Skocz do zawartości

MY23 Outback Touring XT US


Kowalesik

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, Lukosek napisał(a):

…spadnie ale cuda nie licz. U mnie 9.4 przy średniej prędkości 44km/h.z drugiej strony mysle ze to przyzwoity wynik. 

Absolutnie nie liczę. Spodziewałem się jednak osiągnąć katalogowe spalanie w trasie, podobnie jak to bywało w innych autach. Paradoksalnie, w mieście Outback pali mniej niż się spodziewam :D, przy odpowiednim operowaniu gazem. Jak wspomniałem - opory powietrza robią swoje przy wyższych prędkościach.

Z ciekawości: zegary wstawiłeś EU, że prędkościomierz masz w km/h? Nawet kanadyjskie wersje mają 2 skale.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zwróciłem uwagi na skalę :blink:

Jak już dorabiają tarcze to mogliby zrobić zgodną z EU, a nie jakaś dziwna skala co 7.5km/h :th_dash:

Z ciekawostek: krążąc po bagnach Florydy osiągnąłem średnie spalanie 8.3dm3/100km, z prędkościami generalnie do 120km/h. W temperaturze prawie 30C olej, wg tabletu, osiągał w porywach 98C, przy kilku szybszych sprintach do 160 km/h nawet do 100C.

Tak na marginesie - jaka jest bezpieczna temperatura oleju? W żadnym aucie nie miałem tego wynalazku jak tutaj. Może i lepiej, że nie miałem. Teraz będę się wpatrywał jak sroka w gnat :facepalm:

Florydziaki jeżdżą jak bezgłowe kurczaki - albo zapierniczają jakby się paliło, a za chwilę hamują prawie do 0 na autostradzie. Cała trasa z CT jest przewidywalna, DC rządzi się swoimi prawami, a jak dojeżdżam do Orlando to można spodziewać się wszystkiego :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Update po trasie powrotnej. Jakby ktoś jakiś pstryczek przełączył. Spalanie spadło, bez problemu można osiągnąć katalogowe, albo nawet lepiej. Na jednym ze zbiorników osiągnąłem nawet 7.6dm3/100km przy średniej prędkości 105km/h.

Auto się spisało, w ciągu 8 dniu zrobiłem nieco ponad 5100km, z czego sama trasa w obie strony to ~4000km.

  • Super! 1
  • Lajk 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 02:43, Kowalesik napisał(a):

Nie zwróciłem uwagi na skalę :blink:

Jak już dorabiają tarcze to mogliby zrobić zgodną z EU, a nie jakaś dziwna skala co 7.5km/h :th_dash:

Z ciekawostek: krążąc po bagnach Florydy osiągnąłem średnie spalanie 8.3dm3/100km, z prędkościami generalnie do 120km/h. W temperaturze prawie 30C olej, wg tabletu, osiągał w porywach 98C, przy kilku szybszych sprintach do 160 km/h nawet do 100C.

dla przykładu u mnie w Foresterze SJ XT na oleju Eneos 5W-30 temperatura dochodziła do 108C, zmieniłem olej na Millers XF Premium LSPI 5 l 5W-30 i teraz przy piłowaniu w trasie temp nie skacze do 103C

 

W dniu 31.12.2022 o 02:43, Kowalesik napisał(a):

Tak na marginesie - jaka jest bezpieczna temperatura oleju? W żadnym aucie nie miałem tego wynalazku jak tutaj. Może i lepiej, że nie miałem. Teraz będę się wpatrywał jak sroka w gnat :facepalm:

Florydziaki jeżdżą jak bezgłowe kurczaki - albo zapierniczają jakby się paliło, a za chwilę hamują prawie do 0 na autostradzie. Cała trasa z CT jest przewidywalna, DC rządzi się swoimi prawami, a jak dojeżdżam do Orlando to można spodziewać się wszystkiego :facepalm:

aż tak źle ? kurde miałem plan jechać autem z DC na FL ale chyba jednak wybiorę samolot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 31.12.2022 o 02:43, Kowalesik napisał(a):

Tak na marginesie - jaka jest bezpieczna temperatura oleju?

Myślę, że bezstresowo do 115st. Z lekkim stresem 125st. Takie temp. osiągały Forki SJ XT i OBK 2.5 na Subariadach przy temp. zewnętrznej około 40st. Wszyscy wrócili z wypraw na kołach:)

Ostatnia deska ratunku... to włączenie ogrzewania na full;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, _akir_ napisał(a):

aż tak źle ? kurde miałem plan jechać autem z DC na FL ale chyba jednak wybiorę samolot

Dojazd to jedno, tu nie miałem problemów bo wjeżdżałem o północy i wyjeżdżałem o 4 rano. Gorzej z jazdą wkoło komina, wieczne korki, zupełnie bez powodu - znaczy się powodu dopatruję się w hamowaniu bez powodu i następuje kaskada.

Jedź śmiało - nawet lecąc samolotem i tak będziesz musiał wypożyczyć auto, chyba, że siedzisz cały czas na dupie na plaży :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Daniel Janus napisał(a):

Myślę, że bezstresowo do 115st. Z lekkim stresem 125st. Takie temp. osiągały Forki SJ XT i OBK 2.5 na Subariadach przy temp. zewnętrznej około 40st. Wszyscy wrócili z wypraw na kołach:)

Ostatnia deska ratunku... to włączenie ogrzewania na full;)

Dziękuję za oświecenie, dobry człowieku :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Mam pierwszą naprawę gwarancyjną - wymiana mechanizmu podparcia lędźwiowego w oparciu fotela kierowcy. Przy około 8kkm zaczął od czasu do czasu trzaskać i skrzypieć jak stara kanapa.

Zobaczymy czy nowy będzie lepszy, czy po prostu ten typ tak ma :facepalm:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.02.2023 o 15:03, Kowalesik napisał(a):

Mam pierwszą naprawę gwarancyjną - wymiana mechanizmu podparcia lędźwiowego w oparciu fotela kierowcy. Przy około 8kkm zaczął od czasu do czasu trzaskać i skrzypieć jak stara kanapa.

Zobaczymy czy nowy będzie lepszy, czy po prostu ten typ tak ma :facepalm:

 

Pisałeś już wcześniej że coś tam hałasowało w tej regulacji więc pewnie od początku było niesprawne.

 

Kiedyś miałem Mondeo mk4. I tam była taka wada konstrukcyjna regulacji ledzwiowej że jak się za swobodnie siadało w fotelu i mocniej oparło o oparcie to ten wałeczek wypychający plecy się wyczepiał i oparcie robiło się wklęsłe bo wpadał do środka.

Mieli takiego jednego serwisanta na warsztacie z małą rączką:biglol: co naprawiał ta regulacje bez demontażu tapicerki. Wsuwał rękę, coś pogmerał i naprawione..............do następnej awarii.

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naprawa wykonana, z sukcesem. Zobaczymy jak długo. Okazało się, że w zasadzie całe oparcie fotela kierowcy, łącznie z poszyciem zostało wymienione :o 

Mili panowie w serwisie powiedzieli, żeby meldować jak będzie trzeszczało znowu :D Następnym etapem wymiana całego fotela? :question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...