Skocz do zawartości

Legacy 2007r. Airbag, klakson i tempomat.


krvrad

Rekomendowane odpowiedzi

Hej!

 

Koledzy, pacjent Legaś 2007rok, 2.0NA, 165kM.

Problem: od ok tygodnia nie gaśnie kontrolka AIRBAG, przestał działać klakson i tempomat... Sprawdzone bezpieczniki i przekaźniki.

Ok 4 miesiące temu zdejmowałem klakson z kiery (w sensie klakson + poduszka kierownicy), ponieważ za mocno go nacisnąłem i pękła sprężynka od w/w klaksonu.

Temat ogarnąłem, nie rozbierałem żadnych wiązek, nie grzebałem głębiej.

Macie jakieś tropy? Czyżby jakiś przewód się przetarł?

 

Pozdro 

 

Kamil

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na taśmie powinno być napisane np. left 3.75, right 3.75 ( mogą być nieco inne wartości, dokładnie nie pamiętam jakie. Te liczby podałem jako przykład ).

Oznacza to, że poprawnie ustawiona taśma ma możliwość zrobienia 3.75 obrotu w lewo i 3.75 w prawo. Żeby ustawić taśmę ustaw ją w skrajne położenie np. w lewo ( do komentu aż poczujesz opòr ) i wtedy odkręć ją o ilość obrotòw, ktòra jest zapisana na taśmie tj. jeśli na taśmie będzie napisane left 3.75 to odkręć o 3.75 obrotòw. Dla pewności przekręć jeszcze w prawo i policz ile obrotòw wyszło. Powinno wyjść tyle ile jest napisane na taśmie. Jeśli się zgadza to znaczy, że wszystko jest ok. Po przekręceniu taśmy w prawą stronę koniecznie odkręć ją z powrotem o zapisaną na niej ilość obrotów tj. 3.75 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...