Skocz do zawartości

Po prostu .... MUZYKA ....


piwozniak

Rekomendowane odpowiedzi

Przy okazji - z radością stwierdziłem, że poznańska stacja Politechniki - zwana Afera  - nadal i od lat utrzymuje audycję Andrzeja Masłowskiego "Nawiedzone studio". To człowiek o równie fascynującym głosie co Piotr Kaczkowski - który dał mi poznać wiele niszowych zespołów z rocka progresywnego.  Niedziela godzina 22.00. Jest streaming w necie. 

Jeśli ktoś ma czas - to polecam!

  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I sie atmosfera nostalgiczna widze ma dobrze i nie odpuszcza :)

 

Tak wiec w nurcie obecnym watku ....

 

Co roku w Mountain View (CA) byl weekendowy koncert... akustyczny, organizowany przez Youngow :) (Neila i Pegi).

Zawsze bylo duzo fajnych kapel i wykonawcow, roznie to bylo w roznych latach ale na przestrzeni lat grali m in

Van Halen

Pearl Jam

Springsteen

Billy Idol

Dylan

Tom Petty

Red Hot Chili Peppers

Tracy Chapman

REM

Elton John

David Bowie

Green Day

Cheryl Crow

... i lista sie ciagnie i ciagnie....

 

Fajny amfiteatr, kupe rodzin z dzieciakami, kompletny luz, jedna wielka zielarnia :)

Pelno ciekawych ludzi dookola. Nigdy nie wiadomo na kogo sie trafi bedac u wodopoju w celu uzupelnienia plynow elektrolitycznych...

 

Ciezko znalezc cos w dobrej jakosci ale to moze oddaje atmosfere miejsca... taka malo znana garazowa kapelka..

 

 

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio jestem calkowicie zafascynowany jej glosem, zreszta juz ostatnio cos tu postowalem.

Za kazdym razem kompletny opad szczeny.

 

Pomijam te kawalki ktore mnie nie interesuja, i cale te swiecenie golym cyc... no tego, ten, ale kurcze, spiewac to ona potrafi.

@malprz juz meczylem probka, wiec teraz cos innego ale nawiazuje...

 

 

 

 

Z drugiej strony chyba i do estetow sie nadaje...

 

Bardzo uniwersalne jak widac, tfu! slychac!

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, piwozniak napisał:

Z drugiej strony chyba i do estetow sie nadaje...

Ja i tak za każdym razem przypominam sobie Hannah Montana z nią w roli głównej, jak była dzieckiem. Moja córka to pasjami oglądała :mrgreen:

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta tez umi spiewac :D

(a i chlopaki sie nie obijaja)

 

 

 

 

 

I dobranac pchly na noc ide robic kolejne podejscie do Gwiezdnych Wojen. Uparlem sie zeby to chronologicznie obejrzec ale pierwsza czesc to kompletne dno, nie moge do konca tego dotrwac, no nic podejscie n-te..

 

 

Edytowane przez piwozniak
  • Lajk 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, piwozniak napisał:

Ta tez umi spiewac :D

 

 

 

 

I dobranac pchly na noc ide robic kolejne podejscie do Gwiezdnych Wojen. Uparlem sie zeby to chronologicznie obejrzec ale pierwsza czesc to kompletne dno, nie moge do konca tego dotrwac, no nic podejscie n-te..

 

 

 

Ze ścieżki Mocy zbaczać nie warto...cierpliwości i wytrwałości życzę ci ...oraz miłego seansu ^_^

  • Haha 1
  • Zdrówko! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jeszcze jeden wywiad. :)

 

 

 

EDIT..

 

Co mnie wlasnie zyciowo zainspirowalo do wielkiej rzeczy.

 

Czas zadzwonic do kumpla, ostatnio zwolnilo sie u niego miejsce (lepsza polowa opuscila lokum pernamentnie), posluchac muzyki i moze wlaczyc w to wsciekle psy. Bo wsciekle psy sa naprawde zaskakujaco fajne. Szczegolnie do moemntu kiedy trzeba wstac i wtedy wlasnie objawia sie ten element zaskoczenia.

 

 

Edytowane przez piwozniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Neutrino33 napisał:

Brakuje odpowiedniej kompanii ^_^

Raczej psychofanów :P;) 

 

Edit:

Muzycznie utkwiłam dziś na tym zespole. Dla mnie klasyk, dla innych pewnie też :) 

 

 

Edytowane przez malprz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz....

 

Tu raczej chodzi o to ze od trzeciej czesci, gdzies tak od polowy :) juz jest OK, ale pierwsza jest kompletnie z czapy, te droidy pippippi tipip tum tum, albo te zamiany glow droida i c3po (to akurat moze nie w tej czesci), albo eeeh, i te emocje mlodego skywalkera jak na grzybach. 

