Skocz do zawartości

Check engine- problem


MlodzikP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich, 

Mam od jakiegoś czasu problem z check engine, błąd 015A i 015B, wymieniłem sondę na nową oryginalna. Wszystko wydawało się być ok, ale tylko przez 3dni. Po wymianie sondy faktycznie obroty już nie skaczą, ale problem powrócił. Czy ktoś ma jakąś radę? 

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

 

Pzdr PM

IMG_20220723_215313.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, MlodzikP napisał:

Witam wszystkich, 

Mam od jakiegoś czasu problem z check engine, błąd 015A i 015B, wymieniłem sondę na nową oryginalna. Wszystko wydawało się być ok, ale tylko przez 3dni. Po wymianie sondy faktycznie obroty już nie skaczą, ale problem powrócił. Czy ktoś ma jakąś radę? 

 

Będę wdzięczny za odpowiedzi

 

Pzdr PM

 

To nie jest błąd świadczący o uszkodzonej sondzie, tylko jest problem ze składem mieszanki paliwo-powietrze. Przyczyn może być wiele: nieszczelny dolot, nagar na zaworach dolotowych, niesprawne wtryskiwacze, przepływomierz itd. 
Ponadto, po wymianie sondy należy zresetować adaptacje poprzez odłączenie akumulatora na chwilę. Poza tym trzeba wyczyścić przepustnicę, zwykle jest bardzo brudna, co utrudnia prawidłową adaptację. 

  • Dzięki! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej;

mycie przepustnicy i przepływomierza

 

potem akumulator na min 5 minut OFF, albo reset z OBDII i wtedy dopiero dalsza diagnostyka.

 

To już jest przebieg przy którym przepływomierz umiera...

 

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak koledzy wyżej. Trzeba zajrzeć w dolot czy nie ma za dużo syfu w kolektorze i na zaworach. To auto na bezpośrednim wtrysku i niestety takie rzeczy się dzieją. Musisz zrozumieć, że błąd od sondy może wynikać z faktu, że działa ona dobrze ale jej wskazania są dalekie od oczekiwanych przez sterownik silnika. Jeśli skład spalin jest niewłaściwy to sterownik wskazania sondy zinterpretuje jako jej awarię. 
Auto do ASO i kompleksowa diagnostyka.

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...