Skocz do zawartości

czy macie autocasco ??


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

z racji tego ze auto bede kupowal w kredycie napewno zmusza mnie do AC :???: generalnie nie jestem zwolennikiem tego typu haraczy... no ale jak trzeba bedzie to co zrobie. Nie mam zadnych znizek, 24 lata, prawko od 6, zadnych szkod itp. Ile zaplace jak auto bedzie mialo wartosc ok. 70k ??

 

PS jest na forum jakis posrednik ubezpieczeniowy ?? po co mam dac zarabiac obcym...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Odpowiedzi 70
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Lat mam podobnie, prawko lat 7, ubezpieczyciele sądzą że bezwypadkowo (o wszystkim wiedzieć nie muszą ;) ), auto wartość ok 35tys. ubezpieczone w PZU (30% zwyżki za wiek do 26 roku życia)

i teraz usiądź...

 

rocznie oc+ac+nw = prawie 7tys.

:roll:

Wskazówka praktyczna: Hestia ma zwyżkę do 25 roku życia. Jeżeli masz ukończone 24 i w okresie trwania wykupionej polisy (czyli rok ;) ) ukończysz 25, to już nie masz zwyżki. Z tego co wiem Hestia ma tę granicę wieku najniższą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam ac z pzu troche pokombinowane. Normalnie zaplacilbym mnostwo kasy, ale dokonalem pewnych operacji, ktore drastycznie kwote obnizyly:

1. podpisanie umowy wspolwlasnosci z osoba, ktora posiada max znizki

2. zanizylem wartosc ubezpieczenia auta, przez co stawka spadla

3. ustalilem ze szkody do 20% wartosci ubezpieczenia pokrywam ja- jesli szkoda bedzie wieksza niz 20% ubezpieczalnia pokrywa calosc szkody.

 

wprawdzie takie ac jest kiepskie, ale zawsze w przypadku np. kradziezy lub mega dzwona bedzie kasa.

 

jest jeszcze mozliwosc aby ustalic % kwoty, ktora w przypadku wypadku zostanie odjeta od wyplacanej sumy np: uszkodzenia za 10tys ustalies 10% wiec ubezpieczalnia wyplaca Ci 9tys.

 

mam nadzieje ze info sie przyda.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz usiądź...

 

rocznie oc+ac+nw = prawie 7tys.

 

WOW! Tyle to ja za nowego WRXa płacę! :shock:

Bo stara dupa jesteś :twisted::mrgreen:

 

Co fakt, to fakt... :sad:

 

 

:mrgreen: :razz:

Ubezpieczalnie są niestety bezwzględne ;)

Za to szanownypanagentpzu powiedział mi podczas wypełniania polisy: wie pani... może byśmy coś oszczędzili gdyby pani męża miała... albo chociaż dziecko :shock: :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i teraz usiądź...

 

rocznie oc+ac+nw = prawie 7tys.

 

WOW! Tyle to ja za nowego WRXa płacę! :shock:

Bo stara dupa jesteś :twisted::mrgreen:

Też stary jestem, ale leasing mi dodatkowo załatwia niską składkę - cosik kole 5 kPLN

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wprawdzie takie ac jest kiepskie, ale zawsze w przypadku np. kradziezy lub mega dzwona bedzie kasa

 

Może być w przypadku dzwona jednak kiepska kasa o czym miałem możliwość się przekonać. Są różne kruczki. Np. przypieprzą się do przekroczenia prędkości o 30 km/h w stosunku do prędkości dozwolonej i masz 25% odszkodowania w plecy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sti 2003 wartość polisy 80.tys składka rozna bez zniżek acocnw 6800 jakoś uwaga konsumowana kwota ubezpieczenia zyli po dzwonie np trzeba doubezpieczyc bank wskazał towarzystwa z którymi można zawrzeć umowę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

easing mi dodatkowo załatwia niską składkę - cosik kole 5 kPLN

Bo to nie Ty jesteś właścicielem, a firma leasingowa i niska składka jest nie dla Ciebie, a dla niej 8).

Wiem i bardzo podoba mi się ten układ :grin:

Wcześniej płaciłem około 2 razy większe (procentowo od wartości) ubezpieczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakieś 2 lata temu odwiedziłem PZU w celu dowiedzenia się po ile AC. Po tyle i tyle ale jeśli Pan chce tylko ubezp. na wypadek kradzieży to można i była to kwota dużo niższa od klasycznego AC. Ile % - nie pamiętam, w każdym razie nie płacę żadnego AC w tej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I co w razie kradzieży oddają 30% wartości auta?

 

Aż tak źle to nie jest - niższa składka jest dlatego, że ryzyko jest niższe. Dlaczego np. za ubezpieczenie mieszkania płacisz jakieś grosze, będące ułamkiem procenta jego wartość? Ano dlatego, że ryzyko, że Ci doszczętnie spłonie / zawali się jest bardzo niskie, mimo wysokiej wartości przedmiotu ubezpieczenia 8).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

generalnie nie jestem zwolennikiem tego typu haraczy...

Tak z ciekawości zapytam. Jaki znasz lepszy sposób na zabezpieczenie się przed kradzieżą?

Trochę szkoda jak 70 tys. ktoś sobie pożyczy i nie odda!

 

 

daje rade sam upilnowac :wink: a jakby juz ktos "pozyczyl" to napewno odda :twisted:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...