Skocz do zawartości

Czy subaru to dobry wybór?


haskii

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 4.01.2021 o 10:57, haskii napisał:

Innym samochodem, nad którym myślę to volvo v50, ale wiem, że nie jest to forum volvo, także nie będę się tutaj rozpisywał :D Chyba, że ktoś miał taki model volvo, oraz subaru i podpowiedziałby, co dla takiej osoby jak ja będzie lepsze.

 

Przy zakupie auta w takich pieniążkach musisz sobie odpowiedzieć na pytanie czy napęd na 4 koła jest Tobie potrzebny? Mieszkam w Poznaniu i do codziennej eksploatacji SAWD nie jest mi potrzebne natomiast jeżeli mieszkasz w górach czy dojeżdżasz przez lasy, polne drogi to jak najbardziej napęd na wszystkie koła jest wskazany.

 

Koszty części Volvo czy Subaru są podobne tarcze, klocki, stabilizatory, amortyzatory. Na pewno w Volvo z przednim napędem koszty wymiany sprzęgła rozrządu, będą niższe. Nie wiem jak w Volvo wygląda regulacją zaworów bo w Subaru jest to bardzo utrudnione. 

 

Przy zakupie Subaru musisz zwrócić uwagę na sprzęgło, skrzynie biegów i napędy. Ważne jest żeby Subaru nie pociło się w okolicy kolektorów wydechowych (sprawdzisz na podnośniki)

 

 

 

Moi znajomi posiadali V50 II generacji (2004-2012) i kilka razy mieli problem z odpaleniem auta. Powód był taki, że kanały odprowadzające deszczówkę z szyberdachu zapchały się przez co w środku była woda. Zablokowała się blokada kierownicy ale pomógł młotek żeby zaczep puścił. Wadą tego modelu są kiepskiej jakości wtyczki. W tylniej klapie potrafią przetrzeć się kable. Po wyskoczeniu check engine auto potrafi zablokować panel sterowania radia i nawiewów. W skrócie jest bardzo dużo elektroniki w porównaniu do Subaru (mojej Imprezy).

 

Jako plus bardzo dobra blach i dużo lepszy lakier niż w Subaru. Auto dzieli płytę podłogową z Fordem Fokusem i Mazdą 3 więc części nie zabraknie.

 

 Jeżdżę Volvo S40 AWD.

 

Pozdrawiam 

 

Kuba

 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale sobie mysle jeszcze, ze jak chcesz subaru to bierz subaru. Ja pierwsze subaru bralem , forestera 06 158km i serwis jego nie roznil sie jakos znacznie od serwisu za opla astre F ktroego wtedy mialem, czy cliowke zony, oczywiscie ciut drozej bylo , ale nie zabijalo. Warto bylo. 

4x4 przydaje sie raz na ruski rok, ale czasem w nieprzewidzianych sytuacjach na drodze auto jest niesamowicie stabilne, jakies nagle omijanie, to bezkonkurencyne auto. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...