Jump to content

Legacy IV - falowanie obrotów


xeriner0098

Recommended Posts

Witam Was, posiadam Legacy czwartej generacji, z silnikiem 2.0, 165 koni, z fabryczną instalacją gazową. Jakiś czas temu zaobserwowałem falowanie obrotów na biegu jałowym. Przy zatrzymywaniu się, wciskaniu sprzęgła, spadają one prawie do zera, przy dłuższym postoju utrzymują się różnie, od 800, do 2000 obrotów. Zdarza się również samoczynne wzrastanie obrotów do 3-4 tysięcy w momentach gdy nie naciskam pedału gazu. Raz zdarzyło się, że na desce pojawił się check engine. Czyściłem już przepustnicę, nic nie pomogło. Postanowiłem sprawdzić auto za pomocą skanera obd, pojawił się błąd czujnika położenia przepustnicy, z tego co wiem w tym aucie jest przepustnica elektroniczna i kompletnie nie mam pomysłu gdzie szukać tego czujnika. Czy jest on wymienny, czy należy wymienić całą przepustnicę? Szukałem w internecie, ale nie znalazłem nigdzie samego czujnika. Może ktoś z was ma wiedzę co powinienem zrobić?

IMG_20210416_184850.jpg

Link to comment
Share on other sites

Czujnik musi być na przepustnicy. Wpisz w google obrazkach "przepustnica" do twojego modelu, a w drugiej zakładce "czujnik położenia przepustnicy" i będziesz widział który to. 
Tutaj znajdziesz po numerze VIN https://partsouq.com/en/catalog/genuine/locate?c=Subaru
Pedał gazu ma swój własny potencjometr, on też czasem zaciera się. 
Więc tak jak kolega wyżej napisał: czyszczenie styków (kostek) czujnika przepustnicy i pedału gazu. Też po czyszczeniu można adaptację przepustnicy zrobić, może coś pomoże. 
Jak nie, to wymiana czujnika przepustnicy i/lub pedału gazu.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
  • Recently Browsing   0 members

    • No registered users viewing this page.
×
×
  • Create New...