Skocz do zawartości

LED zamiast h7, czy to wykonalne?


Marcin_1820

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, z racji na dość leciwe lampy, światła w mojej tribece świecą już nie najlepiej, dlatego pojawił się pomysł żeby założyć ledy. Niestety i tak wymagałoby to regeneracji odbłyśników, poza tym montaż ledów w lampie nie przystosowanej do tego jest nielegalny (przynajmniej na razie), ale czy na pewno?

Szukając sposobu na zamontowanie oświetlenia LED na różnych stronach i portalach można znaleźć gotowe projekty LED a nawet BI-LED, jednak nadal lampa nie posiadałaby homologacji na LED, udało mi się jednak znaleźć gotowe lampy (oczywiście LED) które opisane są jako posiadające homologację czyli dopuszczenie do użytkowania w ruchu drogowym (koszt około 840zł za 2 szt.).

Pomyślałem, że można takie lampy wmontować w miejsce świateł mijania w oryginalnych lampach, fizycznie pewnie jest to do wykonania a znaki homologacyjne byłyby widoczne, jednak nie wiem czy jest to zgodne z przepisami.

Jeśli ktoś posiada wiedzę czy można coś takiego wykonać to zapraszam do podzielenia się.

 

P.S.

Linku do strony nie podałem żeby nikt nie pomyślał że to jakaś reklama.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat wraca chyba na każdym forum.

Wszelka modyfikacja lampy czy też źródła światła jest nielegalna, tracisz homologację na taką lampę. 

Mało wiem o Tribece. Ale widze że jedna lampa ma soczewke i reflektor, reflektor to zapewne długa a soczewka to mijania. Nie kombinuj z LEDami. Jeśli masz soczewke na mijania to załóż tam HID H7 i po sprawie, jeśli masz mijania na reflektorze to założ HID z palnikiem H7R. Generalnie jest różnica między nimi, od 2 lat jeżdżę w Volvie na zwykłej lampie (reflektor) z HID H7R o mocy 35W i jest GIT. 2 razy przegląd, jedna kontrola drogowa i nikt mi nic nie powiedział. Pamiętać trzeba też o poprawnym ustawieniu lamp. Za komplet zapłaciłem ok 130 pln. Ludzie rzucają się na te LEDy, a tak naprawdę te które warto zamontować i te które się zmieszczą za klapką od żarówki to trzeba zapłacić parę ładnych stówek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, ewemarkam napisał(a):

Temat wraca chyba na każdym forum.

Wszelka modyfikacja lampy czy też źródła światła jest nielegalna, tracisz homologację na taką lampę. 

Mało wiem o Tribece. Ale widze że jedna lampa ma soczewke i reflektor, reflektor to zapewne długa a soczewka to mijania. Nie kombinuj z LEDami. Jeśli masz soczewke na mijania to załóż tam HID H7 i po sprawie, jeśli masz mijania na reflektorze to założ HID z palnikiem H7R. Generalnie jest różnica między nimi, od 2 lat jeżdżę w Volvie na zwykłej lampie (reflektor) z HID H7R o mocy 35W i jest GIT. 2 razy przegląd, jedna kontrola drogowa i nikt mi nic nie powiedział. Pamiętać trzeba też o poprawnym ustawieniu lamp. Za komplet zapłaciłem ok 130 pln. Ludzie rzucają się na te LEDy, a tak naprawdę te które warto zamontować i te które się zmieszczą za klapką od żarówki to trzeba zapłacić parę ładnych stówek.

 

Żadneych zmian nie musiałeś robić w związku z zastosowaniem takiej żarówki? Pytam, bo nie ogarniam tematu a być może zdecydowałbym się na taką opcję. Do ksenonów, bo HID-y to rozumiem ksenony, potrzebne są przetwornice czy coś...czy nie? :ph34r:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ewemarkam, zastosowanie HID zgodnie z przepisami też jest niedozwolone bo lampa nie posiada odpowiedniej homologacji, na razie z tego co napisałeś wszystko Ci przechodzi i oby tak dalej chociaż przy obecnych mandatach portfel można sobie wyczyścić (gdzieś czytałem że mandat może sięgnąć nawet do 3000) a mi chodziło o wmontowanie w starą lampę w miejsce soczewki lampy z homologacją na LED ale jak zrozumiałem to też odpada a szkoda. Teraz pozostaje tylko czekać aż pozwolą montować tak jak w niektórych krajach UE retrofity, chociaż w tym przypadku odbłyśniki i tak trzeba będzie zregenerować bo nic nie pomoże jak odbłyśnik wypalony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, HID też są niedozwolone. 

