Skocz do zawartości

Oświetlenie wnętrza problem.


kana23

Rekomendowane odpowiedzi

Tribeca b9 Europa. 

 

Co się mogło zepsuć i jak naprawić:

przy otwieraniu drzwi nie zapalają się lampki przy dvd tylko koło lusterka. Podobnie jest z lampką w bagażniku że nie zapala się przy otwarciu klapy. Można włączyć ręcznie ale z automatu się nie włączają. Mierzyłem prądy jakie są na kostce od lampki przy dvd. Tam są 3 piny: 1- stałe 12v, 2-pokazuje ciągle 10v i 3 masa. 1 i 3 jest ok ale problem to pin numer 2, na którym po otwarciu drzwi ma być masa.... Jak ogarnąć problem?

 

Ewentualnie proszę polecić kogoś kto naprawi w okolicach Krakowa i w stronę południa 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, kana23 napisał(a):

Były LED jak kupiłem auto. Myślisz że ma to wpływ czy może ktoś coś uszkodził  ?

Jak któryś z LEDów padł to niestety efektem ubocznym może być wypalenie ścieżki w module Body Control Unit efektem czego jest brak reakcje lampki na otwarcie drzwi. Zapalić da się tylko mechanicznie poprzez zamknięcie obwodu przełącznikiem. Nie twierdzę, że na pewno to jest przyczyna, ale niestety może tak być. Sam tak miałem w Imprezie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, kana23 napisał(a):

Naprawa przez wymianę bcu czy naprawa ścieżki?  Jak to ogarnąłeś? 

Sprzedałem auto z tym defektem. 

Z moich ustaleń w tamtym czasie wyniknęło, że taki moduł można dać do naprawy elektronikowi. Wymiana była dość kłopotliwa bo akurat w Imprezie w tym module było też Immo więc nie można było od tak podmienić modułu. 

Jeżeli Tribeca ma keyless to jest szansa, że immo ma osobną skrzynkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...