Skocz do zawartości

Gry planszowe


RoadRunner

Rekomendowane odpowiedzi

14 godzin temu, malprz napisał:

Chyba mam inny punkt widzenia. Znacznie prostszy. Zawsze wydawało mi się, że każda gra kiedyś się kończy. Nawet jeśli trwa tydzień czy dwa lub czterdzieści czy pięć minut. Nie kojarzę też by każda, w którą grałam miałaby tylko jeden scenariusz. Wszystko zależy od nas, naszej błyskotliwości i popełnianych błędów. Dla mnie liczy się przede wszystkim zabawa, możliwość przebywania z innymi i wiecznie toczone rozmowy o pierdołach podczas jej trwania. Tak to widzę :)

Ostatnio przetestowałam na dzieciach "Prawo dżungli". Ubaw był po pachy gdy ktoś się pomylił i zgarnął za szybko totem. 

 

Gra gdzie masz element losowy nie jest grą skończoną. Szachy niestety nie mają elementu losowego a ze względu na dosyć małe pole gry i ograniczone ruchy figur oraz fakt, że wszystko mamy przed sobą jak na talerzu sprawia, że ilość ruchów do przodu jakie jesteśmy w stanie przewidzieć ogranicza tylko zdolność analityczna naszego mózgu...dobry komputer nie ma z tym problemu. Dlatego dobra maszyna zawsze wygra z człowiekiem w szachy ...ale 

 

Asimov machines.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lukaswoj napisał:

 

Właśnie szykuję się do zakupu.

Rozumiem, że posiadasz właśnie tę podlinkowaną wersję.

 

Opowiesz coś więcej o tej grze?

 

Grałeś może z dziećmi? Jeśli tak to w jakim wieku?

Posiadam tą wersję, myślałem nad kupnem najnowszej, ale polski dystrybutor na razie nie planuje wprowadzenia, a nie chciałem z UES'ów ściągać angielskojęzycznej, bo potem miałbym ograniczoną możliwość grania z ludkami ze wzgl. na język. Na razie za dużo niestety nie opowiem, bo dopiero odpakowałem, pooglądałem, przeczytałem instrukcje. Trzeba jakiś czas ze 4H wygospodarować żeby zagrać. Dzieci mam za małe jeszcze 1 i 3 lata, jakbym z synem zechciał zagrać, to by te grę w 30 sekund w garść wiórów obrócił :D

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, Juan Rapru napisał:

Jednak wpłynie. Na planszach większych (tzn licząc od 21x21) zamieniają się miejscami (w znaczeniu ważności) rejony wewnętrzne i zewnętrzne.

Zmienią się proporcje, ale ciągle, przynajmniej w partiach które śledziłem, rozpoczęcie jest od rogów. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.01.2022 o 09:07, RoadRunner napisał:

Zero improwizacji. I to mi się w szachach nie podoba

 

 

chyba myslimy o innych poziomach umiejetnosci szachowych

ja jestem totalnym amatorem i gram z innymi amatorami ktorzy trafiaja sie w zalodze

nie sadze zebysmy przeczytali wiecej niz 4-5 ksiazek o szachach i to wszyscy razem

troche wiedzy o otwarciach czy strategii liznalem z filmikow marianczella na judupie

a zeby nie bylo za prosto to czasem zaczynamy gre bez obu goncow albo bez gonca c i wiezy h

dokladnie to samo moge napisac o go, gramy amatorsko bez napinki - no chyba ze wleci 100euro do puli    :D

 

tapatalked

verstuurd vanaf mijn iphone

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Zajalem zaszczytne drugie miejsce w turnieju szachowym zorganizowanym przez naszego starego

Na 11 partii wygralem 3, zremisowalem 1 no i niestety 7 przegralem

Moja wygrana

sake.jpg.7f05c9a560ec58bb6d39731057b76327.jpg

Za 1 miejsce byly 3 takie flaszki

Startowalo nas dwoch tzn stary i ja ale wicemistrzostwo to wicemistrzostwo   :drinks:

 

tapatalked

 

  • Zdrówko! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...