Skocz do zawartości

Jakie koła i opony do podniesionego forestera SF


Domanos

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 3.09.2021 o 16:45, Pawel.wro napisał:

Jak chcesz mam Ori felgi stalowe Subaru 16” pomalowane na czarno. Opona 65

Ja swojego podniosłem 4cm na ironmanach. Jest lepiej, za to twardziej

IMG_20201226_132008063.jpg

Jak podniosłes na iromanach 4 cm ? z tego co widziałem ironman podnosi + 35 mm, chya że dałeś podkładki, podobno ironman w rzeczywistości podnosi tylko 2 cm. tak powiedział  mi gościu, który taki zestaw założył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Domanos napisał:

W końcu projekt liftu zakończony, 5cm, felgi ATS Radial 7jx16 ET38,  opony Falken Wildpeak A/T

241633059_208571774641176_8080333218793851951_n.jpg

O właśnie, odpowiedz coś o tych oponach, chciałem takie kupić? Jak jeździ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kriskristoffers napisał:

O właśnie, odpowiedz coś o tych oponach, chciałem takie kupić? Jak jeździ?

Mam je dopiero kilka dni, na razie tylko włóczyłem sie na nich po mieście, w ciepłe dni i obecnie mogę tylko napisać, że co do asfaltu przy  prędkości miejskiej są zasakujące ciche, nie słyszę prawie żadnej różnicy pomiędzy tymi które miałem wczesniej czyli typowymi szosówkami. 

Edytowane przez Domanos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, rybakmj napisał:

To opona 215/65r16 ?

Na tych alu ,koło licuje sie z błotnikiem,czy jest jeszcze troche miejsca ?

Ładnie to wygląda.

teraz jest zapas, przy skręcaniu też, nigdzie nie szoruje, wczesniej przy felgach 17 z et48 i oponami 225/55 szorowało koło o tylni amor po lifcie i z przodu o błotnik 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
W dniu 30.01.2022 o 18:22, ero2 napisał:

Cześć wszystkim podłącz się pod temat mam w planach lift i napotkałem pewien problem otóż ciężko znaleźć felgi z mniejszym et. Na początku forumowicz pisał o przerobieniu felg pytanko gdzie przerabiałeś felgi i jakie finalnie et ci wyszło?

Ogólnie same liftowanie o ile nie wsadzasz czegoś większego niż 215 75 15 nie wymaga innego et niż seryjne. Ja mam dystanse 25mm ale to raczej dla efektu wizualnego. Poszerzyć możesz stalowe felgi dodając im rant od zewnętrznej strony. Wtedy bierzesz dane wyjściowej felgi - szerokość podaną w calach i et czyli odsunięcie od środka w milimetrach, zakładasz o ile poszerzasz i obliczasz sobie gdzie wypada nowy środek itd. A jak nie chcesz się bawić w takie coś a zależy tobie na niskim et to polecam felgi stalowe od audi (chyba model a1) tam et wynosi 29.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, matmat napisał:

Ogólnie same liftowanie o ile nie wsadzasz czegoś większego niż 215 75 15 nie wymaga innego et niż seryjne. Ja mam dystanse 25mm ale to raczej dla efektu wizualnego. Poszerzyć możesz stalowe felgi dodając im rant od zewnętrznej strony. Wtedy bierzesz dane wyjściowej felgi - szerokość podaną w calach i et czyli odsunięcie od środka w milimetrach, zakładasz o ile poszerzasz i obliczasz sobie gdzie wypada nowy środek itd. A jak nie chcesz się bawić w takie coś a zależy tobie na niskim et to polecam felgi stalowe od audi (chyba model a1) tam et wynosi 29.

Planuje włożyć 235/75 r15 mt albo jak się zmieszczą 245/75 r15 mt do tego oczywiście amortyzatory z SG i jeszcze zastanawiam się nad sprężynami iron +35. Tak apropo ma sf czy ktoś zmieścił w sf 245/75 r15?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, ero2 napisał:

Planuje włożyć 235/75 r15 mt albo jak się zmieszczą 245/75 r15 mt do tego oczywiście amortyzatory z SG i jeszcze zastanawiam się nad sprężynami iron +35. Tak apropo ma sf czy ktoś zmieścił w sf 245/75 r15?

Ja nie wiem jak to upychać, ale na FB masz stronkę : Lifted Subaru Polska i tam jest sporo sf na oponach mt, myślę, że coś tam doradzą albo w komentarzach archiwalnych sporo wiadomości znajdziesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To akurat nie moje ale kolegi z innego forum. Ta trochę powycinane niestety mnie też to czeka ale nie martwię się bo i tak mam tam dziury które będę łatał przy okazji konserwacji podwozia :D więc coś podrobiony żeby nie było. Zobaczymy co z tego wyjdzie czekam na opony i będziemy się brać za lift 5 cali i konserwacji .Jak wszystko poogarniam to wrzucę fotki i będę służył radą co zepsulem i jak naprawiłem :biglol: i z jakiej strony to ugryzc:D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie,rozmiar 215/70r15 czy 205/75r15 ? Cenowo różnica kosmetyczna. Lift 40mm.  Felg jeszcze nie mam,ale cel 6.5/7 cali z et poniżej 40.

 

Ps. Jakby był ktoś chętny,mam toyo at+ 215/65r16 z 2021r  po przebiegu max 3tys km. Cena myślę atrakcyjna.

Edytowane przez rybakmj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...