 

@Neutrino33 kupujesz kompet palniki i przetwornice. A te zmieściłem u Siebie pod lampą. Wiem że puki przechodzi to jest dobrze. Ale wożę komplet żarówek i w razie czego wsadzę co ma być na miejsce. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, ewemarkam napisał(a):

Tak, HID też są niedozwolone. 

 

@Neutrino33 kupujesz kompet palniki i przetwornice. A te zmieściłem u Siebie pod lampą. Wiem że puki przechodzi to jest dobrze. Ale wożę komplet żarówek i w razie czego wsadzę co ma być na miejsce. 

 

Czyli tak samo nielegalnie jak w przypadku LED-ów tylko drożej i więcej roboty :biglol:

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy drożej..... Masz pewność że będą dobrze świecić. Za LED musisz wybulić z 300 PLN. Poza tym LED nigdy nie będzie dobrze świecić w reflektorze. One są ok ale gdy masz soczewkę. Swój komplet kupiłem za trochę ponad 100 PLN. Teraz już ciężko o taki komplet za te pieniądze.

 

Ale masz rację jest to także nielegalne.

Edytowane przez ewemarkam
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, ewemarkam napisał(a):

Nie wiem czy drożej..... Masz pewność że będą dobrze świecić. Za LED musisz wybulić z 300 PLN. Poza tym LED nigdy nie będzie dobrze świecić w reflektorze. One są ok ale gdy masz soczewkę. Swój komplet kupiłem za trochę ponad 100 PLN. Teraz już ciężko o taki komplet za te pieniądze.

 

Ale masz rację jest to także nielegalne.

nie do końca , u siebie w GT-ku, XV-ce i Lexie is200  mam wsadzone ledy, wszystkie lampy idealnie ustawione, granica światła i cienia ustawiona idealnie, to że są nielegalne to inna sprawa ale różnica w świeceniu ogromna oczywiści na plus.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, jack7606 napisał(a):

nie do końca , u siebie w GT-ku, XV-ce i Lexie is200  mam wsadzone ledy, wszystkie lampy idealnie ustawione, granica światła i cienia ustawiona idealnie, to że są nielegalne to inna sprawa ale różnica w świeceniu ogromna oczywiści na plus.

 

Masz IS200 ...odezwij się do mnie na PW ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, jack7606 napisał(a):

nie do końca , u siebie w GT-ku, XV-ce i Lexie is200  mam wsadzone ledy, wszystkie lampy idealnie ustawione, granica światła i cienia ustawiona idealnie, to że są nielegalne to inna sprawa ale różnica w świeceniu ogromna oczywiści na plus.

Możesz pokazać jak to świeci na ścianie jakiejś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Da się, ale tylko teoretycznie. I za granice nie pojedziesz.

https://www.auto-swiat.pl/porady/eksploatacja/ledy-zamiast-zarowek-legalne-w-polsce-co-trzeba-zrobic/lrllzw2

 

Orientowałem się w Bosmalu w BB bo chciałem to zrobić w moim OBK BP ale po kilku mailach mnie niestety olali zanim poznałem koszty.

 

Każde inne rozwiązanie jest nielegalne. LED może mieć homologacje jako źródło światła, ale Twoje lampy nie mają homologacji pod LEDy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja się podzielę swoimi LEDami, założyłem sobie OSRAM XTR na mijania, i powiem szczerze, że ciężko byłoby mi wrócić do zwykłych H7, wygląda jak oryginalny ksenon i mega odmłodziło auto, trochę igram z losem o ile miałem kilka kontroli policyjnej to nikt się słowem nie odezwał mimo, że jeden z policjantów podczas kontroli dziwacznie zaczął się pochylać pod lampami (chyba żeby ocenić wysokość świecenia), jedynie obawiam się potencjalnej kolizji. 

20221119_111653.jpg

20221023_213706.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, hubo3123 napisał(a):

że jeden z policjantów podczas kontroli dziwacznie zaczął się pochylać pod lampami (chyba żeby ocenić wysokość świecenia)

Wg mnie chłopina się zastanawiał nad czym innym

Skoro nie ma dziury w masce to gdzie właściciel skitrał ten intercooler 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, hubo3123 napisał(a):

jedynie obawiam się potencjalnej kolizji

 

Takie są efekty czytania bzdur w Internecie. Jeśli Twoje lampy nie oślepiają i mają prawidłowe odcięcie to prokurator by musiał fikołka a'la Zero zrobić żeby udowodnić że przyczyniły się one do wypadku. To nie jest tak że z automatu element bez homologacji = wina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...