Skocz do zawartości

Tej zimy Outback mniej chętnie lata bokiem...


Syn Adama

Rekomendowane odpowiedzi

Moi drodzy, 

 

Smutek mnie złapał po pierwszym wjeździe na duży, odśnieżony plac. Gazu daję, koła skręcam i tak jak każdego roku przygotowuję się na korektę ślizgu, a tu... podsterowność. Silnik się wkręca, koła się kręcą, ale tył w ogóle nie chce się wychylić, tylko trzeba naprawdę kombinować. Mam to auto już jakieś 7 lat więc mam doświadczenie z jego zachowaniem na śniegu i to wyraźnie odstaje od poprzednich lat. 

Czy tak bezobjawowo coś mogło się stać z napędem? Jest to manual z reduktorem. Wiskoza nigdy nie robiła problemów. 

Z góry dzięki za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Syn Adama napisał(a):

Czy tak bezobjawowo coś mogło się stać z napędem? Jest to manual z reduktorem. Wiskoza nigdy nie robiła problemów. 

Z góry dzięki za pomoc. 

Tak. Najwidoczniej nie spina.

Edytowane przez jako
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Widziałem coś takiego, jest też podobno możliwość modyfikacji wiskozy:

https://www.otomoto.pl/czesci/oferta/regeneracja-wiskozy-subaru-5mt-lub-6mt-szpera-wiskoza-wzmocnienie-sprzeglo-wiskotyczne-ID6EMneX.html

 

Tu piszą że:

"Lokalizacja: Warszawa, Ursus. Możliwość przerobienia fabrycznej centralnej lub tylnej wiskozy 4kgf na wersję 10kgf (2.5 razy mocniejsze spięcie) lub 20kgf (5 razy mocniejsze spięcie). Koszt regeneracji do wersji 4kgf - 420zł, koszt regeneracji i wzmocnienia do wersji 10 lub 20kgf - 500zł. Opcja 10kgf zalecana jest na asfalt, 20kgf zalecana na szutry lub śnieg." :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...