Skocz do zawartości

wtryski


Rafal Wierzba

Rekomendowane odpowiedzi

Też mam przekroczenia CO i węglowodorów w spalinach i inne objawy wskazujące na "lejący" wtrysk lub wtryski.

Swoje będę wysyłał do sprawdzenia i regeneracji o ile będzie możliwa.

Cena nowych do mojego forka zabija, wg. info z ASO to 840 PLN/szt. i 6 tygodni oczekiwania bo oczywiście nie ma ich w kraju.

 

Pozdrawiam,

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie, dołączam do grupy wysokiego CO i węglowodorów:-(. u mnie wyszło na benzynie trochę przekroczone a na gazie znacznie (chodzi o węglowodory), Diagnosta sugerował wymianę świec, co nie jest najłatwiejsze przy naszych silnikach (mój EJ20f). rozmawiałem z kolegą mechanikiem i sugeruje zrobić jeszcze raz analizę spalin tylko na dobrze rozgrzanym silniku (podjechałem na stację diagnostyczną położoną 2,5 km od domu i stałem z pół godziny w kolejce) bo przy jakiś problemach ze spalaniem powinien pojawić się jakiś check engine. Dziś zrobię analizę ponownie, dopiszę co z tego wynikło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 16.11.2021 o 10:14, badul napisał:

Diagnosta sugerował wymianę świec, co nie jest najłatwiejsze przy naszych silnikach (mój EJ20f). 

Nie przesadzajmy. W prawdzie operacji na sercu nikomu nie zrobię ale w miarę ogarnięty manualnie jestem i robiąc to pierwszy raz w życiu zajęło mi to 1.5h 

 

Problem stwarzają tylko drugi i trzeci ale przy odpowiedniej ilości dobranych przedłużek to też nie będzie problem. Jak zwykle problem nie leży w samej robocie a w narzędziach. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...