Skocz do zawartości

Opadł tył po wymianie tuleji zawieszenia


kamelos1

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , kilka dni temu wymieniali mi prawie wszystkie tuleje tylnego zawieszenia lecz amortyzatory  ze sprężynami zostały . Po tym zabiegu tył strasznie opadł jest niżej od przodu (w stosunku do nadkoli). Przed wymianą tuleji tył stał wyżej od przodu i wyglądało git teraz dupa siedzi i nie można ustawić dobrze zbierzności w jednym tylnim kole. Co mogło to spowodować ? Teraz jest straszna kicha ,auto to Outback z 2006 roku wersja USA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może wymieniał jakieś młodzik lub praktykant i skręcił wszystko na uniesionych kołach  - teraz pręży do pozycji wyjściowej.

Raczej musisz z takimi rzeczami zgłosić się do wykonującego usługę ale jeżeli jest tak jak piszę to tuleje szybko się zerwą ponownie.

.

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 11.11.2022 o 19:31, kamelos1 napisał(a):

Oczywiście mechanik umywa ręce , pytanie czy skręcając tuleje na podnośniku może to wpłynąć na obniżenie zawieszenia ? Robione były także tulejei sworznie z przodu. Mierzyłem to tył od środka koła do rantu nadkola ma 40 cm a przód 44 cm.

 

 

Tak jeśli tuleja sprężynuje wpływając na wysokość zawieszenia. taka tuleja długo nie wytrzyma.

Przy pracy z tym zawieszeniem (wymianie wszystkich tulei ) nie trzeba demontować amortyzatora/sprężyny także ja nie bardzo jestem wstanie sobie wyobrazić że zostało coś uszkodzone.

Zawieszenie przy montażu wahaczy poprzecznych potrafi mocno sprężynować. istnieje ryzyko nawet skrzywienia wahaczy przy montażu (forester SH czy kolejna generacja outback ma prostsze zawieszenie w montażu)

 

Tuleje zawieszenia jakie były wkładane OEM? jeśli nie to podczas montażu można trafić na spore kłopoty czy nie możliwość instalacji tulei wahaczu.

 

Jedyne co mi przychodzi do głowy to jeśli wózek zawieszenia był demontowany (chociaż nie wiem po co) to mógł ktoś podczas montażu zapomnieć o tulejkach dystansowych 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...