Skocz do zawartości

Cofanie z przyczepą a czujniki z tyłu samochodu


avat

Rekomendowane odpowiedzi

Kiedy cofam samochodem z przyczepą, muszę za każdym razem kiedy wrzucam wsteczny ręcznie wyłączyć system RAB, trzymając palec na ekranie przez jakieś dwie sekundy. Dodatkowo, żeby zachować zdrowie psychiczne, muszę wyłączyć czujnik parkowania, trzymając palec na ekranie przez kolejne dwie sekundy.

Jeśli mam założone rękawiczki, to muszę je jeszcze ściągnąć.

 

I tak za każdym razem. Po kilku razach zaczyna zapamiętywać wyłączenie, ale tylko do wyłączenia zapłonu.

 

Czy da się to jakoś zautomatyzować, żeby RAB i czujniki parkowania automatycznie wyłączały się po podpięciu przyczepy? Wiem, że samochód ją rozpoznaje bo kilkakrotnie mruga światłami po podłączeniu wtyczki do gniazda świateł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak montowałem niedawno Westfalię do Forestera SJ, do wyboru była wiązka uniwersalna i wiązka dedykowana, która wyłącza czujniki parkowania. Nie wiem, jak jest z hakiem do XV, ale sądzę, że podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Mam u siebie hak zamontowany przez "znaną" firme Jarcar z Józefowa. Przy okazji zrobienia usługi spolszczenia myślałem że zrobią mi tzw. profesjonalny montaż haka a tu poleciała lipa jakaś. Niestety podczas cofanie z przyczepką czasami jest ok a czasami samochód wyczuwa przeszkodę i sam hamuje. Pan z Jarcaru twierdzi że nie ma  modułu wiązki haka który odłączył by mi czujniki w tylnym zderzaku. Podsuną mi propozycję że jak będę jeździł z przyczepką to mogę sobie taśmą zakleić czujniki. 

Czy są moduły haków takie które te czujniki cofania dezaktywują? 

Nie chce mi się na razie  rozbierać bagażnika żeby zobaczyć co to za moduł ale z wypowiedzi pana Jarosława jest to Westfalia wH2LG13??? i czy da się coś z tym zrobić żeby dalo się cofać bez obawy że mi dęba nie stanie bez klejenia taśm na czujniki co dla mnie jest miedorzeczną bzdurą.?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Derek napisał(a):

ie chce mi się na razie  rozbierać bagażnika żeby zobaczyć co to za moduł ale z wypowiedzi pana Jarosława jest to Westfalia wH2LG13??? i czy da się coś z tym zrobić żeby dalo się cofać bez obawy że mi dęba nie stanie bez klejenia taśm na czujniki co dla mnie jest miedorzeczną bzdurą.?

No tak, taśma na czujnikach to kompletna bzdura. Teoretycznie istnieje dedykowana wiązka Westfalii (przynajmniej do wersji EU), która odłącza czujniki parkowania. Tak mnie zapewniano, kiedy ja montowałem hak. Nie wziąłem tej wiązki, bo nie mam czujników, a uniwersalna była tańsza. A nie możesz wyłączyć czujników z przycisku na desce rozdzielczej? We wszystkich samochodach, w których czujniki cofania miałem, były one wyłączalne przyciskiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, sartek napisał(a):

A nie możesz wyłączyć czujników z przycisku na desce rozdzielczej? We wszystkich samochodach, w których czujniki cofania miałem, były one wyłączalne przyciskiem.

Słyszałem ze w Foreaterze jest ponoć taki przycisk a jak jest u mnie w Crosstreku to nie wiem nawet jak on wygląda.:wacko:. Jutro zrobie zdiecia swoich przyciskow. Moze to bedzie ktoryś z nich... Co prawda mam instrukcje ale translatot czasami bzdury pokazuje a ja z angielskim to tylko pare słow znam:D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Derek napisał(a):

Słyszałem ze w Foreaterze jest ponoć taki przycisk a jak jest u mnie w Crosstreku to nie wiem nawet jak on wygląda.:wacko:. Jutro zrobie zdiecia swoich przyciskow. Moze to bedzie ktoryś z nich... Co prawda mam instrukcje ale translatot czasami bzdury pokazuje a ja z angielskim to tylko pare słow znam:D.

Teoretycznie jak wrzucisz wsteczny to na ekranie stacji multimedialnej masz w dolnym lewym rogu przycisk RAB, jak chwilę go przytrzymasz to czujniki zostaną wyłączone (oczywiście nie na stałe):

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...