Jump to content

Subaru Legacy IV 3.0 - rozkład masy

Benek96
 Share

Recommended Posts

Cześć. Nigdzie nie mogę znaleźć, może wiecie jaki jest rozkład masy w Subaru Legacy IV 3.0. Silnik duży, ciężki i przed przednią osią. Będzie bardzo podsterowny? 

Z góry dzieki za odp

Pozdrawiam 

Benek

3 godziny temu, Benek96 napisał:

Cześć. Nigdzie nie mogę znaleźć, może wiecie jaki jest rozkład masy w Subaru Legacy IV 3.0. Silnik duży, ciężki i przed przednią osią. Będzie bardzo podsterowny? 

Z góry dzieki za odp

Pozdrawiam 

Benek

Ryje przodem jak dzik w żołędzie

• Upvote 2

Wiem że to nigdy nie był i nie będzie gokart ale czy rzeczywiście czuć tą masę np w porównaniu do silnika 2.0 czy 2.5?

17 minut temu, Benek96 napisał:

Wiem że to nigdy nie był i nie będzie gokart ale czy rzeczywiście czuć tą masę np w porównaniu do silnika 2.0 czy 2.5?

Nie mam w sumie broszury do modelu EU, ale w przypadku modeli US różnica między GT  a 3.0R, oba z 5AT nie są duże - na poziomie ok 25kg. 

Zresztą, tak to wygląda:

Miedzy najcięższym GTB (6MT) a 3.0R (5AT) jest całe 7kg. Zresztą oba te modelu wychodziły na tych samych amorach i sprężynach.

Untitled.png

Edited by frisco

2 godziny temu, Neutrino33 napisał:

Silnik i skrzynia jest przed przednią osią

Silnik i owszem, ale skrzynia to akurat nie;) Dzwon skrzyni jest tuż przy ścianie grodziowej. Praktycznie każde subaru jest podsterowne, trochę się to da zniwelować (tylne staby, rozpórki), ale akurat utwardzanie przodu stabami i rozpórkami to chyba podsterowność powiększy....

40 minut temu, frisco napisał:

Silnik i owszem, ale skrzynia to akurat nie;) Dzwon skrzyni jest tuż przy ścianie grodziowej. Praktycznie każde subaru jest podsterowne, trochę się to da zniwelować (tylne staby, rozpórki), ale akurat utwardzanie przodu stabami i rozpórkami to chyba podsterowność powiększy....

Stabilizator zdecydowanie pogłębi skłonność do podsterowności/nadsterowności - w zależności od osi, na której jest założony. Rozpórka niekoniecznie, zwłaszcza jeśli jest elastyczna ^_^

14 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Rozpórka niekoniecznie, zwłaszcza jeśli jest elastyczna ^_^

Być może. Akurat rozpórek nie testowałem na swoim aucie.

Edited by frisco