Skocz do zawartości

Radio w Legacy - dlaczego brzeczą głośniki :-(


Rekomendowane odpowiedzi

Uzyte przewody to juz nie produkowany kabel Basic Silver Line ,malo komu znany ale dobry ,przekroj 2x2,5mm2 i 5mm2 na subwooferze. Moja instalacja nie nalezy sie kierowac bo to jest kosmos cenowy jak i w przerabianiu auta:)

Takie projekty są najlepsze :smile: - napisz coś więcej o całej instalacji. A koszty - wiadomo - żadne hobby nie jest racjonalnie wytłumaczalne :mrgreen:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pedro ,moja podsufitka siedzi cicho ,za to podlotkietnik daje do pieca ostro:)

Dwa słowa o instalacji. Jednostka główna to Sony cdx-c90r ,jedna z najlepszych kiedys i bardzo dobra do dzis,rok prod 1998,podlaczony jest do niej procesor Sony XDP4000x. Zestaw glosnikow wysokotonowych Scan Speak R2904/7000 okrzykniety najlepszym tweeterem klasy hi end ,pasmo przenoszenia siega ponad 40 khz.Glosniki nisko-sredniotonowe to prawdziwy rarytas, sa to konstrukcje marki Gorlich recznie produkowane przez Hansa Gorlica w jego piwnicy.Korzenie tych glosnikow siegaja 1935 roku XXwieku, do dzis sa produkowane w nie zmienionej postaci. Ich membrana (to srebrne) nigdy nie wazy wiecej niz 2 gramy (!!!) przez co precyzja brzmienia jest niewiarygodna. Te glosniki rowniez przez wielu uznawane sa za niedoscigniony wzorzec. Tej samej marki jest glosnik subwooferowy.

Wzmacniacze to recznie produkowane w Anglii Genesisy w ilosc 3 sztuk ,Dual MOno (150W na kanal) zasila tweetery ,Dual MOno Extreme (350W na kanal) zasila 16tki i Monoblock (500W) zasila subwoofer. Wymieniony zostal akumulator fabryczny na Exide MAximma 900DC a takze dodany drugi maly ,zelowy w bagazniku. Sa takze 2 kondesatory o pojemonosci 3F.Zasilanie biegnie kablem o przekroju 53 mm2. Drzwi przednie i tylna klapa wytlumione Dynamat Extreme +Dynaxorb za 16tkami.

Szczerze mowiac ,mam ten system od listopada i teraz do chodze do wniosku ze moze poszedlem troche za ostro:D:D:D Moze cos odchudze ten system,zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt pierwyj sort - z racji tego że już miałem parę włamań/prób włamań do auta - raczej ograniczam wydatki na car audio. Natomiast jestem zwolennikiem dobrego sprzętu w domu - ostatni zakup: kabel głośnikowy Monster Cable z certyfikatem THX :smile:

Pozdrawiam, życząc udanego odsłuchu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...