Skocz do zawartości

Problem z centralnym zamkiem


Stain

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

Na wstępie zaznaczę, że szukałem podobnych tematów na forum/google/grupach FB i nie znalazłem podobnego problemu. Mianowicie mam problem z centralnym zamkiem. Samochód posiadam od grudnia i od samego początku średnio działały lewe tylne drzwi (tj. zamykały się zawsze, ale do otwarcie była loteria, albo normalnie, albo należało otworzyć drzwi dwukrotnie). Prawych tylnych nie używałem często dlatego też nie wiem czy pracowały dobrze, czy się też zacinały. Jakiś czas temu (ok. miesiąca) podczas zamykania z pilota nie usłyszałem dźwięku zamków. Okazało się, że padł bezpiecznik, więc wymieniłem i zacząłem się przyglądać drzwiom. Okazało się, że lewe tylne już w ogóle się nie otwierają/zamykają, to samo tyczy prawych tylnych. Bagażnik z kolei nie zamyka się, ale od czasu do czasu się otwiera (po manualnych zamknięciu). W lewych tylnych oraz bagażniku słychać silniczek, natomiast w prawych tylnych nie. Przednie działają bez zastrzeżeń. Zmierzyłem napięcie na kostce silnika bagażnika i okazało się, że prąd dochodzi, ale tylko 6V zamiast 12V. Kable w prawym peszlu całe w lewym urwana masa. Po naprawie masy brak rezultatów. I na koniec najciekawsze. Podczas otwierania/zamykania z pilota drzwi+bagażnik idzie tylko 6V na silniczek klapy, natomiast po kliknięciu otwarcia samej klapy jest już 12V i zawsze otwiera (przy 6V dźwignia zamykania drgnie tylko i nie zawsze otworzy). 
Kończąc wywód, chciałem prosić szanowne grono o pomoc gdzie mogę zacząć poszukiwania usterki, w zasadzie jestem u mechanika już umówiony, ale irytacja z ciągłym manualnym zamykaniem bagażnika mnie dobija i chciałbym chociaż ten problem rozwiązać. 
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm, nie wiem co Ci doradzić z tymi napięciami, ale ogólnie opisujesz problemy, które są powszechną przypadłością tych aut.
Silniczki od centralnego w tylnych drzwiach padają nagminnie. Gdy miałem OBK w tym roczniku, szukałem używek na podmianę, ale od wszystkich sprzedających słyszałem ostatecznie: "jednak niesprawne".
Co do klapy bagażnika: nagminnie nie odbija klamka, pomaga czyszczenie jej mechanizmu.

Sprawdź najpierw te podstawy, zanim zaczniesz grzebać w elektryce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z silniczkami w drzwiach wiem, i pewnie będą do wymiany, ale nurtuje mnie ten bagażnik. Klamka działa normalnie, nie działa poprawnie centralny w bagażniku. Nie zamyka w ogóle, bo dochodzi tylko 6V (podczas otwierania i zamykania z pilota), a podczas otwierania samego bagażnika z pilota dochodzi nagle 12V i wszystko działa. Wygląda to tak jakby przy otwieraniu bagażnika z pilota było coś pomijane i 12V trafia bezpośrednio do silniczka, a przy otwieraniu/zamykaniu coś ciągnie 6V z instalacji

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprawdzone, w prawym peszlu wszystkie dobre, nawet nie widać uszkodzeń izolacji, nawet szarpałem każdym z osobna. W lewym był przerwany przewód masy, ale już polutowane. Jeszcze jest pytanie czy tylne prawe drzwi są ostatnim elementem w obwodzie przed klapą, bo nie słyszę tam pracy silniczka, a jego zatarcie lub spalenie mogłoby tworzyć opór/zwarcie i spadek napięcia. 

Edytowane przez Stain
Błąd w tresci
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat do zamknięcia. Problem rozwiązany. Dla potomnych: okazało się, że piny wypadły z kostki centralnego zamka (prawdopodobnie podczas wygłuszania drzwi naruszyłem wiązkę) w prawym tyle i robiło zwarcie. Na tyle słabe, że silniczki lewego tylu i bagażnika pracowały, ale dostawały tylko 6V, co było za mało, żeby mogły poprawnie pracować. 
Dzięki wszystkim za rady 

  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...