Skocz do zawartości

AMD vs Intel?


pumex1

Rekomendowane odpowiedzi

Znajomy ma u siebie coś takiego: http://pl.wikipedia.org/wiki/WRT54G - dokładnie chyba wersję WRTSL54GS (tylko pewnie ciężko to kupić). Do tego podpięty dysk USB i wszystko udostępnione po sambie (otoczenie sieciowe znaczy). IMHO, to chyba najmniej inwazyjne rozwiązanie. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 81
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

citan, ma tylko wadę w postaci sieci 100Mb - na serwer plików nieco mało, no chyba, że reszta kompów też ma 100Mb, dodatkowo RAID i tak trzeba zrobić osobną klatką - jak ma wyjście USB to i RJ45 będzie miała. No i ogólnie nic nie było wspominane o pracy routera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

vibowit, NFS? A SMB nie styknie lub ewentualnie sftp/ssh?

W sumie.. wolałbym NFS, mam w domu jakieś linuksowe dekodery TV i.. takie tam. :wink:, więc NFS się przyda, choć SMB (cifs) też pewnie się da, a na pewno przyda.

 

Jak chcesz tanio to weź sobie starego ale stabilnego kompa co w domu jest niepotrzebny.

To była moja pierwsza myśl, ale od razu mnie korci, by zastąpić ten najsłabszy domowy desktop (a jest tylko jeden), czymś lepszym i cena przestaje być niska. :mrgreen:

 

Nie wiem jak tam masz na strychu ciepło w lecie, ale jak powyżej 35 stopni to sugeruję chłodniejsze miejsce do trzymania sprzętu.

Słusznie. O tym nie pomyślałem. Tylko, że tam jest jedyne miejsce, gdzie nie będzie mi przeszkadzał i nie będzie mnie wkurzał szum wentylatorów. Będę musiał to przemyśleć.

 

Jak chcesz budować od zera... to się zastanów czy potrzebujesz własny serwer pocztowy (na gmail masz dostęp po imap, możesz se domenę własną podpiąć), jabber też tam jest. Nie wiem jak z WWW :D

Wim. Mam na gmail własną domenę. :mrgreen: , ale ja tak lubię czasami się pobawić. Fakt, że biorąc pod uwagę walkę ze spamem to własny serwer może być niezbyt szczęśliwym pomysłem. Jabber z gmail, to GoogleTalk? Jeśli tak, to on troszkę "niekompletny" jest, ale jeszcze zobaczę. W jabbered chodzi mi głównie o transporty, bo ze stabilnością tych na polskich serwerach jest krucho.

WWW + mysql + php to głównie do "developerki", ale to niekoniecznie musi być na tej maszynie.

A jak wyjdzie, ze tylko serwer plików potrzebujesz to są gotowe skrzynki na rynku.

Takie rozwiązanie odpada.

 

Jak jednak będziesz dalej chciał sam budować to rozważ jakąś niedrogą płytę z CPU, np takie coś: http://www.intel.com/products/motherboa ... /index.htm - koszt bodaj 100 usd netto. Do tego tania obudowa z kartonu, wentylator by dysków nie ugotować i kostka pamięci - no i zasilacz :) Można zrobić tak by wentylator z zasilacza dmuchał na dyski i płytę, odpadnie dodatkowy wentyl - przy małej mocy styknie.

O.K przyjrzę się temu. Ew. w grę wchodzi sprzęt używany, byle pociągnął duże dyski i był stabilny.

 

 

EDIT:

Znajomy ma u siebie coś takiego: http://pl.wikipedia.org/wiki/WRT54G

Ja mam WRT54GL, dysk usb również, ale jak wspomniałem wcześniej takie "tanie rozwiązanie" raczej odpada.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fajny artykul porownawczy dwu- i czterordzeniowych prockow: http://www.tomshardware.co.uk/Intel-E67 ... 31-42.html

 

najwazniejsze, czyli conslusion:

 

"In video-editing and 3D-rendering scenarios the Core 2 Quad Q6600 is noticeably faster than the dual-core CPU. On the other hand, it still trails its sibling when it comes to gaming. In our benchmark suite, only one of the six games supported the additional cores, allowing the Q6600 to catch up with the E6750. Bear in mind though that upcoming gaming titles, especially those expected this holiday season, will change this situation, bringing much better quad/multi-core support to the table. Once this happens, the quad-core processor will get our recommendation even for the gaming enthusiast.

 

The quad-core can offer the user advantages even if applications offer “only” dual-core support, namely when background processes take up additional CPU time. Take anti-virus software scanning in the background, for example, or an archiving program that is extracting a file, stealing processor time from your main application. These interfere with the main task much less when there are more cores at the system’s disposal.

 

Seen from this perspective, the only argument remaining in favour of the dual-core Core 2 Duo E6750 is its lower price."

 

biorac pod uwage, ze teraz ta roznica cenowa wynosi +/- 100zl, to nie ma co sie zastanawiac :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...