Skocz do zawartości

Namiot Outback


rafcio84

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Przyłącze się do tematu...

Też szukam informacji czy można zainstalować namiot dachowy do wersji Platinum (2022)

W specyfikacji technicznej obciążenie statyczne jak i dynamiczne jest o wiele niższe niż w wersji Cross.

Namiot o jakim myślałem to iKamper Skycamp 3.0, waga samego namiotu to 74 kg

Statyczne dla Platinum 185 kg, dynamiczne 67,5

I bądź tu mądry :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.09.2022 o 11:48, SebastianLodz napisał:

Namiot o jakim myślałem to iKamper Skycamp 3.0, waga samego namiotu to 74 kg

Statyczne dla Platinum 185 kg, dynamiczne 67,5

I bądź tu mądry :)

Przymierzałem się do takiego, mam MY19 z mocniejszymi relingami. Koniec końców kupiłem "świeżego" T5 blaszaka i przerobiłem na Californię, OBK oczywiście zatrzymałem. Z punktu widzenia racjonalności zakupów strzał w kolano, ale zawsze chciałem mieć busa... Poza tym co to za fan Subaru co po cichu TDI-kiem nie jeździ :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Używam namiotu dachowego Na Foresterze 2020 . Namiot Wild Camp 160 Long. Najważniejsze w codziennym użytkowaniu jest obciążenie dynamiczne dachu. W foresterze to 80 kg. Czyli namiot w tym przypadku 74 plus belki i łapy. I jakieś śpiwory to daje 80-82 kg.

Natomiast obciążenie statyczne to z tego co pamiętam na forku 250 kg. Czyli 2 osoby dorosłe plus dziecko. W naszym przypadku to 150 kg plus oczywiście namiot 80 kg z belkami. To daje 230 kg. Jest zapas. Ale obciążenie statyczne jest dopuszczalne o wiele większe bo auto jak dachuje nie może ulec zgnieceniu. Dlatego spokojnie do spania może wejść do 300 kg i nic nie powinno się stać. (ale nie próbowaliśmy). Przy codziennej jeżdzie natomiast w aucie są spore przeciążenia i moim zdaniem ego obciążenia nie powinno się zbytnio przekraczać. Jeśli masz dopuszczalne obciążenie dachy dynamiczne 67,5 kg to możesz założyć tylko lekki namiot mały ok 140 szerokości w miękkiej obudowie. Zdarzają się takie o wadze 55 kg. Ja ze swoim namiotem jeździłem od kwietnia do końca września. Wszystko ok. Żadnych problemów. Trzeba tylko pamiętać żeby czasem sprawdzić czy się nie poluzował na relingach. Od drgań może.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
W dniu 8.09.2022 o 11:48, SebastianLodz napisał(a):

Przyłącze się do tematu...

Też szukam informacji czy można zainstalować namiot dachowy do wersji Platinum (2022)

W specyfikacji technicznej obciążenie statyczne jak i dynamiczne jest o wiele niższe niż w wersji Cross.

Namiot o jakim myślałem to iKamper Skycamp 3.0, waga samego namiotu to 74 kg

Statyczne dla Platinum 185 kg, dynamiczne 67,5

I bądź tu mądry :)

SkyCamp 3.0 mini wejdzie, poza tym ma mocowania na „szczypce kraba”, więc łatwo z mocowaniem. tylko zasadniczo na max 2+1. Ja wynająłem, żeby się poprzymierzać, polecam taką opcję 

4895E608-60D8-4EFF-98C8-D9CA51FA21AD.png

380001DE-3650-4F81-84D1-9BD6EC8A9BD0.jpeg

C8A82965-38CD-432B-9973-744AF6D5474A.jpeg

8F701E05-04D1-4213-BE28-A6D13B1E3352.jpeg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
SkyCamp 3.0 mini wejdzie, poza tym ma mocowania na „szczypce kraba”, więc łatwo z mocowaniem. tylko zasadniczo na max 2+1. Ja wynająłem, żeby się poprzymierzać, polecam taką opcję 

I co z tych przymiarek wyszło? Sprawdził się w boju?
Zakup ma sens, czy lepszy wynajem?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy ile i gdzie się go używa , jeśli podróżujesz dużo , to wygoda rozkładania/ składania + brak potrzeby szukania miejsca i względy bezpieczeństwa : mega atuty, chociaż 2 seconds decarhlonuitp tez szybko się rozkłada, a kosztuje 500 pln. Wynajem j.w , za nowy ponad 20 k, za tydzień wynajmu ok 1 k. Jeśli pół roku w nim śpisz to się opłaci kupić .

przy podróżach w górach warto uwzględnić 60 kg na dachu, szczególnie na trawersie. W trasie cicho i spalanie spoko, ma 33 cm wysokości, czyli tyle co najniższe boxy. warto dołożyć kliny poziomujące auto, żeby nie zjeżdżać w namiocie .

na razie zapowiada się , ze będę jeździł sam, wiec mogę spać w aucie lub namiocie obok. Dla zestawu 2+1 lub dwóch par , można połączyć namiot  dachowy z dodatkowym namiotem na ziemi 

Polecam wynajem na początek i podoświadczać samemu 
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...