Skocz do zawartości

Koszt wymiany wtrysków w SBD


AdaSch

Rekomendowane odpowiedzi

Hej czy to prawda, że koszt usługi wymiany wtrysków w SBD jest bardzo wysoki?

 

Nie chodzi mi o cenę samego w trysku, bo widziałem za ok 2k/sztuka ale za samą wymianę adaptacje i takie tam

 

Ktoś może podrzucić, jaki to rząd kosztów?

 

Moje mają już ponad 320kkm, auto jeździ normalnie, wręcz dobrze ale spaliny śmierdzą "kwaśno" jak w starym dieslu nawet jak już jest po trasie. No chyba, że to koniec katalizatora. Na komputerze jeden wtrysk ma większe korekty reszta prawie bez korekt. Teraz nie wiem, bo mam do wyjeździć 2 butelki czyścika do wtrysków Forete i już po pierwszej auto pięknie i równo banglało ale po zalaniu "zwykłej" vpower diesel nie chodzi tak ładnie. Po wyjeżdżeniu wpadnie druga butelka i wtedy sprawdze korekty.

 

Czy da się to w ogóle zdiagnozować skąd taki "zapach"

 

Jeżeli to katalizator to zakładam, że jest z DPF więc tanio pewnie nie będzie.

 

Jeżeli koszty wyjdą wysokie typy 12-15k, to czy swap silnika WRX gh plus pozostała graciarnia to DUŻA operacja? Zakładam, ze względu na okablowanie, że bardzo duża ale może nie mam racji?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupujesz 6-8szt używanych z internetu i oddajesz na sprawdzenie. Wybierasz 4 najlepsze i kładziesz na wóz. Inwestowanie większych pieniędzy w ten silnik nie ma sensu, bo życie jego jest krótkie a hojność fabryki przy wymianie bloków już się skończyła. Sama wymiana to 5 roboczogodzin po ok. 300zł (takie mniej więcej są teraz stawki w ASO) + koszt uszczelek pod dekle i podkładek pod wtryski. Nie kombinuj dalej, bo w razie awarii silnika dalsza naprawa będzie kompletnie nieopłacalna. Jeśli DPF nie zapycha się nadmiernie, to go nie ruszaj. 

Swap to spoko zabawa, jeśli zrobisz ją sam. Inaczej bez sensu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ir3n3usz napisał(a):

Sama wymiana to 5 roboczogodzin po ok. 300zł (takie mniej więcej są teraz stawki w ASO) + koszt uszczelek pod dekle i podkładek pod wtryski.

Da się to zrobić bez wyciągania silnika? Sam SB już był wymieniany, podobno mam "ostatnią wersję". Jeździ dobrze, oleju nie bierze. Pewnie niedługo i tak padnie turbo bo już ma swoje nalatane więc kolejny wydatek...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, AdaSch napisał(a):

Da się to zrobić bez wyciągania silnika? Sam SB już był wymieniany, podobno mam "ostatnią wersję". Jeździ dobrze, oleju nie bierze. Pewnie niedługo i tak padnie turbo bo już ma swoje nalatane więc kolejny wydatek...

 

Da się, ale lepiej wyciągnąć silnik. Wyjęcie silnika zajmuje do 1,5g, więc bez sensu katować się na samochodzie. Nie ma znaczenia wersja bloku, wszystkie pękają tak samo. Wszystkie psują się bez znaczenia na rocznik, wersję, skrzynię biegów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...