna pomóc dobra regulacja.

 

Pozdrawiam,

jako

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączenie vdc jest konsekwencją błędu emisji, który zarejestrował na stałe komputer samochodu.

 

W innych subaru zapala (i odłącza) się np. cruise control.

 

Jeżeli zabudowa instalacji jest ok, jej elementy o odpowiednio dobranych wydatkach, to powinna pomóc dobra regulacja.

 

Pozdrawiam,

jako

 

No i pomogła regulacja po pierwszym 1500 km. Mieszanka była zbyt uboga, błąd w OBD skasowano i jak na razie problem się nie pojawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...