Skocz do zawartości

ABS, check engine, emisja


adamekkp

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry, mam problem z ogarnięciem błędów. Wymieniałem lewy przód czujnik ABS i trochę zawieszenia. Uciekło płynu hamulcowego. Wyskakuję ABS, Ce, prosi o kontrolę emisji spalin, podjazd. Dodatkowo na postoju wysokie obroty 1.5k. proszę o rady z góry dziękuję 

IMG_20230523_182846.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wygląda, ale błędy w stylu czujnik prędkości koła przód lewy, prawy czy tył wyskakuje i te błędy da się skasować. Jak Panowie gdzie znajduję się sterownik odpowiadający za hamulce?

Edytowane przez adamekkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie,

Panowie proszę o pomoc.

Skasuję błędy, wyczyszczę wszystkie. JEST OK

Żadnego check engine, abs, trakcji, podjazdu i sprawdzenia emisji spalin. 

Jadę wolne prędkości wszystko dobrze, czujniki abs lewy przód i prawy odczyty wręcz takie same, lecz nie mam prędkościomierza.

Przyśpieszam, choinka! tak jak wyżej. Wysokie obroty silnika, abs, che, trakcja, podjazd i emisja spalin.

Brak odczytu lewe koło prędkość, błąd komunikacji VDC itp.

Wyciągnąłem czujnik abs, delikatnie przetarty możliwe, że półoś którą włożyłem (używkę) ma nie równy pierścień abs. Przy wolnej prędkości czujnik szczytuje ale nie działa prędkościomierz... A jak przyśpieszę może czujnik się zgubi- przez tą koronkę na półosi a prędkościomierz zacznie działać. Tylko cholera ten VDC komunikacja itp.. miałbym jedynie błąd abs od czujnika, planuję przełożyć przegub zewnętrzny z mojej półosi, gdzie był uszkodzony jedynie wewnętrzny. Czy te pompy abs często się sypią?

Zdjęcie do wglądu, wszędzie brak odczytu z lewego przedniego koła wartość 0. w historii potrafi wyskoczyć czujnik też prawy i też wartości 0. Tak jakby pompa fiksowała, pokazuje co sobie zechce, bądź jej sterownik.

 

348361136_783344250069175_5497888520928023625_n.jpg

Edytowane przez adamekkp
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.06.2023 o 17:50, adamekkp napisał(a):

Nowa Piasta nie szczytuje prędkości. Czasem coś czujnik złapie ale nie prawdę i rzadko. Czy od zamiennika zwrotnicy może tak być?zła wysokość czy odległość?

 

Kilkadziesiąt piast wymieniłem i NIGDY nie było problemu z ABS, nawet na najtańszych zamiennikach. Twój trop jest błędny. Za prędkość pojazdu odpowiada prawy przedni czujnik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam odczyt prędkości z wszystkich kół po za lewym przednim. Mam 3 Piasty, 1 już na wykończeniu łożysko, jedna strasznie oberwała przy wyciąganiu z zakleszczonej zwrotnicy, no i nowa. Na każdej ten sam objaw, 2 czujniki, org używka i nowy zamiennik boscha. Na krótko magnesem wskakują prędkości na aucie już nie. Obstawiam na zła odległość czujnika od Piasty bądź wysokości przez zamiennik zwrotnicy... jutro podłoże podkładkę pod czujnik i sprawdzę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.06.2023 o 14:13, adamekkp napisał(a):

Rozwiązane!!!

winna okazała się zwrotnica, otwór na czujnik miał przesunięcie blisko 0,5 cm!

 

Dobrze porzeźbiony masz ten samochód. Albo piasty źle dobrałeś do samochodu albo zwrotnica jest nie od tego samochodu. Najtańsze zamienniki zakładałem i nigdy takich cyrków nie było.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.06.2023 o 11:13, adamekkp napisał(a):

Piasty dobre, a zwrotnica też miała pasować do auta, najwyraźniej inny model albo Chińczykowi otwór uciekł . Montażowo wszystko pasowało jedynie ten otwór ABS 

IMG_20230616_093933.jpg

 

Faktycznie od razu widać, że jest duża różnica. Miało prawo nie działać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...