Jump to content

Ile kosztuje transport tirem?

Fido__

Recommended Posts

To zależy czy w dachówce są jakieś ziółka ukryte :mrgreen:

A serio to - naprawdę dachówka w Polsce jest już droższa od tej niemieckiej ?? :shock:

Żadnych ziółek :mrgreen:

Wybrany przeze mnie model kosztuje w polsce 3,23 zł/szt i jest nie do dostania. To samo w niemczech 0,65 EUR i stoi na placu. Obie ceny brutto. Kurde, żeby w normalnym kraju takie cuda robić... Normalnie II PRL

Zadzwoń do 3-4 spedycji i zapytaj (różnice do 30% dochodzą), musisz podac dokładny adres załadunku i rozładunku - wtedy wyliczą ci dokładnie - od tego głównie cena zależy. Czy są korki po drodze, autostrady itp. Cena zwykle jest za całe auto (33 palety - taki duży tir z naczepą) lub za paletę - ale wychodzi dużo drożej.

Pozdro.

zalezy skad chcesz auto wyslac i dokad

po pierwsze troche kiepski czas trafiles - malo jest aut w reichu, co za soba pociaga wyzsze ceny

z okolic frankfurtu n/menem do wafki auto 13,6 metra 24t ladownosci ok 70 cbm objetosci kosztuje teraz od 950-1100 EUR a niektrorzy przwwozanicy krzycza nawet 1200-1300 EUR

powalilo ich zupelnie

Z tego co wiem to spedycja polska bierze za taki kurs około 600-800 Euro przy np na trasie Ingolstadt Katowice. Ale pomyśl o doładunku to będzie taniej.

dawno i nie prawda ;) od jakiegos miesiaca ceny poszlu duzo duzo do gory - powod brak polskich aut w niemczech :roll:

zalezy skad chcesz auto wyslac i dokad

po pierwsze troche kiepski czas trafiles - malo jest aut w reichu, co za soba pociaga wyzsze ceny

z okolic frankfurtu n/menem do wafki auto 13,6 metra 24t ladownosci ok 70 cbm objetosci kosztuje teraz od 950-1100 EUR a niektrorzy przwwozanicy krzycza nawet 1200-1300 EUR

powalilo ich zupelnie

Adaś, wysłałam już Fido__ PW z namiarami na Andrzeja :wink:

Dzięki wszystkim za pomoc. Jak zwykle się okazało, że można liczyć na dobre forumowe dusze :grin: Temat zupełnie mi obcy, nagle stał się całkiem przystępny :grin:

Z tirami powrotnymi z Niemiec na dziś jest dość kulawo. Z innych kierunków nie ma większych problemów, ostatnio na Niemca czekałem ponad 2 tygodnie a w tym czasie od ręki miałem tiry z Austrii, Szwecji i z Włoch. Ponoć z Niemiec idzie teraz do nas własnie duża ilość budowlanki, to podbiło ceny transportu i spowodowało trudności na tej linii.