Skocz do zawartości

Wymiana oleju silnikowego Forester


Julie

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie, być może był ten temat, ale nie znalazłam (tylko stary wątek o olejach z 2010r., nie widzę innego wątku olejowego) - wymiana oleju w Foresterze IV (silnik bez turbo) - czy powinna być statyczna, czy dynamiczna, czy może nie ma takich określeń przy wymianie oleju silnikowego, a dotyczy to tylo wymiany oleju w skrzyni biegów?

(wygooglowałam że w skrzyni najlepiej dynamiczna wymiana oleju). To moja pierwsza wymiana oleju od zakupu samochodu (z 2 ręki) i pytam najpierw tutaj zanim zapytam gdzieś w serwisie (mam już jedno słabe doświadczenie z próbą uzyskania informacji na inny temat w jednym z ASO w Warszawie).

 

I przy okazji - może ktoś doradzi - jaki olej? Silnik 1995 cm3, 110 kW.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Julie napisał:

Witajcie, być może był ten temat, ale nie znalazłam (tylko stary wątek o olejach z 2010r., nie widzę innego wątku olejowego) - wymiana oleju w Foresterze IV (silnik bez turbo) - czy powinna być statyczna, czy dynamiczna, czy może nie ma takich określeń przy wymianie oleju silnikowego, a dotyczy to tylo wymiany oleju w skrzyni biegów?

(wygooglowałam że w skrzyni najlepiej dynamiczna wymiana oleju). To moja pierwsza wymiana oleju od zakupu samochodu (z 2 ręki) i pytam najpierw tutaj zanim zapytam gdzieś w serwisie (mam już jedno słabe doświadczenie z próbą uzyskania informacji na inny temat w jednym z ASO w Warszawie).

 

I przy okazji - może ktoś doradzi - jaki olej? Silnik 1995 cm3, 110 kW.

Te statyczne i dynamiczne to tylko w skrzyni automatycznej. A czy dynamicznie czy statycznie to zależy czy był kiedykolwiek wymieniany do tej pory  i jaki przebieg ma auto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Julie napisał:

przy okazji - może ktoś doradzi - jaki olej? Silnik 1995 cm3, 110 kW.

Proponuję 5W30, a jak samochód z drugiej ręki to warto posprawdzać książkę serwisową lub jakieś wklejki, albo skontaktować się z poprzednim właścicielem i dowiedzieć się jaki był stosowany. To jaki olej był poprzednio lany może mieć znaczenie gdy był jakiś taki po taniości albo 0w20. Jak masz ogarniętego mechanika to powiedz mu co było lane wcześniej, a on będzie wiedział co wlać do twojego auta. Nie żałuj grosza na markowe oleje typu Liqui Moly, Motul, ja ufam tez Fuchs'owi (byłem, śledziłem proces produkcji).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...