Skocz do zawartości

Gdzie ten bulgot?


Lisu235

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, od niedawna jestem strasznie zadowolonym posiadaczem wollnossaka 2.0 3 generacji. Ostatnio przekopałem pół Internetu i tego forum w poszukiwaniu wiedzy jak osiągnąć ten legendarny bulgot. Po sprawdzeniu gotowych układów wydechowych okazuje sie ze albo są za krótkie albo nie mam turbo i nie będzie pasować złącze. Czy ktoś mógłby mi jak dziecku pokazać czy wytłumaczyć co mogę zrobić zebu uzyskać taki efekt? Z góry dziękuje za wyrozumiałość.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Lisu235 napisał(a):

Witam wszystkich, od niedawna jestem strasznie zadowolonym posiadaczem wollnossaka 2.0 3 generacji. Ostatnio przekopałem pół Internetu i tego forum w poszukiwaniu wiedzy jak osiągnąć ten legendarny bulgot. Po sprawdzeniu gotowych układów wydechowych okazuje sie ze albo są za krótkie albo nie mam turbo i nie będzie pasować złącze. Czy ktoś mógłby mi jak dziecku pokazać czy wytłumaczyć co mogę zrobić zebu uzyskać taki efekt? Z góry dziękuje za wyrozumiałość.

 

 

wystarczy minuta szukania 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie tak, cały trick to nie tłumiki, przelot itp. (choć też ma istotny wpływ na brzmienie), ale kolektor różnoodległościowy.

Edytowane przez mln
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2024 o 01:10, mln napisał(a):

Dokładnie tak, cały trick to nie tłumiki, przelot itp. (choć też ma istotny wpływ na brzmienie), ale kolektor różnoodległościowy.

Właśnie równy kolektor niweluje to słynne subarowe brzmienie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, mln napisał(a):

Chyba tu jest najlepiej (zwięźle i przystępnie) wytłumaczony cały temat, z bulgotem włącznie:

https://youtu.be/dC-bfQfg6cw?si=FbbLe240Y2i3NPDd

 

Bardzo obrazowe wytłumaczenie jak z Subaru zrobić civica. Przerabialiście to z moim synem w jego STI, zrobiliśmy civica ale za to zdrowszego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...