Skocz do zawartości

Start - stop Subaru kilka pytań


SubbieBoy

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Od niedawna jestem właścicielem Levorga 2016, zmieniłem z Legacy 5 i mam kilka dodatkowych bajerów, min. Start stop.

Nie miałem wcześniej styczności z tym systemem, a z rozmów ze znajomymi nic nie wyciągnę - każdy kto ma ten system w czymkolwiek, ma manual i mówi tylko "to gówno, wyłącz"

 

Czytałem tematy na forum, i dowiedziałem się że jest taki piździółek od chińczyka, który to wyłącza domyślnie, ma ktoś?

 

Najbardziej jednak nurtuje mnie kwestia która odkryłem podczas testowania tego wynalazku, jest tak, że dojeżdżam do świateł, hamuje, zatrzymuje się i nic się nie dzieje, dopiero po mocniejszym wciśnięciu hamulca silnik gaśnie, wszystko typu radio, wentylacja działa, (tak chyba powinno być) jednak silnik ponownie startuje sam po około 15-20 sekundach.

 

Zauważyłem, że jak wyłączę radio, wentylację (zmniejsze pobór prądu) to silnik też się sam odpali, ale później po ok. 30 sek.

Domyślam się, że nie powinno tak być, i jest jakieś zabezpieczenie przed rozładowaniem Aku, które odpala silnik, czy tak jest w istocie?

Się rozpisałem, ale pytanie główne brzmi - czy to oznacza, że mam ch***owy akumulator?;)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2023 o 00:57, SubbieBoy napisał(a):

Domyślam się, że nie powinno tak być, i jest jakieś zabezpieczenie przed rozładowaniem Aku, które odpala silnik, czy tak jest w istocie?

Tak jest w istocie.

W dniu 28.10.2023 o 00:57, SubbieBoy napisał(a):

Się rozpisałem, ale pytanie główne brzmi - czy to oznacza, że mam ch***owy akumulator?;)

 

Nie koniecznie, może wystarczy doładować go tylko ale nie wykluczone, że nie trzyma juz parametrów podczas obciążenia.

Sprawdź jak @Orear doradził, chyba że wiesz jak i masz czym, to zrób to sam albo poprostu doladuj go dobrze i zobaczysz czy jest poprawa.

W dniu 28.10.2023 o 00:57, SubbieBoy napisał(a):

 "to gówno, wyłącz"

W rzeczy samej. Można też wyrobić sobie odruch wyłączania tego badziewia po każdym odpaleniu auta.

 

Edytowane przez adamW202
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...