Skocz do zawartości

Forester XT 2015 - CHeck Engine P2271


Eclipse

Rekomendowane odpowiedzi

Witam 

Od miesiąca mój Forester zaczął niedomagać, a dokładnie wyskoczył checkengine wraz z blokada przełączania trybu silnika ( możliwy tylko tryb I ) i wyłączeniem asystenta podjazdu.

Po podpięciu pod komputer w ASO odczytano następujące kody błędów:

P2271 - Błąd sygnału czujnika O2 / bogata mieszanka (rząd1 czujnik2)

 

Po skasowaniu błędów problem powracał po ok 5-10 przejechanych kilometrach.

 

ASO zaproponowało montaż emulatora na czujniku. Po montażu przejechałem ok 300km bez błędów, ale niestety  błąd  znów się pobudził.

 

Przerabiał już ktoś ten temat? Wymiana sondy czy jednak szukać przyczyny problemów wewnątrz silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Eclipse napisał(a):

Witam 

Od miesiąca mój Forester zaczął niedomagać, a dokładnie wyskoczył checkengine wraz z blokada przełączania trybu silnika ( możliwy tylko tryb I ) i wyłączeniem asystenta podjazdu.

Po podpięciu pod komputer w ASO odczytano następujące kody błędów:

P2271 - Błąd sygnału czujnika O2 / bogata mieszanka (rząd1 czujnik2)

 

Po skasowaniu błędów problem powracał po ok 5-10 przejechanych kilometrach.

 

ASO zaproponowało montaż emulatora na czujniku. Po montażu przejechałem ok 300km bez błędów, ale niestety  błąd  znów się pobudził.

 

Przerabiał już ktoś ten temat? Wymiana sondy czy jednak szukać przyczyny problemów wewnątrz silnika?

 

W tym silniku nie montuje się emulatora na sondę, zwykle jest tylko gorzej. Trzeba przeprowadzić diagnostykę silnika, przede wszystkim sprawdzić korekty paliwowe krótko i długoterminowe, mogą pomóc w diagnozie. Błąd mieszanki paliwowej, to zwykle problem z pracą silnika, a nie samej sondy. Przyczyny mogą być różne od nieszczelności w dolocie, po uszkodzony przepływomierz albo niedokręcony korek wlewu paliwa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...