Skocz do zawartości

Kamera przednia w XV (dla tych co jeszcze nie mają)


aflinta

Rekomendowane odpowiedzi

Ciągnąc nieco wątek o przedniej kamerze w Foresterze SK:

 

takie dosyć proste rozwiązanie (choć nie specjalnie tanie jak na to co oferuje):

https://www.autoharnesshouse.com/subarufrac.html

 

I tutaj mniej więcej pogląd (niezbyt wysokich lotów) jak to się montuje w XV:

 

 

 

No i może jest to jakieś rozwiązanie, zamiast kopać się z „mysim kinem”. 

Sam zestaw do samodzielnego zbudowania (@bombelllooo?) nie wydaje się trudny, pod warunkiem dostępności wtyczek/gniazd z kablami pasującymi do instalacji auta. Ewentualnie kwestia przełącznika sygnału AV i jakiegoś sensownego jego sterowania + zabudowa przełącznika w aucie by wyglądało to estetycznie. 

Tak podrzucam jako temat do dalszych przemyśleń, bo ciągle ten gadżet mi chodzi po głowie. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślałem o montażu u mnie (co do zasady marka auta nie ma znaczenia) jednak jakoś nie chcę wywalać kasy, bo dedykowane to około 1500 PLN plus montaż. Byłem tym zainteresowany ze względu na pomoc w offroadzie na rajdach czy wyjazdach bez pilota. 

Edytowane przez mechanik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiłem coś podobnego w Outbacku 5. Z tym, że zintegrowałem to aby działało automatycznie. tzn. Przy uruchomieniu zapłonu na 8s uruchamiala sie kamera przednia, pozniej przy wybraniu biegu wstecznego tylna, później przy zmianie na P/N/D na 8 sekund kamera przednia. Dodatkowo w czasie jazdy można było sobie wymusić włączenie kamery przedniej (w zasadzie włącznik zbędnym bo automat działał bardzo sprawnie). Wydaje mi się, że takie rozwiązanie też jest fajne. Tyle, że wszystko odgrywa się na wyświetlaczu radia/radionawigacji. 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...