Skocz do zawartości

Fotele polift do przedlifta Legacy IV - złącza


Tinuviel

Rekomendowane odpowiedzi

Hej, chciałbym przełożyć fotel z polifga do przedlifta (najchętniej samą elektronikę)

 

jedna wtyczka nie pasuje, czarna, druga od dołu. Ja mam 2piny, polift ma 4:

 

przedlift:

Screenshot_20200621-105657_Gallery.thumb.jpg.ddd5e886e87219ecfb55cacc3565a76a.jpg

 

polift:

Screenshot_20200621-105726_Gallery.thumb.jpg.1f1503bdc6a23e2155e10803ff45eb5e.jpg

 

 

 

czy ktoś wie/ma pinout tej wtyczki? Nie wiem jaki sygnał z auta trzeba tam podpiąć, strzelam że napięcie po stacyjce albo prosto z aku 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok, wychodzi na to że te dwa bonusowe to:

 

power window circuit breaker, and the parking brake switch.

 

wedle tego:

https://legacygt.com/forums/showthread.php/help-powered-seat-wiring-254232.html

 

tylko teraz czy to blokuje ustawienia pamięci gdy na tych pinach jest sygnał czy wręcz odwrotnie no i jakie napięcia tam powinny być? 12 vczy 5 czy jeszcze coś innego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Tu masz schematy siedzeń.

Na 1 zdjęciu siedzenie kierowcy (fotel bez pamięci ustawienia siedzenia)

Na 2 zdjęciu wtyczka 109 - 4-piny (fotel kierowcy -z pamięcią ustawienia)

Na 3 zdjęciu fotel pasażera.

Jeżeli zdjęcie jest mało czytelne, to tu masz link serwisowy:

http://jdmfsm.info/Auto/Japan/Subaru/Legacy_Outback

Wybierasz rocznik ...  wiring system i Power Seat System (siedzenia/fotele)

 

Siedzenia 1.png

Siedzenia 2.png

Siedzenia 3.png

  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Tinuviel napisał:

tylko teraz czy to blokuje ustawienia pamięci gdy na tych pinach jest sygnał czy wręcz odwrotnie no i jakie napięcia tam powinny być? 12 vczy 5 czy jeszcze coś innego

Nic nie blokuje.

Wyciągaj piny ze starej wtyczki i spokojnie zakładaj do nowej w nowym fotelu. Wszystko działa prawidłowo na dwóch pinach. Mam tę przeróbkę od 3-4 lat i wszystko działa, jak należy.

Właśnie sprawdziłem. Ja zdjąłem czarną (2 piny) wtyczkę ze starego fotela, zdjąłem czarną wtyczkę (4 piny) z nowego. Potem zamieniłem miejscami wtyczki, zostawiając dwa kabelki nowego fotela zaizolowane termokurczką luzem.

Edytowane przez WOJO
  • Dzięki! 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Panowie szacun - wszystko jasne - dziękuje uprzejmie :) Zrobiłem tak że ze swojego starego fotela przełożyłem do nowego siedzisko - te jedna trochę się różnią jeżeli chodzi o przedlift/polift. Same siedziska są wyminne i pomijając upierdliwe śróbki to plug &play. Oparcie na moje oko jest identyczne, jeżeli czymś się różni to nie widać. Wtyczke przelutowałem na przedliftową, fotelik działa. 200zł i pół dnia roboty. Byłoby mniej ale fotel który kupiłem był po przejściach i stawiał opory. BTW, w fotelu jest podycha prawda? Można jakoś sprawdzić czy działa/istnieje? Wydaje mi się że komp by rzucał błędem ale mam podejrzenia ża auto z którego ten fotel pochodzi raczej nie miało subtelnego końca. 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Mirek 67 napisał:

Witam ponownie

Nie łatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu wpiąć się 3-pinem do bezpiecznika a 4-pinem do cz. ręcznego hamulca? (rozumiem że masz skrzynię manuala). Będziesz miał jak oryginał i po kłopocie. :dance:

łatwiejszym nie ale z pewnością lepszym :) Niestety nie mam czasu żeby szukać gdzie są te sygnały i ciągnąć wiązkę zapewne od ECU/względnie zegarów pod dywanem do fotela. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie ze schematami, jeden kabel idzie do hamulca ręcznego a drugi do bezpiecznika (to chyba po zapłonie) i to wszystko. Nie ma połączenia z ECU, to całkowicie samodzielny układ.

Zrobiłeś adaptacje do swojego upodobania i jeżeli działa - to najważniejsze i jest git :bowdown:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Mirek 67 napisał:

Nie łatwiejszym rozwiązaniem jest po prostu wpiąć się 3-pinem do bezpiecznika a 4-pinem do cz. ręcznego hamulca?

Tylko w jakim celu? :D

Jakie zadanie mają te obwody (za wyjątkiem utrudniania życia)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Mirek 67 napisał:

Trzeba tylko sprawdzić czy w Twoim podpięciu fotela działają przyciski pamięci (bo po to są).

 

No o to chodzi że działa :) Gdyby nie działalo to po co go przekładać. Przed włożeniem fotela sprawdziłem w domu podpinając 12V że pamięć działa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...