Skocz do zawartości

Dziwne odgłosy


Paweł1972

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Na forum na Facebook kolega posiadający XV ma takie objawy. Następny z Panów też to ma z przebiegiem 70kkm. Może coś pomożemy kolegą. Pozdrawiam
 

Czy u Was w Subaru XV 1.6 występuję następujące zjawisko dźwiękowe? 
Przy delikatnym dotykaniu padała gazu w okolicach 40 - 70 km/h słychać z przodu i z prawej strony chrobotanie. 
Czasem jest słabo słychać a czasem głośniej. Naprawdę trzeba bardzo delikatnie dotykać gazu po uzyskaniu stałej prędkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
W dniu 26.02.2024 o 09:43, Paweł1972 napisał(a):

Witam. Na forum na Facebook kolega posiadający XV ma takie objawy. Następny z Panów też to ma z przebiegiem 70kkm. Może coś pomożemy kolegą. Pozdrawiam
 

Czy u Was w Subaru XV 1.6 występuję następujące zjawisko dźwiękowe? 
Przy delikatnym dotykaniu padała gazu w okolicach 40 - 70 km/h słychać z przodu i z prawej strony chrobotanie. 
Czasem jest słabo słychać a czasem głośniej. Naprawdę trzeba bardzo delikatnie dotykać gazu po uzyskaniu stałej prędkości.

Hm. Chyba wykrakałeś bo i ja zacząłem słyszeć to chrobotanie z przodu i z prawej. :upside-down-face_1f643-small:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzwoniłem do serwisu do Warszawy i z rozmowy wynika że mają to nowe Subaru. Sprawdzali to na wszystkie sposoby i nawet sprawa trafiła do centrali i nic nie znaleźli. Może warto to nagłośnić może ktoś coś wymyśli. Ja już od spodu sprawdziłem wszystko co możliwe i nic nie zmalazłem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
12 godzin temu, Paweł1972 napisał(a):

Szürkebarát jak tam twoje terkotanie? 

Moje? Terkoczę jak stary zgred ;) .

 

Jeśli zaś chodzi o Subaraka to słyszę ten dźwięk z przodu z prawej strony, gdy przyspieszam. Brzmi tak jakbym jechał po drobnym żwirze i kamyczki stukają o nadkole. Po osiągnieciu około 70 km/ godz przestaję je słyszeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, może ulegam nastrojowi tego wątku, ale w swoim od późnej jesieni też słyszę jakieś „głosy”. Konkretnie szum podczas jazdy z dowolną prędkością. Jeszcze nie jest to wycie. Majstry od wymiany opon twierdzą, że to nie łożyska. Jeden zasugerował, że to przedni dyfer. Chcąc nie chcąc jadę w poniedziałek na górkę, żeby sprawdzili mi słuch. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, RedSasza napisał(a):

Majstry od wymiany opon twierdzą, że to nie łożyska

obstawiam  łożysko w kole. U mnie w XV 1 gen  zaczęło bardzo delikatnie wyć powyżej 60km/h - bez jakiegokolwiek wyczuwalnego luzu ( myślałem że to wyząbkowane opony).  Na takim lekko wyjącym łożysku przejechałem dobre 10k km i pewnie jeździłbym dalej gdyby nie panowie z serwisu którzy stetoskopem osłuchali wszystkie łożyska w kołach i znaleźli  wyjca. Po wymianie w aucie nastała cisza ( o ile można takiego stwierdzenia użyć w przypadku XV 1 gen.)

Podjedz do dobrego mechanika który specjalizuje się w Subaru - osłucha i powie Ci co i jak. Obstawiam tylne lewe ;)

Edytowane przez Karas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Karas napisał(a):

Obstawiam tylne lewe ;)

Dzięki. :)
Już jestem umówiony na poniedziałek w niezależnym serwisie Subaru. Zdam relację, kiedy wszystko się wyjaśni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.04.2024 o 10:38, Karas napisał(a):

Podjedz do dobrego mechanika który specjalizuje się w Subaru - osłucha i powie Ci co i jak. Obstawiam tylne lewe ;)

I podjechałem. Byłeś blisko. Tylne prawe. :)

Właśnie się robi. A przy okazji jakieś inne pierdoły oraz serwis filtrowo-olejowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RedSasza napisał(a):

I podjechałem. Byłeś blisko. Tylne prawe. :)

Właśnie się robi. A przy okazji jakieś inne pierdoły oraz serwis filtrowo-olejowy.

No jakże to tak? Tylne lewe, tylne prawe a odgłosy są z prawego przodu? O takiej propagacji nie słyszałem jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 14.04.2024 o 11:57, Paweł1972 napisał(a):

Tak dokładnie z prawej strony z przodu mnie się wydaje tak jakby drżały dwie blachy o siebie. Może to drgają osłony kolektora wydechowego. 

Cześć, u mnie w sumie słyszę od jakiegoś czasu podobne odgłosy, 2022, silnik 1,6 ok. 25 tys przebiegu, przy wymianie opon spytam w serwisie czy mogą to jakoś zweryfikować. Daj znać jeśli namierzysz przyczynę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...