 

Jak juz sie zrobil zly to jakos mu idzie, ale wczesniej wyraznie jasna strona szmocy mu nie lezy :)

 

Ale za to sciezka dzwiekowa trzyma poziom jak jasna cholera. Zauwazcie kiedy pojawia sie dopiero imperial march.

 

Wczesniej jak mlody sie wkurza jest przemyconych fajnie pare nut... 

 

Gdzies tak od 02:00..

 

Cos wspanialego.

 

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, malprz napisał:

Raczej psychofanów :P;) 

 

Edit:

Muzycznie utkwiłam dziś na tym zespole. Dla mnie klasyk, dla innych pewnie też :) 

 

 

 

Bo jako stare dziady (nie Ty oczywiscie) mozemy pomarudzic ze teraz tak sie nie gra i chyba naprawde teraz tak sie nie gra.

Po pierwsze za dlugie, po drugie nie idealne, po trzecie co laczy sie z pierwszym nie radiowe, itd itp.

 

Pewien jestem ze teraz tez jest kupe fajnych nowych rzeczy, ale ja sie chyba zatrzymalem w rozwoju na pewnym etapie i nawet za bardzo nie slucham nowosci :( i calkiem mi z tym dobrze :)

 

Wiekszosc tych nowych kawalkow po prostu nie jest autentyczna, brakuje rock'n rolla w szerszym kontekscie, muzyka jest prze-produkowana, dopieszczona w studio, przegieta w wiekszosci przypadkow, w sensie takim ze musimy tam dorzucic jakies ps ps ps ps, cyk cyk cyk, i takie tam duperszmity. Tak samo covery, kto bardziej powygina klasyka, takie bulke przez bibulke z wisienka zdjeta z tortu i na tym zakalcu pieprznieta.

 

I wlasnie jak to pisze juz do mnie dotarlo czego mi jako staremu dziadowi brakuje w "dzisiejszej" muzyce.

A mianowicie: PRZESTRZENI i OPOWIESCI. Muzyka nie zabiera Cie juz w podroz tylko raczej musisz sie trzymac zeby nie odpasc i caly czas sie skupiasz na tym, bo pelno jest po prostu dzwiekow :) Zero czasu na wlasne "odplywy" :D

 

Przynajmniej w wiekszosci.

Greta daje rade, ale to jakby odgrzany kotlet, super odgrzany i pyszny ale jednak to nie to samo:

 

 

 

 

Dlatego np to:

 

 

po tylu latach brzmi fenomenalnie.

 

Dobra, koncze zrzedzenie, ide kosic trawnik.

 

  • Super! 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, piwozniak napisał:

Greta daje rade, ale to jakby odgrzany kotlet, super odgrzany i pyszny ale jednak to nie to samo

Prawda, to już nie to samo aczy.. "Flower Power" jest dość ciekawa. Dam im drugą szansę.

 

Edit:
A teraz coś lekkiego i wesołego :rolleyes:

 

 

 

A na koniec coś spokojnego. Dla mnie idealne na wyciszenie po ciężkim dniu.

 

 

Edit cd..
 

 

Edytowane przez malprz
  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Neutrino33 napisał:

Bardzo "niepopularny" utwór tej kapeli, przede wszystkim chyba ze względu na długość, ale zapewne też złożoność ...mnie przypomina niektóre numery z lat 70-tych, których długość i epicki charakter wykluczały je jako utwory radiowe

 

 

 

o to to !

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja dzisiaj majac dzien wyjazdowo-siedzacy-w-aucie, jakos zapodalem sobie BIlly Idola - plyta z Biedronki, jakies best of ... :)

 

Rebel Yell....

Tak gdzies od 2:50 ....

.....

 

I walked the world for you, babe
A thousand miles with you
I dried your tears of pain, babe
A million times for you
I'd sell my soul for you, babe
For money to burn for you
I'd give you all and have none, babe
Just to, just to, just to, a-just to, to have you here by me
Because

 

....

 

Strasznie lubie ten fragment. Cos w nim jest :)

 

 

 

 

A potem cos takiego sie trafilo:

 

 

Mowiac o radiowych kawalkach :)

 

Idealne do auta!

 

 

 

 

 

 

  • Zdrówko! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie po dwudniowym weselu, na którym było tylko disco polo i na którym gitarzysta profanował pięknego Stratocastera tym badziewiem, robię sobie od wczoraj detoks za pomocą mixu System of a Down, POD i Korna. 

 

 

  • Super! 1
  • Zdrówko! 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to zostawiam szanowne grono przy tym oto wygibasie muzycznym (az sie prosi o jakis ciezki cover):

 

 

@Neutrino33

Zamelduje Ci juz ze tak powiem "osobiscie" ze mam zaliczone pierwsze 3 czesci gwiezdnych, Hana Solo (spoko IMHO) rowniez i siedze sobie nad Obi Wanem (i chyba konsensus jest wieszania psow na tym, ale mi sie kurcze bardzo podoba)

 

 

 

  • Super! 1
  • Lajk 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...