Skocz do zawartości

Prośba o pomoc brak prądu


Kwinto7020

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam problem, kupiłem Subaru Forester II 2006r benzyna automat, trochę dopasowałem go do siebie zmieniając siedzenia, tunel itp. przy tych zmianach zdemontowałem gniazda zapalniczek pod nawiewami i w tunelu, zamieniając je na gniazda z USB, było wszystko ok do chwili kiedy, podłączając swój telefon, oczywiście najpierw kabel do gniazdka(wiem błąd) końcówka kabla dotknęła śrubki trzymającej tunel nastąpiło iskrzenie. W gnieździe pod nawiewami jest ok tylko w podłokietnik i bagażnik nie żyje. Bezpiecznik sprawdzone, profilaktycznie wszystkie, brak pomysłu co dalej może ktoś coś pomoże z góry dziękuję Roman 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdź czy to gniazdo z USB nie ma swojego bezpiecznika i czy nie jest połączone szeregowo z gniazdem w bagażniku. Jeśli nie jest połączony szeregowo w podłokietniku  to pozostaje jeszcze raz sprawdzić tam gdzie bezpieczniki ale nie od strony bezpieczników a od strony kabli czy nie upalony kabel w gnieździe bezpiecznika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zasilanie tego USB z jakiego miejsca wziąłeś ?
Jeśli z zapalniczki to ona ma swój „wewnętrzny” bezpiecznik, kilku milimetrowy przewód przylutowany od strony zasilania.
Zdarza się że w skutek zwarcia przepala się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Max 84 napisał(a):

Zasilanie tego USB z jakiego miejsca wziąłeś ?
Jeśli z zapalniczki to ona ma swój „wewnętrzny” bezpiecznik, kilku milimetrowy przewód przylutowany od strony zasilania.
Zdarza się że w skutek zwarcia przepala się.

Napisał że zdemontował oryginalne gniazdo zapalniczki. Bardziej bym szukał zabezpieczenia w tym nowym gnieździe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...