Skocz do zawartości

Czujnik temperatury oleju


skrzydlatybog

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, rozważam zakup wskaźnika temperatury oleju. Trochę poczytałem różne wątki i wszystko się kręci wokół defi, stri, greddy, apexi. Znalazłem wskaźnik stri za 600zl i to najtańsza opcja z tych "drogich". Za to internet zasypany jest wszelkiej maści taniochą za 200zł +/-. Chciałbym się upewnić, czy pojawiły się jakieś firmy warte uwagi, które są konkurencyjne pod względem dokładności, czy jedyną słuszną opcją są wcześniej wymienieni liderzy?

 

E/ Moja uwagę przykuły zegary od d1 spec. Koszt interesującego mnie to 300zł, jakby nie było połowa mniej i czy ma ktoś jakieś informacje, jak takie zabawki się sprawdzają, czy są wiarygodne?

Edytowane przez skrzydlatybog
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.10.2020 o 23:30, skrzydlatybog napisał:

Witam, rozważam zakup wskaźnika temperatury oleju. Trochę poczytałem różne wątki i wszystko się kręci wokół defi, stri, greddy, apexi. Znalazłem wskaźnik stri za 600zl i to najtańsza opcja z tych "drogich". Za to internet zasypany jest wszelkiej maści taniochą za 200zł +/-. Chciałbym się upewnić, czy pojawiły się jakieś firmy warte uwagi, które są konkurencyjne pod względem dokładności, czy jedyną słuszną opcją są wcześniej wymienieni liderzy?

 

E/ Moja uwagę przykuły zegary od d1 spec. Koszt interesującego mnie to 300zł, jakby nie było połowa mniej i czy ma ktoś jakieś informacje, jak takie zabawki się sprawdzają, czy są wiarygodne?

Wbrew temu co wiele osób mówi niektóre chińczyki są całkiem dokładne. Tylko trzeba szukać wersji na silniczku ktokowym (stepper motor). Nawet Autogauge w tej wersji jest całkiem dokładne. A STRI to trochę droższy chińczyk o podobnej dokładności. Natomiast nie polecam innych wersji bo nadają się tylko do lansu a nie mierzenia czegokolwiek. 

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem. Dziękuję za wypowiedzi. Jeszcze jedno pytanko - w jaki sposób albo przy pomocy jakich narzędzi można sprawdzić wiarygodność takiego zegara? Zamierzam zakładać za pośrednictwem warsztatu i liczę, że będą mogli jakoś to sprawdzić, ale zawierzając tej zabawce, wolałbym mieć pewność, że nie robi mnie w przysłowiowego pręta :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, skwaro napisał:

W manualu serwisowym masz opisaną procedurę pomiaru ciśnienia oleju, robisz pomiar i porównujesz wyniki z dodatkowym zegarem. 

Tylko, że mnie interesuje temperatura oleju i nie wiem, czy to jest równie proste do sprawdzenia 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, skrzydlatybog napisał:

Tylko, że mnie interesuje temperatura oleju i nie wiem, czy to jest równie proste do sprawdzenia 

Ok, jakimś cudem myślałem że chodzi o ciśnienie. W przypadku temperatury nie potrzebujesz jakiejś strasznie dużej dokładności, +/- kilka stopni Ci nie zrobi różnicy, bo taki zegar ma pokazać kiedy możesz zacząć upałać i kiedy odpuścić bo olej się przegrzewa. Najprościej chyba będzie porównać pobierając odrobinę oleju i zmierzyć termometrem, nigdy tego nie robiłem :)

  • Super! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temperaturę brałbym jakiegoś chinola, tak jak wyżej kolega napisal to nie jest jakiś kluczowy parametr i +-5°C nie zmieni jakoś diametralnie niczego. Ja bym na Twoim miejscu celował e jakiegoś autogauge z lepszej serii, fajnie, żeby miał warning, żebyś wiedział kiedy odpuścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, barbapapa11 napisał:

Temperaturę brałbym jakiegoś chinola, tak jak wyżej kolega napisal to nie jest jakiś kluczowy parametr i +-5°C nie zmieni jakoś diametralnie niczego. Ja bym na Twoim miejscu celował e jakiegoś autogauge z lepszej serii, fajnie, żeby miał warning, żebyś wiedział kiedy odpuścić.

Z Auto gauge w grę wchodzi tylko seria Stepper Motor Warning odrobinę droższa Peak. Obie mają konfigurowalne ostrzeżenia. Ich dokładność jest niewiele niższa niż Defi (tak, sprawdzałem m.in boost i ciśnienie oleju) . Wszystkie inne serie z tej firmy to badziewie, które nie jest warte uwagi. 

Edytowane przez skwaro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...